Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzanie oleju w automacie Chrysler Town&Country 3.3l V6 2007

10 Kwi 2011 20:01 2929 3
 • Poziom 13  
  Witam, jak sprawdzamy poziom oleju w skrzyni? Silnik odpalony, zgaszony, jaki bieg, zgaszony zimny, zgaszony ciepły? Po 100km trasy wyjąłem bagnet, jest sporo poniżej minimum dla hot, po zgaszeniu i odczekaniu ok minuty jest sporo ponad max dla hot. Na zimnym jaka procedura?

  Gdy wbija się np D lub R potrafi szarpać, w czasie jazdy podobnie przy zmianie przełożeń. Czasami jest ok, gładko, czasami tak ciężko te biegi wchodzą. Z tego powodu zainteresowałem się poziomem oleju w skrzyni. Od nowości przebieg ok 18 000mil, olej czerwony jak z butelki.
 • Poziom 15  
  Witam. Poziom oleju w automacie sprawdza się przy pracującym silniku, położenie dzwigni N , goracy czy zimny musi zgadzać się ze znakami na miarce poziomu oleju...
 • Poziom 13  
  Czyli jednak na pracującym tak jak myślałem, lecę szybko dolać oleju. Mam ATF II Dexron minerał, nie wiem jaki był zalany fabrycznie, podejdzie on? Mieszalny? Myślę że dużo go dolać nie muszę.
 • Poziom 15  
  witam. Jeżeli nie wiadomo jaki olej jest w skrzyni to należy go wymienić, natomiast mieszalny czy niemieszalny , awaryjnie można dolać zależy ile?...