Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińskie radio z TV/GPS/DVD - sterowanie z kierownicy

10 Kwi 2011 10:51 6025 1
  • Poziom 11  
    witam
    Posiadam bezfirmowe chińskie radio z TV/GPS/DVD (takie jak na załączonej fotce)...

Ogólnie radio działa bez zarzutu, mam tylko jeden problem - nie mogę podłączyć tzw. sterowania z kierownicy...
    Radio posiada wejście sterowania z kierownicy, ale ono chyba nie działa - po podłączaniu różnych rezystancji między dostępne przewody sterowania brak reakcji radia... Trzy przewody sterowania wraz z opisami widoczne na fotce...
    Czerwony - power output
    Biały - wheel signal imput
    Czarny - ground

Napięcie między czerwonym i czarnym = 5,2V, między czerwonym i białym = 4,7V, między białym i czarnym = 0V

Czy można jakoś naprawić oryginalne wejście sterowania z kierownicy w radiu??

Jeśli nie da się naprawić oryginalnego wejścia sterowania z kierownicy to pomyślałem o przeróbce pilota na podczerwień...
    Chcę go rozebrać, wyprowadzić przewody od przycisków najbardziej potrzebnych funkcji i podłączyć te przewody do odpowiednich przycisków w pilocie mojego auta. Samego pilota chcę schować w desce rozdzielczej, gdzieś za radiem...

Moje kolejne pytanie więc brzmi:
    Czy można usunąć diodę nadawczą z pilota, w jej miejsce wlutować dwa przewody a przewody te przylutować do diody odbiornika podczerwieni w radiu??

Chińskie radio z TV/GPS/DVD - sterowanie z kierownicy Chińskie radio z TV/GPS/DVD - sterowanie z kierownicy
  • Poziom 1  
    Witam mam taką prośbę radio działało w 100 % przełożyłem je do innego auta nie dział dotyk na nawi słychać jak klika ale nie reaguje jeszcze głos na radiu jest a na dvd niema ale to pewnie coś z podłączeniem był bym wdzięczny jak byś miał i wysłał mi instrukcje obsługi i na jakim systemie te radyjko jest bo widzę u ciebie na wyświetlaczu że masz takie same menu to mój email 325damian(malpa)wp.pl