Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[stm32] problem z debugowaniem w Keilu

10 Kwi 2011 11:12 1019 3
  • Poziom 19  
    Witam,
    mam problem z debugowaniem uC stm32f103RCT6 w środowisku Keil uVioson 4. Po wejściu w tryb debugowania wchodzę w zakładkę Peripherals i niestety nie mam podglądu stanu ADC3, paru timerów (są tylko 1,2,3,4) oraz DAC. Kolega ma ten sam problem na STM32F103ZET6. Dostępne są tylko jakby standardowe peryferia, które można znaleźć w stm32f103RBT6.
    Czy da się to jakoś rozwiązać, czy porostu reszta peryferii jest niedostępna?
    W startupie wybrany jest właściwy uC.
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Dostępne peryferia opisane są na stronie Keila, dla powyższego układu (STM32f103RC) http://www.keil.com/dd/chip/4230.htm . Podobna sytuacja jest z innymi wersjami np. STM32F107VB (tu to jest tragedia nie ma części GPIO i są tylko 2 timery i inne ograniczenia) i coś ciężko im idzie usunięcie ograniczeń bo stan się nie zmienia od ponad roku.
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    Zatem należy dokonać ukłonu w stronę Keila i czekać na odpowiedz :/
  • Poziom 19  
    Nie chcąc zakładać nowego tematu mam nowe pytania.
    Czy jest jakaś różnica w prędkości wykonywania kodu gdy mam możliwość uruchomienia uC w trybie Debugra czy nie?
    Na niektórych maszynach jest np tryb realase oraz debug kompilacja w tym pierwszym powoduje krótszy kod wynikowy (oraz szybsze wykonywanie się kodu?).