Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie chce połączyć się z siecią - Win 7 HP

10 Kwi 2011 08:31 2079 4
  • Poziom 22  
    Witam! Od jakiegos czasu walczę z pewnym komputerem, z którego sporadycznie korzystam. Otóż nie działa tam Internet, ogólnie sama sieć także.

Problem rysuje się następująco:
    - na zintegrowanej sieciówce działa wybiórczo, tzn. po włączeniu komputera zawsze pokazuje że jest połączenie i dostęp do Internetu, ale strony się nie ładują, udostępnianie plików nie działa. Pomaga wtedy wyłączenie i właczenie karty sieciowej w ustawieniach. Ale jest to wkurzające i pojawia się problem jeśli chcą skorzystać inni domownicy nie obeznani w tym temacie.
    - podłączyłem jakąś starą siecówkę, Windows rozpoznał ją i sam zainstalował sterowniki, niestety efekt jest taki, że o ile wczoraj jeszcze czasem połączenie zaskoczyło (tzn. niby było, ale Internet nie działał), to dziś już cały czas "ograniczenie łączności".
    - kabel jest sprawny, bo podłączyłem go do laptopa i wszystko chodziło przy automatycznej konfiguracji
    - na felernym komputerze próbowałem zarówno ustawiania IP i DNSów na sztywno, jak i automatycznie przez DHCP
    - system to Windows 7 Home Premium, w czym może leżeć problem?
  • Poziom 36  
    Jakiś firewall antywirus zainstlalowany?
  • Poziom 22  
    Antywirus ESET NOD.
  • Poziom 11  
    A może przy pierwszym podłączeniu sieci kliknąłeś na "Sieć Prywatna" ?
    Spotkałem się już z czymś takim.
    W tym wypadku możesz spróbować przypisać adres na stałe i zobaczyć po resecie jak się sprawa ma.
    Jeśli tak zadziała proponuję reinstalację i wybór "Sieć domowa" bądź pozostawienie statycznego adresu.
  • Poziom 22  
    Mam ustawione "Sieć firmowa", wtedy są mniejsze problemy z udostępnianiem plików. Na "Sieci domowej" było to samo. Teraz ustawiłem automatyczną konfigurację na zintegrowanej i z reguły działa po uruchomieniu...