Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria - Koniec ??Zmywarki Bosch SGS 470??

marksv 09 Apr 2011 10:42 3707 4
Bosch
 • #1
  marksv
  Level 9  
  Witam, Zmywarka Bosch SGS 470 z wymiennikiem ciepła, aquasensor(Made in Germany-jeszcze tamta produkcja) .Po glosnej implozji w panelu sterowania(Siemens 5WK57600011199002502) przestała myć w dolnym koszu.Ponieważ naczynia nie domyte, zawożę do naprawy.Diagnoza : uszkodzony podgrzewacz wody-przebicie na integralnie zabudowanym silniku, oraz uszkodzony(?) mikroprocesor w panelu sterowania i stabilizator napięcia. Pralka pobiera wodę , grzeje, ale nie myje- od dołu)
  Zmywarka kupiona przed sześciu laty , myła dotąd bez zarzutu. Trochę za mloda , aby na cmentarz, ale koszty elementów opisanych przez serwisanta przekraczają 750zł , co stawia zapytanie o opłacalność naprawy. Czy Ktoś z Was może podpowiedzieć Fachowo; czy jest szansa naprawy w cenach znacznie niższych, może poprzez wymianę poszczególnych elementów? Smutne jest to, iż w Łodzi- mieście z montownią podobnego sprzętu tejże firmy - nie widać szans na naprawę (opłacalną) takiej zmywarki.
  Marex
 • Bosch
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  marksv wrote:
  Diagnoza : uszkodzony podgrzewacz wody-przebicie na integralnie zabudowanym silniku

  Wydaje sie być prawdą, jeśli pociekło z uszczelniacza :)
  Quote:
  oraz uszkodzony(?) mikroprocesor w panelu sterowania i stabilizator napięcia

  Chyba to trochę, a nawet dużo, picu 8-O , skoro zmywarka jeszcze "zipie" :)
  Sterownik do uratowania, tak mi się wydaje, lecz grzałki z wajhą trzeba szukać. Ktoś niedawno na forum opisywał jakiś patent omijający silniczek krokowy na grzałce.
 • Bosch
 • #3
  marksv
  Level 9  
  Jeżeli okaże się , że mikroprocesor uszkodzony - to czy można go wymienić, czy tylko jak proponuje serwis - wymiana całego panelu (570zł): czy jest to dostępne? Też wydaje mi się, że jest to do uratowania.Silnik krokowy z podgrzewaczem -koszt 200zł byłby do połknięcia..Po kolejnej rozmowie z serwisem , są pewne nadzieje-> czekać do poniedziałku. Dziekuję za wskazanie drogi. PoczekaM
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  marksv
  Level 9  
  Dzieki poradom udzielonym mi z tej strony, tudzież deklaracji wsparcia materialowego ludzi z branzy , zaproponowalem w serwisie, że o ile nie zejdą z kosztów, zabieram sprzęt z zakladu. W wyniku rozmów z pracownikami, doszlismy do korzystniejszych dla mnie rozwiązań. Podjeto sie naprawy w module(jednak procesor nie padł, w panelu następowało zwarcie wywolywane przez silnik krokowy przy podgrzewaczu) i w rezultacie po wymianie kilku elementów w panelu i w silniczku krokowym - zeszli z ceną do 30% pierwotnej ceny. Zmywarka działa i mam nadzieję ,że jeszcze popracuje. Argumentem dla rozmów jest zapewne łatwość i dostepność części zamiennych(oryginalnych z odzysku) na rynku. Dziekuję wszystkim, zainteresowanym w udzieleniu rad - za wsparcie, pomoc!