Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wirus blokuje przeglądanie stron internetowych i plików

daniel93 09 Kwi 2011 14:28 3813 14
  • #1 09 Kwi 2011 14:28
    daniel93
    Poziom 29  

Witam,

Mam problem ponieważ jakimś cudem złapałem wirusa mimo, że ostatnio nic nie ściagałem :|

Objawy są takie, ze minute po odpaleniu systemu nie da się w firefoxie przełączyć strony w zakładce - w nowej zakladce otwiera się pierwszy wpisany adres i dalej nie da się nic włączyć. Do tego blokowane jest przelgądanie plików. Tzn w "Mój komputer" nie da sie wejść w żaden dysk, a total commander blokuje się na jakimś przypadkowym katalogu i nic się nie da innego zobaczyć.

Robiłem pełny skan NODem, Kasperskym i Avira Antivir - NOD i Kasprsky cos znaleźli, usuneli, ale nie pomogło.

Przeinstalowalem system i po kilku minutach znów to samo :!: :|

W załączniku logi z OTL, bo podczas skanowania GMERem resetuje się komp :|

Pomocy bo nie chce formatować dysku :cry:

0 14
  • #2 09 Kwi 2011 16:35
    Kolobos
    Spec od komputerów

To nie wyglada na infekcje.

Uzyj HdTune (nie pro) i daj screeny ze wszystkich zakladek programu.

0
  • #4 09 Kwi 2011 19:12
    daniel93
    Poziom 29  

W załaczniku jest wszystko o co mnie prosiliście + log z combofixa i ten ucięty

Warto dodać, że z badziwnej pregladarki Avant moge przeglądać neta, a z poziomu painta, czy winrara widze wszystkie pliki bez problemu. Wiec wir blokuje chyba najpopularniejsze programy

0
  • #5 09 Kwi 2011 21:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

Dysk ma uszkodzone sektory. Zgraj wazne dane, mozesz nawet utworzyc obraz dysku na innym nosniku (uzyj CloneZilla). Nastepnie skorzystaj z mhdd i wykonaj zerowanie i remap dysku. Po wykonaniu daj zdjecie lub napisz ile i jakich sektorow wystapilo.

0
  • #6 09 Kwi 2011 22:33
    daniel93
    Poziom 29  

Problem w tym, że nie mam na co go zgrać. Nie zmienia to jednak faktu wirusa :-/

Odkryłem, że blokuje też przeglądanie zdjęć - gdy otworze jakieś zdjęcie nagle mieli wszystkie zdjęcia jakie są w katalogu aż w końcu explorer.exe wywala błąd :-/

0
  • #7 09 Kwi 2011 22:35
    Kolobos
    Spec od komputerów

Gdzie niby jest ten wirus skoro skanowales i nie wykrywa wirusow? Logi tez sa ok. Ja tu widze jedynie uszkodzony dysk.

0
  • #8 09 Kwi 2011 22:59
    daniel93
    Poziom 29  

To nie może być wina padniętego dysku bo pendrive'a też nie mogę otworzyć z "Mój komputer". Co by nie klinknął to otwiera się na 0,5 sek i wraca.

A net w firefoxie działa ok przez minutę, po kótrej nagle robi się back aż do pierwszej strony jaka była w zakładce, nawet jak to 10stron wstecz.

Sprawia to wrażenie jakby coś klikało back do oporu

Dodano po 2 [minuty]:

Kolobos, ale w jaki sposób uszkodzony dysk wpływa na przeglądanie zawartości pendrive'a? Nie da się go otworzyć...

A winrar widzi wszystkie pliki bez problemu - żadnych opóźnień nic....

Coś blokuje "Mój komputer" :-/ A można poprawić dysk bez formatowania go?

0
  • #9 09 Kwi 2011 23:19
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie mozna. Przez uszkodzony dysk masz uszkodzony system i dlatego moga wystepowac rozne problemy.

0
  • #10 09 Kwi 2011 23:24
    daniel93
    Poziom 29  

A można odpalić MHDD z drugiego dysku?

Bo nie ma plytki pod ręką, a znalazłem stary dysk, na który mógłbym sobie dane przenieść

0
  • #11 09 Kwi 2011 23:41
    Kolobos
    Spec od komputerów

Mozesz uruchomic z czego tylko chcesz, z dysku, plyty, pendrive'a, dyskietki to bez roznicy.

0
  • #12 11 Kwi 2011 21:30
    daniel93
    Poziom 29  

Nowy dysk jest już w drodze, ale okazuje się, że to chyba nie dysk :-/

Odpaliłem system z drugiego dysku, a ten uszkodzony był na slave i zaczeło dziać się dokładnie tak samo :-/

[edit]

Odpaliłem sam ten zastępczy dysk i na nim teraz też dzieje się to samo wiec ewidentnie się zaraził :-/

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

A to jest ciekawe:

Ukryty katalog na dysku c cmdcons z jakimiś 2 plikami, których się nie da usunąć - odmowa dostępu. A w nim katalog system32 w którym jest plik smss.exe o wielkości 174kB.

0
  • #13 11 Kwi 2011 21:59
    Kolobos
    Spec od komputerów

To konsola odzyskiwania.

Do tego zapoznaj sie z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1013685.html

> ewidentnie się zaraził

Na to wyglada, tyle, ze nie dysk, a wlasciciel i nie wirusem, a paranoja.

Zainstaluj nowy system na sprawnym dysku i wtedy sprawdzaj.

Napisze Ci to juz ostatni raz, problem nie ma zwiazku z tematyka tego dzialu!

0
  • #14 15 Kwi 2011 19:53
    daniel93
    Poziom 29  

Zainstalowałem świeży system na nowiutkim Samsungu SpinPoint F1 640GB i wszystko ładnie działało - poinstalowałem stery itd, wyłączyłem sprzęt. Podpiąłem stary dysk żeby przekopiować pliki, specjalnie uważałem, żeby na pewno wystartował z nowego dysku. Odpalił przekopiwałem pliki, wszystko działało. Wyłączyłem sprzęt znów. Odpiąłem stary dysk. Odpaliłem sprzęt już tylko na nowym i.... od razu zaczeło dziać się dokładnie to samo...

Nie wiem już co mam z tym zrobić :-(

0
  • #15 12 Lip 2011 13:27
    daniel93
    Poziom 29  

Dla potomnych: okazało się, że problemem były mocne zabrudzenia klawiatury

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo