Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?

Musiol 21 Apr 2011 20:12 113684 196
    Bride
    Level 16  
    To mi wygląda na statyw od jakiejś lampy.
    Sam obecnie myślę nad jakiś takim rozwiązaniem statywu.
    Wpadłem na pomysł wykorzystania do tego celu statywu do wiertarki:
    Model Vorel 79640

Ale mam dwie wątpliwości. Otóż czy jest możliwość ustawienia tak nisko statywu aby kolba hot aira była bezpośrednio nad układem (i było to stabilne).
    Czy ramię nie jest za krótkie tzn. jej długość Aby była odpowiednio ustawiona nad preheater'em (jej wysięg).
    Prosiłym o jakieś porady, co ew. można zastosować jako statyw.
    Pozdrawiam
    wiciu0804
    Level 14  
    Statyw od wiertarki jest niby dobry ale... Nie można nim zbytnio operować na boki... a to wg mnie duża wada... Prędzej nadałby się "uchwyt" (statyw) od jakieś starej lampy. Takiej dużej - metalowej. Nie dość, że stabilne to można operować we wszystkich płaszczyznach w dość sporym zakresie. Postaram się wrzucić fotki takiego czegoś jakoś niedługo...
    Bride
    Level 16  
    To czekam na zdjęcia.
    Wyczytałem też, że można zastosować statyw laboratoryjny.
    Parę takich statywów na kolbę gorącego powietrza widziałem na zagranicznych forach.
    Pozdrawiam

Edit.
    Tutaj jeden z userów pewnego forum zastosował ramię lampy biurkowej
    Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?
    wiciu0804
    Level 14  
    Właśnie mniej więcej o takie coś chodziło, tylko, że większe troszkę. Poza tym tamta ma 2 albo 3 segmenty i adekwatną ilości "przegubów" - takie segmenty są sztywne, pracują tylko na przegubach.
    macvir
    Conditionally unlocked
    Własnie o to chodzi, taki statyw gora-dol to nie problem, poszukuje czegos bardziej "mobilnego" (prawo-lewo).
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Musiol
    Level 16  
    oo ja właśnie o czymś takim myślałem
    wiciu0804
    Level 14  
    Dokładnie o takie coś mi chodziło! :) Również takiego czegoś poszukuję w wiadomym celu:)
    User removed account
    User removed account  
    wiciu0804
    Level 14  
    Właśnie się przymierzam do zakupu topników oraz innych akcesoriów i znalazł się na tej liście BET :) Na próbę chciałem wziąć 50g, ale chyba wezmę od razu 120g skoro jest tak zachwalany :)
    User removed account
    User removed account  
    Bride
    Level 16  
    jakimov, ależ nie ma za co. Płyta grzewcza również u mnie się sprawdziła, dlatego postanowiłem i tu ją wprowadzić na forum. Bardzo się cieszę, iż komuś pomogłem, podsunąłem pomysł itp. Widzę, że również polecasz ten topnik, choć brakuje mi go w strzykawce...
    Także polecam kupić duże opakowanie (koszt dosłownie żaden). Naprawdę ekonomiczne jest o ile nie będziemy nim paćkać całej płyty :)
    Duża zaletą jest to, że dobrze radzi sobie w wyższych temperaturach (Lead free).
    Nie aktywuje się za szybko i nie paruje od razu. Polecam.
    I ja również dziękuję za polecenie lampy kreślarskiej. Szukałem czegoś takiego, lecz nie wiem czy to się spisze w praktyce. Poczekam, aż ktoś pierwszy to opatentuje. :)
    A co do statywu wiertarskiego to mam obawy. Pokrótce przedstawię w czym problem obrazując schemat jednego z nich.

Ja widać odległość między kolbą hota (w tym wypadku) od statywu to zaledwie 125mm (12,5cm)
    Łatwo obliczyć, że to "ramię" jest za krótkie aby wysięgnąć się dostatecznie daleko nad podgrzewacz, nad konkretny układ.

No nic będziemy myśleć co dalej. Bardzo się cieszę, iż taki temat powstał, a w nim trwa zagorzała dyskusja :)

Jak mi się uda jutro rano przed pracą pokazać mój dotychczasowy sposób montowania kolby w uchwycie to wykonam zdjęcia.

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę.
    Bride
    User removed account
    User removed account  
    Bride
    Level 16  
    jakimov wrote:
    Bride, jest za co dziękować, jest :). Nikt inny na Elektrodzie nie podsunął takiego wspaniałego pomysłu. Gdy tylko pojawi się u mnie przypływ gotówki, kupuję tego grilla z miejsca.

