Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Fujitsu Siemens AMILO Pi2550 nie wchce się włączyć

10 Kwi 2011 12:34 3942 12
  • Poziom 9  
    Mam starego laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi2550, który nie chce się uruchomić. Leżał nieużywany przez pewien czas i teraz kiedy chcę go włączyć nic się nie dzieje. Podłączyłem go do ładowania ale i tak nie działa tylko świeci się dioda od ładowania. Czy to może być wina płyty głównej? Wcześniej działał ale tylko przez chwilę a później się wyłączał. Proszę o pomoc.
  • Poziom 29  
    Przypuszczalnie płyta główna , możesz jeszcze sprawdzić zasilacz pod obciążeniem .
  • Poziom 9  
    Czyli mam podłączyć zasilacz pod innego laptopa?
  • Poziom 29  
    Niekoniecznie możesz mieć jakiekolwiek obciążenie .
  • Poziom 9  
    Tylko że tego laptopa oraz zasilacza nie mam w domu. Z kolegą rozbieraliśmy tego laptopa w szkole żeby sprawdzić czy coś się ta stało ale nic nie było widać
  • Poziom 29  
    Tutaj niekoniecznie musi być cokolwiek widać . Napiszę tak jeśli nie masz jakiegokolwiek doświadczenia , to pozostaje raczej serwis .
  • Poziom 9  
    No tak ale jego nie opłaca się oddawać do serwisu. To jest dosyć stary komputer.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No tak ja się zbytnio nie znam. Ale mój kolega się w miarę dobrze na tym zna więc z twoją pomocą może dało by się coś zrobić.
  • Poziom 9  
    O co ci znowu chodzi mój kolega ma wgląd do tego forum. Jestem użytkownikiem jak wszyscy i ja też mam prawo do pytań. W końcu od tego jest to forum aby zieloni mogli się o coś spytać a nie od razu na nich naskakiwać!!!
  • Poziom 11  
    Witam
    chciałbym odgrzać temat pianowicie posiadam płytę jak w temacie płyta nie chce się załączyć sprawdzałem zasilanie na
    L5 - 3,3 v
    L6 - 5 v
    zasilanie na guziku też jest prawidłowe mosfety z moich pomiarów też wygląda ok
    po podpięciu zasilania delikatnie nagrezwa się ITE IT8512E
    mogę coś jeszcze sprawdzić ??
    Będe wdzięczy za sugestie.

Dodano po 6 [minuty]:

dodam jescze że temperatura ITE to około 40c temperatura pcb 23c mieżone pirometrem