Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delphi - uruchomienie aplikacji w zadanej rozdzielczości

10 Kwi 2011 11:54 2589 6
  • Poziom 18  
    Witam
    Chciałem zapytać czy jest możliwość w Delphi uruchomić dowolną aplikację (program) w dowolnej przez siebie zadanej rozdzielczości. Nie chodzi mi o zmianę rozdzielczości ekranu i uruchomienie programu (chcę np uruchomić dwa programy w różnych rozdzielczościach bez zmiany rozdzielczości ekranu). Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym o pomoc w postaci kodu lub jakichkolwiek wskazówek.
  • Poziom 18  
    Chodzi mi oto iż np. mam ustawioną rozdzielczość ekranu 1024x768 i mam na takiej rozdzielczości uruchomiony dany program (który zajmuję 3/4 powierzchni ekranu - dodam że w takiej rozdzielczości tylko da się go uruchomić) i teraz muszę uruchomić np. 2 kolejne programy tak ażeby ich powierzchnia nie zajmowała mi znowu 1/2 ekranu (bo zasłoni tamten pierwotnie uruchomiony program) jak uruchomię na tej rozdzielczości tyko mały fragment tak jak to mi zajmuje na rozdzielczości 1920x1080. To się chyba nazywa - skalowanie czy , coś w tym rodzaju.
  • Poziom 42  
    Uruchamiając dany program (okienko) możesz zasadniczo tylko sterować jego położeniem i wielkością wyrażoną w pikselach a także rozdzielczością (własność PixelPerInch), którą należy zmieniać wyłącznie RunTime (czyli w kodzie) Dodatkowo dla tej ostatniej opcji własność Scaled musi być ustawiona na True.
  • Poziom 18  
    Albo ja jestem taki tępy,albo kolego nie przeczytałeś do końca o co mi chodzi. Nie chodzi mi o zmianę wielkości formy w tworzonym programie w Delphi tylko o zmianę rozdzielczości otwieranego programu( np.Worda) za pomocą aplikacji napisanej w Delphi.