Nie ma sprawy :) przyjemność po mojej stronie.
    Potwierdziłeś moje obawy, ale lepiej teraz dojść do takiego wniosku, niż po zakupie.
    Co do tego fluxu, który polecasz to ciekawy, ale troszkę drogi jak na taką małą strzykawkę... Poza tym kiedyś chyba kupowałem coś z firmy termopasty i z tego co kojarzę była to pasta lutownicza z cyną. Kulek tym nie postawiłem niestety...
    Ciekawi mnie bardzo ten jelly flux w wersji pudełkowej brown. Na aukcji dodawany jest także pędzelek do nakładania go na powierzchnie. Tego naszego Bet'a chyba się tak nie da. No chyba, że go wpierw się podgrzeje.

Obiecałem zarzucić fotki to zarzucam mojego mocowania kolby hot'a.
    Do jego "wykonania" wykorzystałem uchwyt samochodowy (holder) Na telefon/nawigację firmy bluestar premium line. Mocowany jest na mocną ssawkę, którą się dociska do podłoża za pomocą przycisku, który odpompowuje powietrze.
    Sam pałąk jest bardzo sztywny. Ciężko go przesunąć, stabilny, gruby. Jego długość to 27cm (cały uchwyt od podstawy to ok 35cm). Zakończony jest uchwytem "łapką" do chwycenia wykończona antypoślizgową gumą.
    Link
    Uchwyt można regulować.

Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?

A poniżej prezentuję zamontowaną już kolbę hot air'a (model zaoxin 858D).
    Pomimo, iż kolba ta należy do sporo cięższych od tych z Aoyue (np. 968) to "statyw" nawet nie ugnie się, ani nic. Ma jeszcze spory "zapas" utrzymania kolby w położeniu.
    Dodatkowo zaciskam opaskami kolbę do statywu uniemożliwiając jej ewentualne przesunięcia (odchylenia). Proszę nie sugerować się tłem (otoczeniem). Wszystko było robione na szybko, pokazowo.

Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?

Pozdrawiam serdecznie
    Bride
    wiciu0804
    Level 14  
    Bardzo ciekawe rozwiązanie... W życiu bym na to nie wpadł! Rozumiem, że takie ramię sięgnie w każde miejsce na preheaterze? Czy trzeba zmieniać miejsce przyczepienia jak chce się odlutować np coś w narożniku?
    Bride
    Level 16  
    Tak ramię sięgnie w każde miejsce :)
    Jednak warunkiem jest, aby samo nie było przymocowane pół metra od prehetare'a. Jeśli jest wystarczająco blisko przymocowane to w zasadzie ramię sięga wszędzie. I nie ma wówczas potrzeby odczepiania uchwytu., tylko jego wygięcie w odpowiednie miejsce.
    Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

I spokojnych świąt życzę :)
    User removed account
    User removed account  
    Bride
    Level 16  
    Wielki dzięki za ten topnik Jelly. Może rozpatrzę możliwość kupna takiego topnika w celu porównania z naszym Bet/Best.
    Jednak przychylny byłbym ku wersji "Brown" z aukcji 1561951465. Dodatkowo dodają pędzelek :)
    Taki uchwyt kosztował mnie poniżej 30zł, dokładnie nie pamiętam, było to już jakiś czas temu. Obecnie są troszkę inne wersje tego holder'a na aukcjach. Ten jednak charakteryzuje się dużą wytrzymałością pałąka na ewentualne przechylenia itd. Można go kupić w sklepach internetowych. (nazwa to Premium Line Chrom Holder 27cm).
    Co to kolby to wnętrze jej już widziałem (a jakże by inaczej :))
    Mało tego, na youtube pojawiła się jego 23 minutowa prezentacja i recenzja zarazem. Tam autor rozkręcił nawet obudowę. Pokazał płytę główną urządzenia. Poniżej link dla ciekawych (niestety recenzją zajęła się osoba z poza granic naszego kraju i włada językiem angielskim) Jeśli ktoś go rozumie to się czegoś zawsze dowie. Jeśli nie, to poogląda sobie :) testowana jest nawet pod względem trzymania temperatury, oraz wykonano parę wylutów. Poniżej link:

