Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra 97r - potrzebny schemat sterowania wentylatorami chłodnicy

09 Kwi 2011 23:19 4559 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Potrzebuję schemat sterowania wentylatorami chłodnicy do Vectry B '97r (przed liftem!).
    W dziale download są schematy do tego samochodu, ale chyba żaden nie zawiera sterowania wentylatorami.
    Przydałby się także schemat klimatyzacji automatycznej i ręcznej.
    Z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    No niestety. To co tam jest, to dokładnie to samo co wszędzie indziej, czyli bez wentylatorów i klimy.
    A sprawa z tymi wentylatorami nie jest prosta. Układ jest niby tylko na przekaźnikach, ale jest skomplikowany i ciężko bez schematu rozgryźć jak to funkcjonuje.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 27  
    A może opiszesz usterkę z jaką sie borykasz, może ktoś coś podpowie wtedy!!!!!
  • Poziom 14  
    Usterka nie jest poważna, po prostu jeden z wentylatorów nie włącza się na jednej z prędkości (mają po trzy). Nie jest to wina rezystorów.
    Ogólnie dam sobie radę (jak nie będzie wyjścia, to nawet bez schematu), bo zajmuję się zawodowo dłubaniem przy samochodach, schemat byłby jednak nieocenioną pomocą.
    Mam jeden, ale jest on od wersji poliftowej i nie wszystko sie zgadza, dla tego potrzebuję koniecznie z przedlifta.
  • Poziom 27  
    Pierwsze słyszę kolego żeby wentylatory w vectrze b miały trzy prędkości, dwie to się zgodzę, ale skąd ta trzecia?????????
  • Poziom 27  
    Na moje oko to są fazy chłodzenia,a ze schematów jasno wynika iż każdy z wentylatorów ma tylko dwa biegi, wolny i szybki, czyli połączenie przez rezystor lub też bezpośrednie.
  • Poziom 14  
    Nieważne, potrzebuję schemat.
  • Poziom 14  
    Sprawa załatwiona w nieoczekiwany sposób.
    Schemat z w po... i przedlifcie jest jednak taki sam.
    Rożnice które zauważyłem w połaczeniach, były spowodowane moim błedem podczas wcześniejszej naprawy dwa lata temu.