Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Turbo chłodzone wodą z SB do AAZ.

kamiladam4 10 Apr 2011 02:05 6069 16
    kamiladam4
    Level 10  
    Witam mam taki problem posiadam VW Passata z silnikiem 1.9 TD kod AAZ 75KM i chciałbym do niego zamontować turbo z VW silnik 1.6 TDI kod SB 80 KM. Obecnie mam u siebie turbo KKK K14 i już niedomaga a w moim posiadaniu jest turbo właśnie z silnika SB jest prawie takie same oprócz tego że w silniku SB turbo dodatkowo chłodzone jest płynem z układu chłodzenia. Moje pytanie brzmi czy mogę zamontować te turbo do swojego AAZ i podłączyć chłodzenie płynem tylko gdzie to podpiąć i czy jest to możliwe i będzie te turbo działać i nie przegrzewać się ???
    kamiladam4
    Level 10  
    Tak zgadza się to turbo z silnika z golfa 2.
    gregorianin
    Level 27  
    żaden z tych silników nie był TDI
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A pompkę elektryczną i włącznik masz?
    kamiladam4
    Level 10  
    Tak I to znaczy interculer taki silnik jest kod silnika to SB pojemność 1.6 TDI moc 80 KM na pośrednim wtrysku. Pompki i włącznika nie mam ale czy jest ona konieczna do poprawnego działania jeśli bym to podłączył pod mały obieg chłodzenia.

Dodano po 48 [minuty]:

Turbo chłodzone wodą z SB do AAZ.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy to jest ta pompka widoczna na zdjęciu i jak ona działa.
    toku74
    Level 31  
    ale SB nie jest TDI tylko TD z intercollerem. zresztą też znam takich co tak nazywają swoje silniki.
    pompka jest niezbędna do cyrkulacji płynu.
    kamiladam4
    Level 10  
    tak koledzy zgadzam się zwami że silnik SB to zwykły klekot doładowany turbosprężarką z intercollerem na pośrednim wtrysku ja to wszystko wiem ale nie o tym jest temat. Dzisiaj zamontowałem właśnie te turbo działa bardzo dobrze i tak się zastanawiam czy podłączać tą wodę do tego turbo czy jeździć tak skoro moja poprzednia turbosprężarka wyglądała tak samo tylko bez podłączenia do wody co o tym sądzicie z góry dzięki wszystkim za wypowiedzi na ten temat.
    kamiladam4
    Level 10  
    cały wylot i dolot o turbo pozostaje seryjny bo to takie samo turbo K14 tylko dodatkowo chłodzone wodą dalej szukam odpowiedzi czy konieczne jest podłączenie wody pod te turbo czy może działać to bez wody skoro z wyglądu jest takie samo. wiadomo że będzie się bardziej grzać ale czy nie ulegnie uszkodzeniu bez podłączenia chłodzenia wodą.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To ja Tobie zadam pytanie:
    Zakładasz że fabryka założyła to wszystko bo miała zalegające półki?
    Czekam na odpowiedz:D
    kamiladam4
    Level 10  
    chyba podłącze to wszystko w mały obieg i myślę że będzie działać dobrze
    kamiladam4
    Level 10  
    Turbo zamontowałem działa bardzo dobrze wodę podłączyłem do małego obiegu i działa wszystko poprawnie polecam wszystkim takie turbo. Dzięki za pomoc.