Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka do włosów - moc całkowita czy moc silnika?

draro1 09 Kwi 2011 15:22 4725 7
  • #1 09 Kwi 2011 15:22
    draro1
    Poziom 10  

Witam.
    Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić dla żony suszarkę do włosów.
    Na każdej obudowie wszystkich producentów podane są wartości mocy. Sprzedawcy twierdzą, że im więcej mocy tym lepsza suszarka. Pod jakim względem?
    Na pewno zgodzę się jeśli chodzi o zużycie prądu:-)
    Czy jest to moc całkowita urządzenia czy moc silnika czy grzałki?
    Czemu producenci nie podają na obudowie np prędkości wydmuchiwanego powietrza?
    Przykładowo suszarka mająca 2000W może mieć zastosowany silnik o mocy 100W a grzałki pobierają 1900W lub też może być odwrotnie co da mi całkowicie inne parametry (zakładając tą sama konstrukcję suszarki).
    Pytanie może śmieszne ale w sklepie często nie ma możliwości podłączenia suszarki i jej fizycznego sprawdzenia a jedynie mogę sugerować się zapisami na obudowie.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 09 Kwi 2011 15:29
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Kwi 2011 15:37
    Macosmail
    Poziom 33  

Wyobraża sobie Kolega silnik o mocy 1.9kW w suszarce do włosów;-). Tak jak Kolega wyżej napisał pojedyncze waty. Zasilany najczęściej z odczepu na grzałce.

0
  • #4 09 Kwi 2011 16:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 09 Kwi 2011 16:53
    draro1
    Poziom 10  

Moje założenia co do mocy grzałki i silnika byly czysto teoretyczne i wiem, ze suszarkę z silnikiem o takiej mocy (1,9kW) byłoby ciężko utrzymać w jednej ręce a przede wszystkim przy rozruchu:-)Kupiłem suszarkę firmy VALERA I-F@N Digital Ionic teraz będę oczekiwal na paczkę. Z opisu firma wyglada na solidną ale okaze się w praniu. Pozdrawiam

0
  • #6 09 Kwi 2011 20:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Kwi 2011 01:18
    piokrza
    Poziom 27  

Jeżeli dla żony to na pewno przyda się jej dyfuzor lub prostownica/lokówka. Ja miałem w ręku Philips'a, Clatronic'a i Eldom - wszystkie polecam.

Im większa moc to teoretycznie lepiej bo włosy szybciej schną. Dobre są te duże suszarki, bo one najczęściej mają silny strumień powietrza i oddzielną regulację temperatury i obrotów. W ten sposób można ustawić np. wysokie obroty i niską temperaturę i suszyć włosy delikatnie ale i szybko.

Dodano po 7 [minuty]:

xMarSx napisał:
    P.S. Wg. mnie jonizacja to chwyt marketingowy. Mam go w moim Philipsie ,którego używam od 2 lat i żadnej różnicy nie widzę w moich włosach :D

Może przez to że masz zbyt krótkie włosy? :D Elektryzowanie występuje zwykle przy dłuższych - długowłosa żona będzie z tej funkcji zachwycona :lol:

0
  • #8 10 Kwi 2011 08:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów