Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarko zamrażarka Ariston bcs313 cyklicznie przestaje chłodzić

robert1451 10 Apr 2011 18:38 3453 6
 • #1
  robert1451
  Level 11  
  Witam! Lodówka jak w temacie działa prawidłowo parę dni, po czym się rozmraża zamrażarka i chłodziarka.Sprężarka cały czas pracuje i oczywiście sygnalizuje zbyt wysoką temperaturę.Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy na 3-4dni i usterka powraca.Czy możliwe jest uszkodzenie(przycinanie) zaworu przesterowania?
 • #2
  henrykgr1
  Level 20  
  Witam.
  Jeśli jest to lodówka z termoobiegiem,to następuje zalodzenie parownika,czyli brak jest odszraniania a to powoduje utrzymywanie się wyższej temperatury i ciągłą prace sprężarki.
 • #3
  robert1451
  Level 11  
  Witam!Temperatura ściany tylnej w chwili prawidłowej pracy wynosi -18+7 nie widać oblodzenia.Lodówka w chwili usterki osiąga temperaturę w chłodziarce jak i w zamrażarce temperaturę pokojową (sprężarka pracuje) i tak do chwili zresetowania temperatury.
 • #4
  henrykgr1
  Level 20  
  Witam.
  Nie jest to model z termoobiegiem i przyczyną problemu jest termostat.
 • #5
  robert1451
  Level 11  
  Witam! Jeżeli winą jest termostat,to czy jest możliwe żeby ustawił zawór przesterowania w pozycję neutralną zamykając obie kapilary(chłodziarki i zamrażarki).Wydaję mi się może się mylę,ale jedna komora powinna schładzać?
 • #6
  henrykgr1
  Level 20  
  Witam.
  To jest ciekawe,bo nie ma pozycji neutralnej,albo schładza lodówke,albo zamrażarke i po osiągnięciu zadanej temperatury w lodówce termostat wyłącza.
  A może, była jakaś ingeręcja w układ chłodniczy np.wymiana sprężarki i nastąpiło zawilgocenie układu.
 • #7
  robert1451
  Level 11  
  Witam! Sprzęt ten nie był naprawiany.Nie było ingerencji w układ chłodniczy i elektryczny.Usterka przyznaję jest bardzo nietypowa.