Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDG585 notorycznie wypycha termostat.

10 Kwi 2011 15:38 3202 5
 • Poziom 8  
  Witam, mam kłopot z pralką PDG 585. Opis: zaraz po napełnieniu wodą z pralki cieknie woda. Jak odkręciłem tylną pokrywę okazało się, że wypchany jest "czujnik" z gumowej uszczelki która zamontowana jest w bębnie - po wypchaniu cieknie. Wcisnąłem ten czujnik w uszczelkę, ustawiłem następne pranie i ... powtórka sytuacji, czujnik wypchnięty, łazienka zalana. Będę wdzięczny za pomoc. Na zdjęciu czujnik przez który cieknie.


  [color=red][i][b]Mod. ROBSON33
  Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu

  Pralka Polar PDG585 notorycznie wypycha termostat.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Prawdopodobnie coś z prania dostało się pod bęben i wypycha ci termostat.Przed włożeniem go powtórnie sprawdź przez ten otwór czy czegoś nie ma pod bębnem (kręcąc bębnem) lub wyciąg grzałkę i tam sprawdź.
 • Poziom 8  
  Dięki za podpowiedź, sprawdzę jutro. A czy nie ma możliwości żeby jakimś cudem wzrastało tam ciśnienie i wypychało termostat? Bo to się dzieje zaraz po napełnieniu pralki jak jest pełno piany z proszku. Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Raczej nie możliwe chyba że uszczelka jest do niczego lub źle założyłeś termostat. Wymień na wszelki wypadek uszczelkę termostatu.
 • Poziom 39  
  W tej uszczelce jest podcięcie w które wchodzi brzeg termostatu. Raczej nie da się go założyć bez porządnego podważenia brzegu uszczelki lub całkowitego jej wyjęcia.
  W razie wyjmowania pamiętaj o butaprenie.
 • Poziom 8  
  Problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za pomoc. Z pralki wyciągnąłem ludzika LEGO mojego syna. Zabawka podczas obrotu bębna musiała wypychać termostat. Pozdrawiam.