Szanowny kolego jakimov, jakbyś był w stanie znaleźć ten link z tą kolbą to bardzo chętnie pooglądam sobie tego Hot'a.
    Pozdrawiam serdecznie :)
    User removed account
    User removed account  
    Bride
    Level 16  
    Bardzo dziękuję za te linki i zdjęcia jakimov :)
    Świetna strona, szkoda tylko, iż językiem jest język ruski, którego ni w ząb nie znam. Ale od czego są translatory online google'a.
    Zastanawia mnie jednak ta kolba od modelu 858/868. Pierwsza dwa zdjęcia pokazują kolbę, gdzie grzałka jest przewodami przylutowana bezpośrednio do płytki elektronicznej, która umiejscowiona jest w kolbie, natomiast na trzecim zdjęciu jest wpinana bezpośrednio w złącze jak to ma miejsce w stacjach Aoyue/PT. Ja osobiscie posiadam stację z lutowanymi kablami, co w przypadku wymiany grzałki jest troszkę kłopotliwe. No ale cóż.
    Co do uchwytu/holdera to ten blue star będzie dobry. Pałąk będzie ten sam co u mnie, a różni sie tylko uchwytem (mój jest chromowany). Odpowiadając na pytanie czy są dłuższe to hmmm.. Powiem szczerze, że niestety nie znalazłem. Być może są. Jak by Ci się udało znaleźć to proszę podziel się tą wiadomością :)
    Może po świętach skuszę się na tego flux'a browna :) Wówczas opowiem co i jak.
    Co do stacji DIY, to ciekawi mnie czy faktycznie robota taka jest warta zachodu. (w sensie czy warto budować stację w zasadzie od podstaw). Czy taka robocizna się opłaca i czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie niż fabryczne Zaoxin/Yihua? Mam mieszane uczucia.
    Jeszcze raz dziękuję za linki, zdjęcia :)
    Pozdrawiam
    Mokrego :)
    User removed account
    User removed account  
    wiciu0804
    Level 14  
    Witam ponownie:)
    Chciałem tylko nadmienić, że zarówno Musiol jak i ja kupiliśmy stacje Leader 968:) Swoją już rozebrałem, że sprawdzić co tam w środku siedzi:) Ogólnie przyjemna w obsłudze... Jak narazie największą głupotą jaką odkryłem jest brak wyłącznika głównego, stacja ciągle świeci się na niebiesko a na wyświetlaczu pisze OFF :| Poza tym odciąg oparów był bardzo niewygodnie zamontowany, ale już go trochę poprawiłem. Jeśli mielibyście jakieś informacje, schematy itp któreś ze stacji 968, to byłoby super:)
    User removed account
    User removed account  
    wiciu0804
    Level 14  
    Dziękuję za schemat. Oczywiście, że porobię zdjęcia, może nawet jeszcze dzisiaj. Wg mnie to nie wina Chińczyków. Ktoś zamawia te stacje ze swoją nazwą a oni je robią. Nie ważne pod jaką nazwą się sprzeda - byle był z tego pieniądz :) Swoją drogą ciekawe ile kosztuje wyprodukowanie jednej takiej stacji...

Tak w ogóle, wielu ludzi myśli, że tam są niewiadomo jakie fabryki... Zobaczcie w jakich warunkach są robione te stacje (nie mówie, że wszystkie) :)
    Produkcja stacji K852D+

Link
    User removed account
    User removed account  
    wiciu0804
    Level 14  
    Oto i te fotki. Jeśli potrzeba jeszcze jakiś, proszę pisać :) Postaram się zrobić :) Narazie stacja jest rozebrana więc nie ma problemu ;)

Stacja z zewnątrz:
    Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?

A tu wewnątrz:

I jeszcze kolba HA
    Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?

edit
    Jeszcze kolba lutownicza (oporowa):
    Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki? Kupno stacji hotair, pierwszy hotair jaki?
    User removed account
    User removed account  
    Bride
    Level 16  
    Ja rownież dziekuje za zdjecia stacyjki.
    Powiem szczerze ze wyglada bardzo schludnie w środku ten leader :)
    Myślę jednak ze jednak lepiej kupic leader'a niz aoyue. W końcu ten pierwszy jest modelem nowym na ten rok. Posiada na pewno nowy wsad oprogramowania i być może także i lepiej działa (o różnych wersjach wsadu można było doczytać wczesniej na elektrodzie)
    Co do filmiku, z produkcji stacji hot air, widziałem wcześniej i faktycznie co do tego są mieszane uczucia. Choć z drugiej strony, jako że każda stacja jest robiona "ręcznie" to może i lepiej, niż masowa taśma linii produkcyjnej.
    Ale mogę pocieszyć wszystkich. Obecnie prawie wszystko produkuje się w Chinach (Amica, Łucznik, Beko,Sony,Philips) :)
    Pozdrawiam