Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS VR6448 - kłopot z podajnikiem kasety.

cbt 09 Apr 2011 14:43 1842 4
    cbt
    Level 10  
    Cześć.

Mój kłopot polega na próbie uruchomienia magnetowidu. Wyłączyłem znalezioną usterkę (po wymianie pasków), na pająka magnetowid jest sprawny, chciałbym jednak go złożyć, a dokładniej rzecz ujmując podłączyć podajnik kasety. Usterka polega na tym, że ten mały układ sterujący przy podajniku nie działa prawidłowo. Gdy go podpiąć (jak powinno być) na 5 pin - owe złącze, kaseta ładuje się do środka i jest natychmiast wyrzucana. Silnik kręci się w kółko. Na płytce sterującej z sensorem (EJECT) nie ma zwarć. Proszę o pomoc.

Artur.

PHILIPS VR6448 - kłopot z podajnikiem kasety.
    Gaguspan
    Level 24  
    Jest to mechanizm typowo Sharpowski. Należy sprawdzić przełącznik funkcji
    ( znajduje się pod silniczkiem ładowania ), paski, "marchewkę" czy ząbki nie są wyłamane. Musisz sprawdzić czy sama winda kasety chodzi bez oporów.
    cbt
    Level 10  
    Moje podejrzenia są inne, chociaż nie wiem czy trafne - przyczyna w elektronice (zdjęcie zamieściłem). Postaram się to pomierzyć miernikiem.
    Paski są teraz nowe (to stała wada tych VCR), mechanika ,,odkurzona" i przesmarowana i nie uszkodzona, zęby, ząbki, ślimaki całe. Pod silnikiem nie ma przełącznika o którym Pan wspomniał. Podajnik kasety jest sterowany prawym paskiem, który łączy się z mechanizmem podajnika i on jest (może się mylę) sterowany osobno, choć na ten sam silnik. Pomierzę napięcia i dam znać.
    Gaguspan
    Level 24  
    Być może pomyliłem się przypisując mechanizm do wykonania Sharpa. Z mojej serwisówki wynika jasno,że mechanizm jest podobny. Jak byś zamieścił zdjęcie mechanizmu, może byśmy rozwikłali zagadkę.