Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY CDX-F7500 nie odtwarza płyt po czyszczeniu lasera

Gawior22 10 Kwi 2011 14:44 2500 5
  • #1 10 Kwi 2011 14:44
    Gawior22
    Poziom 19  

Moje radio SONY CDX-F7500 miało ostatnio problem z odtwarzaniem płyt, który się coraz bardziej pogłębiał ( coraz częściej występowało ).

Głównie nie wczytywał mp3 po ponownym uruchomieniu i wywalał error. Trzeba było wyjąć i wsadzić płytę żeby wczytało na nowo ( szybko wczytywał płytę ).
    Dzisiaj rozebrałem radio celem wyczyszczenia lasera. Do tego celu użyłem czystego alkoholu izopropylowego i ściereczki do czyszczenia obiektywu aparatów itp.

Laser rozebrałem delikatnie i przemyłem w tym alkoholu. Soczewkę przeczyściłem ściereczką nasączoną. Po poskładaniu wszystkiego do kupy radio nie czyta żadnych płyt. Czy to nagranych mp3, czy też oryginalnych audio.
    Rozebrałem to jeszcze raz, żeby upewnić się że wszystkie kable i taśma są podpięte.
    Wszystko było podpięte jak należy.
    Płyta się obraca i słychać że laser pracuje, ale pomięli chwilę i dalej nic, tylko error.
    Laser w tym radiu to KSS 1000E ( regulacji nie ruszałem i zalana byłą plastikiem )

Czy macie jakieś rady, oprócz kupna nowego lasera ?

0 5
  • #2 10 Kwi 2011 15:07
    szapet
    Poziom 21  

Witam najlepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego lasera, lub czasami na aukcjach można za niewielkie pieniądze kupić radio uszkodzone z sprawnym laserem.

0
  • #3 10 Kwi 2011 15:48
    Gawior22
    Poziom 19  

laser to koszt ~55zł, tylko zastanawiam się cały dzień czy coś innego nie uszkodziłem.
    Dodam jeszcze że teraz zauważyłem, że została mi mała sprężynka. Sprężynka ta była założona napęd ( metalową płytkę z laserem i napędem płyty na 3 gumkach amortyzujących drgania ), a mechanizmem, który wciąga płytę.
    Teraz nie kojarzę gdzie powinna być ta sprężynka, ani tego nie widzę gdzie powinna być.
    Nie powinna ona mieć wpływu na samo wczytywanie płyty, a raczej na stabilizację mechanizmu na dziurach.

0
  • #4 10 Kwi 2011 16:18
    dzimi
    Moderator

Możliwe że za szybko odpaliłeś radyjko i alkohol nie zdążył do końca wyparować z zwierciadeł. Proponuję na początek troszkę odczekać.

0
  • #5 10 Kwi 2011 20:53
    Gawior22
    Poziom 19  

Też miałem takie myśli, że może nie wszystko odparowało, ale przecież to alkohol szybko odparowujący i w ciągu jakichś 15 min powinien odparować.
    Trochę teraz jeździłem i słuchałem radia ( rozgrzało się trochę). Jednak nie miałem żadnej płytki w aucie żeby sprawdzić czy coś może mu się "ruszyło".
    Wieczorem będę się jeszcze poruszał autem i sprawdzę jakąś płytkę. Jak nic się nie zmieniło, to wracając z pracy wjadę do serwisu SONY zamówić laser.

Jeszcze trapi mnie ta sprężynka, której nie zamontowałem.
    Jeszcze dzisiaj rozbiorę drugie radio SONY ( w pełni sprawne, na sprzedaż -jak coś PW ), żeby sprawdzić czy tam też jest taka sprężynka ( ta sama seria SONY CDX ).

Dodano po 15 [minuty]:

Rozebrałem właśnie to drugie radio ( SONY CDX-A250 ) i jest tam ten sam mechanizm, z tym samym laserem ( KSS 1000E ).
    Wystarczy przełożyć mechanizm , ale i tak kupię laser, bo radio chcę sprzedać. Wiem też już gdzie była ta sprężynka :)

Póki co, przełożyłem cały mechanizm CD i działa. Zostawię tak do czasu aż przyjdzie mi nowy laser ( około tygodnia ).

0
  • #6 08 Wrz 2012 14:31
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów