Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS VR6448 - kłopot z podajnikiem kasety.

cbt 09 Apr 2011 14:43 1842 4
 • #1
  cbt
  Level 10  
  Cześć.

  Mój kłopot polega na próbie uruchomienia magnetowidu. Wyłączyłem znalezioną usterkę (po wymianie pasków), na pająka magnetowid jest sprawny, chciałbym jednak go złożyć, a dokładniej rzecz ujmując podłączyć podajnik kasety. Usterka polega na tym, że ten mały układ sterujący przy podajniku nie działa prawidłowo. Gdy go podpiąć (jak powinno być) na 5 pin - owe złącze, kaseta ładuje się do środka i jest natychmiast wyrzucana. Silnik kręci się w kółko. Na płytce sterującej z sensorem (EJECT) nie ma zwarć. Proszę o pomoc.

  Artur.


  PHILIPS VR6448 - kłopot z podajnikiem kasety.
 • #2
  Gaguspan
  Level 24  
  Jest to mechanizm typowo Sharpowski. Należy sprawdzić przełącznik funkcji
  ( znajduje się pod silniczkiem ładowania ), paski, "marchewkę" czy ząbki nie są wyłamane. Musisz sprawdzić czy sama winda kasety chodzi bez oporów.
 • #3
  cbt
  Level 10  
  Moje podejrzenia są inne, chociaż nie wiem czy trafne - przyczyna w elektronice (zdjęcie zamieściłem). Postaram się to pomierzyć miernikiem.
  Paski są teraz nowe (to stała wada tych VCR), mechanika ,,odkurzona" i przesmarowana i nie uszkodzona, zęby, ząbki, ślimaki całe. Pod silnikiem nie ma przełącznika o którym Pan wspomniał. Podajnik kasety jest sterowany prawym paskiem, który łączy się z mechanizmem podajnika i on jest (może się mylę) sterowany osobno, choć na ten sam silnik. Pomierzę napięcia i dam znać.
 • #4
  Gaguspan
  Level 24  
  Być może pomyliłem się przypisując mechanizm do wykonania Sharpa. Z mojej serwisówki wynika jasno,że mechanizm jest podobny. Jak byś zamieścił zdjęcie mechanizmu, może byśmy rozwikłali zagadkę.