Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Lenovo n200 bezpiecznik uszkodzony, po zmostkowaniu tez nie dziala

10 Kwi 2011 18:39 3359 5
  • Poziom 15  
    W bateri uszkodzony jest bezpiecznik 12AH3. Jest przejscie na nogach 2-4. Na 1-3 brak przejscia. Po zmostkowaniu bateria nadal nie dziala. Za bezpiecznikiem napiecie przechodzi przez Mosfeta A2721) (mosfet przewodzi na jego bramce jest okolo 11,50v, mam watpliwosci czy jest sprawny ale chyba tak) za nim jest kolejny Mosfet A2721, ktory nie przewodzi i nie wiem czym jest sterowany, gdyby zaczol przewodzic prawdopodobnie napiecie zaczelo by wychodzic z baterii, a tak niestety na wyjsciu jest brak napiecia.

Ogniwa wydaja sie sprawne jeden pakiet 4,05V, drugi 4,05v trzeci 3,98v (tu moze byc problem i byc moze dlatego wywalilo bezpiecznik.

Jakies pomysly?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ogniwa na pewno są do wymiany.

Natomiast pomysły są takie, że brak w Twoim poście informacji na temat sterownika.
  • Poziom 15  
    BQ80300BT i bq29330. Dlaczego twierdzisz ze ogniwa sa do wymiany? W tym jednym pakiecie byc moze jedno lezy, ale ja nie widze powodu aby sadzic ze wszystkie sa do wymiany - byc moze sie myle.
    Z tym sterownikiem na dzień dzisiejszy nic nie zrobisz, zwłaszcza, że jest to Lenovo.

Co do ogniw poczytaj sobie FAQ oraz jak zadawać pytania w tym dziale, a powinno to rozwiać wątpliwości na ich temat.
  • Poziom 15  
    Ale jak narazie jest walniety bezpiecznik i brak sterowania jednym mosfetem, wiec jak ma sie do tego sterownik?
    ...a no tak, że to sterownik załącza i wyłącza tego mosfeta.
    Jeśli uszkodzony jest bezpiecznik, to sterownik się zablokował i wyłączył tranzystor.