Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowa konfiguracja sieci domowej WIFI (2 ROUTERY)

tiutesh 10 Kwi 2011 13:30 1743 0
    tiutesh
    Poziom 12  
    Witam. Na początku przedstawię o co mi właściwie chodzi.

Posiadam w domu piętrowym dwa routery. Pierwszy z nich to router ADSL Netgear DG834Gv5 , a drugi to TP-LINK TL-WR543G, łącze to Neostrada 10mbit/1mbit.

Potrzebuję skonfigurować te urządzenia ze sobą optymalnie pod kątem prawideł.
    Obecnie do routera Netgear mam podłączony komputer stacjonarny oraz drugi router TP-LINK. Z tp-linka mają korzystać docelowo dwa laptopy, drukarka (wifi) oraz jakies dodatkowe urządzenia. Chciałbym przypisać adresy IP na sztywno, ewentualnie z tp-linka mogą być przydzielane dynamicznie. Najważniejsze to aby do stacjonarnego komputera (po kablu) z Netgeara był przydzielony ip stały i dodatkowo odblokowane porty (p2p).

Obecnie nie działa mi prawidłowo P2P (stacjonarka -> netgear) , oraz występują zawieszenia oraz spowolnienia internetu na urządzeniach podłączonych do TP-LINKA przez wifi.

Bardzo proszę o pomoc w prawidłowej konfiguracji ww. urządzeń, oraz czy nie warto podzielić łacze , np 6mbit na stacjonarkę , a na resztę 4 mbit.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktoś się w tym co napisałem połapie o co mi wogole chodzi :).

Rozwiązano:

Z gniazdka tp do routera netgear adsl, od netgara kablem skrętką do routera tp link w gniazdo LAN, ustawić należy tp linka jako wifi bridge i tyle.