Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDG585 notorycznie wypycha termostat.

Jarek 355 10 Kwi 2011 15:38 3016 5
  • #1 10 Kwi 2011 15:38
    Jarek 355
    Poziom 8  

Witam, mam kłopot z pralką PDG 585. Opis: zaraz po napełnieniu wodą z pralki cieknie woda. Jak odkręciłem tylną pokrywę okazało się, że wypchany jest "czujnik" z gumowej uszczelki która zamontowana jest w bębnie - po wypchaniu cieknie. Wcisnąłem ten czujnik w uszczelkę, ustawiłem następne pranie i ... powtórka sytuacji, czujnik wypchnięty, łazienka zalana. Będę wdzięczny za pomoc. Na zdjęciu czujnik przez który cieknie.

[color=red][i][b]Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu

Pralka Polar PDG585 notorycznie wypycha termostat.

0 5
  • Pomocny post
    #2 10 Kwi 2011 15:55
    Łukasz B
    Poziom 15  

Prawdopodobnie coś z prania dostało się pod bęben i wypycha ci termostat.Przed włożeniem go powtórnie sprawdź przez ten otwór czy czegoś nie ma pod bębnem (kręcąc bębnem) lub wyciąg grzałkę i tam sprawdź.

0
  • #3 10 Kwi 2011 16:08
    Jarek 355
    Poziom 8  

Dięki za podpowiedź, sprawdzę jutro. A czy nie ma możliwości żeby jakimś cudem wzrastało tam ciśnienie i wypychało termostat? Bo to się dzieje zaraz po napełnieniu pralki jak jest pełno piany z proszku. Pozdrawiam

0
  • #4 10 Kwi 2011 16:14
    Łukasz B
    Poziom 15  

Raczej nie możliwe chyba że uszczelka jest do niczego lub źle założyłeś termostat. Wymień na wszelki wypadek uszczelkę termostatu.

0
  • #5 10 Kwi 2011 17:49
    movzx
    Poziom 39  

W tej uszczelce jest podcięcie w które wchodzi brzeg termostatu. Raczej nie da się go założyć bez porządnego podważenia brzegu uszczelki lub całkowitego jej wyjęcia.
    W razie wyjmowania pamiętaj o butaprenie.

0
  • #6 12 Kwi 2011 10:14
    Jarek 355
    Poziom 8  

Problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za pomoc. Z pralki wyciągnąłem ludzika LEGO mojego syna. Zabawka podczas obrotu bębna musiała wypychać termostat. Pozdrawiam.

0