Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-32LE8PA chassis GLP23A - nie włącza się

seba293 09 Kwi 2011 18:14 8013 13
  • #1 09 Kwi 2011 18:14
    seba293
    Poziom 10  

Witam Koledzy
    Mam w naprawie telewizor jak w temacie ,uszkodzona przetwornica główna -nie startuje,klient zeznał że wcześniej telewizor potrafił się czasami uruchomic .
    Działa przetwornica standby jest 5,6v.Telewizor reaguje na pilota ,procesor uruchamia szynę power_on otwierającą przekażniki-czyli raczej płyta Main "A" unit jest w porzadku.
    W przetwornicy głównej brak zwarć po stronie pierwotnej i wtórnej;profilaktycznie wymieniłem elektrolity 1uF i 47uF po stronie pierwotnej .
    Niestety w dokumentacji technicznej brak schematu modułu Power unit,nie znalazłem rownież w internecie aplikacji do scalaka SMD SC6700 ani dostawcy.
    Z moich pomiarów wychodzi że to własnie ten scalaczek najprawdopodobniej jest uszkodzony.Czy komuś może udało się znależć dokumentacje do modułu Power unit ,bądż zna sklep w którym można zakupić SC6700 bądż jego zamiennik ?
    Z pozostałych tematów na forum odnośnie tego scalaka zauwazyłem że pracuje w zestawach kina domowego Panasonic również w bloku zasilania oraz również jest opisany problem z zakupem tego ukladu.
    A może ktoś posiada sprawny w 100% moduł przetwornicy o partnamberze : N0AC3GJ00015 ?

• #3 09 Kwi 2011 18:32
    mirex
    Poziom 43  

Proszę dokładnie rozpisać, która noga do czego służy w tym SC6700.
    I jeszcze odrobinę staranności w stawianiu znaków przestankowych.

Lisku! Znowu zaczynasz? Przecież napisał, że posiada serwisówkę.
    Informuję Cię, że - jak na razie - nie ma nic na tym scalaku w sieci. Również dostępne serwisówki kina, dvd, o których wiadomo, że ów SC6700 jest w nich, są pozbawione zasilaczy.

• #4 09 Kwi 2011 18:37
    lisek
    Spec od monitorów

Patrzyłem w moją serwisówkę 9Mb 60str. ,ale takiego oznaczenia tam nie spotkałem.
    Unit ma tylko opisane złącza.
    W jakim bloku jest owe SC6700 ?
    <Led > nie miga żadnego błędu po powrocie w st-by?

p.s
    Sanken robił jakieś stabilizatory swego czasu do monitorów Sony VD u20
    oznaczane jako 6700, był to ulepszona seria STRNW 6856.
    Oile pamiętam były robione w w Chinach (bo sanken się do nich nie przyznawał)

• #5 09 Kwi 2011 18:49
    seba293
    Poziom 10  

Na początku specjalne podziękowania dla mirexa że zainteresował sie moim tematem aż ponad jego przesłanie.Również proszę o odrobinę staranności w czytaniu mojego posta ze zrozumieniem.

Lisek dziękuje za zainteresowanie i podpowiedzi,główny zasilacz w ogóle nie startuje więc algorytm sprowadza się w moim przypadku raczej do wymiany SC6700,ewentualnie całego bloku (* ów słynny Unit).Service manual zassałem z tej samej strony ale do mojej przekątnej i niestety nie ma tam schematu zasilacza/przetwornicy.

• #6 09 Kwi 2011 18:53
    mirex
    Poziom 43  

Mnie prosisz o czytanie ze zrozumieniem? Nie przeginaj. ;)
    Napisz wreszcie to, o co prosiłem, to może coś innego się dopasuje. Możesz odręczny rysunek sobie zrobić. Jakiś problem?

Czemu spacja nie zacina Ci się między wyrazami, ale po użyciu kropek i innych już tak? Masz jakiegoś wirusa w komputerze? ;)

• #7 09 Kwi 2011 19:05
    lisek
    Spec od monitorów

Dziwne oznaczenie Power Supply( N0AC3GJ00015 ) w Panasie.?
    Zazwyczaj ten blok opisany był jako TPNAxxxxx (gdzie xxxx to były cyfry) ?!
    Obejrzyj go dokładnie (nie tylko z opisu w serwisówce) może tam jest coś napisane.

Np. w 32" TX-R32LE8KS na matrycy LTA320AA03 i
    zasilaczu oznaczonym jako TNP4G433AM

Jakie są inne scalaki w tym PSU.
    Jaka matryca?

p.s
    Patrzę w serwisówce (str.9/z 60) na foto z widocznym Unit i co jest dziwne brak półprzewodników "siłowych" ( tranzystorów na radiatorach)?
    Natomiast w Link_ sklep J. sa 3-y strony róznych PSU do lcd Panasonic i na każdym jest chociażby jeden ?!

Ok. poprawka . Są! Chyba - Dwa radiatory te brązowawe....?

• Pomocny post
    #8 09 Kwi 2011 19:32
    satgal
    Poziom 40  

Ten zasilacz to Sanken PSC10257 i też stosowany w TV Panasonic TX-32LXD80 jest do sprzedania w UK za 40 funtów.

• #9 09 Kwi 2011 19:33
    seba293
    Poziom 10  

Mirex, nascie lat przepracowałem w ASO niestety,stety-Lisek nie w Panaksie.Zwyczajny jestem stosowac oznaczenia z dokumentacji serwisowej i takie tam odnalazłem,rysunki robiłem w technikum łączności w Gdańsku więc nie jest to dla mnie problem,problem że mój problem z posta nie jest rozwiązany.
    Nie stosuje radykalnych modyfikacji układów zaprojektowanych już przez producenta a już zwłaszcza w bloku zasilania. :D
    Lisku badż co badż to PSU nie ma na sobie znamion TPNAxxxxx,natomiast jest p/n w/w.
    W przetwornicy głównej jest SC6700 .

• #11 09 Kwi 2011 20:43
    seba293
    Poziom 10  

satgal napisał:
    Ten zasilacz to Sanken PSC10257 i też stosowany w TV Panasonic TX-32LXD80 jest do sprzedania w UK za 40 funtów.

No kurcze ,faktycznie jest takie oznaczenie na płycie ale tak cienko zainicjowane ze nie podpisałbym sie pod tym ze to typ,model,bądż p/n.W miedzyczasie znalazłem coś w Italii ale nieco droższe.Satgal , wielkie dzieki :D .

Dodano po 6 [minuty]:

co jest mirex , wstawisz zdjęcia modułu które przesłałem mogą komuś pomóc w potrzebie :|
    Moderowany przez mirex:

Nie, nie wstawię, bo moją rolą jest usuwanie tego co jest niezgodne z regulaminem. A Twoją zrobienie tak, aby było poprawne. Nie jestem po to, żeby Twoje fotki poprawnie dodawać. I na przyszłość nie kasuj wpisów moderatorów, jeśli nie poprawisz ich poleceń. Tylko i wyłącznie w tym przypadku skasowanie wpisu może być uprawnione.
    Dodam tylko, dla tych co nie zauważyli, że szanowny autor dał Wam obrazki płyty abyście sobie sami rozszyfrowali z nich aplikację scalaka. Jemu szkoda oczu i czasu najwidoczniej.

• #12 10 Kwi 2011 13:23
    seba293
    Poziom 10  

szkoda mi czasu na ciebie , a to ze usunąłes swojego posta którego zgłosiłem mam zrzut z ekranu ,wiec truj mi dalej ...

Dodano po 5 [minuty]:

Widzę że lubisz usuwać posty,więc usuń i cały temat,na szczęście są ludzie którzy pomogą w potrzebie a tobie dziękuje ale oszczędż sobie odpowiedzi w moich postach bo sobie nie życzę.

• #13 10 Kwi 2011 13:38
    mirex
    Poziom 43  

seba293 napisał:
    szkoda mi czasu na ciebie , a to ze usunąłes swojego posta którego zgłosiłem mam zrzut z ekranu ,wiec truj mi dalej ...

Dodano po 5 [minuty]:

Widzę że lubisz usuwać posty,więc usuń i cały temat,na szczęście są ludzie którzy pomogą w potrzebie a tobie dziękuje ale oszczędż sobie odpowiedzi w moich postach bo sobie nie życzę.

No to pokaż. Proszę bardzo. Zamiast insynuacjami rzucać. Chętnie obejrzę co zrobiłem nie tak. Każdy jest omylny przecież. Problem polega właśnie na tym, że nie wiem i jednocześnie gwarantuję, że nic co tu napisałem nie usuwałem.
    Możliwe, że trzeba będzie temat usunąć. Ja jednak tego nie zrobię - mimo Twoich błędów, wykroczeń regulaminowych - bo uważam, że sprawę tego scalaka warto by było wyjaśnić.
    A nie da się nie przeze mnie, tylko przez Ciebie. To Tobie wstyd rysować. My nie mamy żadnego powodu aby niszczyć oczy na wypatrywaniu ścieżek na fotografii.

Jednocześnie oświadczam, że za dalsze dysputy w tym stylu - o mnie i wypełnianiu moich obowiązków - zablokuję Ci po prostu możliwość pisania. Będziesz miał czas na zastanowienie się nad sobą.

To co było w tym temacie, lub w innych Twoich postach, każdy zainteresowany bez problemu odnajdzie w koszu.

• #14 11 Cze 2012 08:50
    seba293
    Poziom 10  

Wymiana zasilacza rozwiązała problem, dzisiaj czas naprawy się liczy a nie hobby.
    Dziękuje za podpowiedz koledze " satgal "

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME