Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerwy w działaniu internetu - wina ISP?

10 Kwi 2011 20:33 1680 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem mianowicie z internetem. Korzystając kilka godzin, zdarza się, że potrafi kilka razy się zawiesić. Moim zdaniem nie jest to wina routera ponieważ router wyświetla sygnał. Ja jestem podpięty do routera kablem(router znajduje się u mnie w pokoju) a reszta rodzina Wi-Fi. Nie jest to też problem z mojej strony ze sterownikami ponieważ sprawdzałem i u innych domowników też brak internetu. Co mogę jeszcze zrobić albo jak udowodnić dostawcy, że to z jego strony wina? Proszę o odpowiedź/rady.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jak internet przestaje działać, to co robisz, że zaczyna działać ponownie ? Puść w tym czasie ping do swojego routera i do bramy dostawcy.
    Jakbyś jeszcze napisał, w jaki sposób masz dostarczany internet (ethernet, Wifi, ADSL, itd. ).
  • Poziom 17  
    Jeżeli chcesz się upewnić że problem leży po stronie ISP, najprostszą rzeczą będzie odpalenie pinga. Czyli w wierszu poleceń wpisujesz np. ping wp.pl -t -l 1000
    Miroslaw S. napisał:
    Czyli w wierszu poleceń wpisujesz np. ping wp.pl -t -l 1000

Tyle, że puszczenie takiego pinga nie mówi zupełnie nic o przyczynie awarii... Czy to będzie syf na kompie, router, czy dostawca, to zawsze, jak internetu nie będzie, pokaże to samo... - brak odpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Tyle, że puszczenie takiego pinga nie mówi zupełnie nic o przyczynie awarii... Czy to będzie syf na kompie, router, czy dostawca, to zawsze, jak internetu nie będzie, pokaże to samo... - brak odpowiedzi.

Tak, tylko że jak brakuje internetu to nie ma go na każdym komputerze , a nie tylko na tym komputerze co korzysta kolega nano121213,więc syf w komputerze wykluczamy. Faktycznie nie sprecyzowałem tutaj swojego posta żeby w chwili awarii poza pingiem na wp, spingował swój router.
    Brakuje też podstawowych informacji o jakim internecie mówimy(przewodowy, bezprzewodowy), i jaki router jest wykorzystywany.
    Miroslaw S. napisał:
    Tak, tylko że jak brakuje internetu to nie ma go na każdym komputerze , a nie tylko na tym komputerze co korzysta kolega nano121213,więc syf w komputerze wykluczamy.

Owszem, w tym przypadku syf wykluczamy, napisałem ogólnie, nie tylk oo tym konkretnym przypadku :)
  • Poziom 2  
    Witam. To znowu ja :) Powiem szczerze, że problemy z internetem zniknęły. Sądzę, że to była wina dostawcy ponieważ nie podejmowałem żadnych akcji na komputerze ani routerze więc nie ingerowałem w to. Chciałbym jednak wiedzieć na przyszłość co mam robić jeżeli się to powtórzy. O co dokładniej chodzi z tym pingowaniem? Router D-Link DIR-615.
    Uruchom wiersz poleceń, wpisz "ipconfig /all", poszukaj linijki z adresem bramy - to jest adres Twojego routera. Wejdź w jego ustawienia, poszukaj w statusie routera gatewaya dostawcy. Jak internet zdechnie, w trzech kolejnych okienkach wiersza poleceń puść pingi kolejno do swojego routera, bramy dostawcy, i np. tak jak kolega Miroslaw S. pisał, do www.wp.pl w formacie tak jak on podał, czyli np. do routera, jeśli jego adres to 192.168.2.1: "ping 192.168.2.1 -t". W rezultatach chyba się połapiesz - może być "odpowiedź z...." i podany czas odpowiedzi, albo "upłynął limit czasu żądania", no chyba że np. radio będzie zdychające, to się może jeszcze pojawić "błąd sprzętu". Jeśli odpowiedzi na ping nie są nigdzie zablokowane, to namierzenie, odkąd występuje brak odpowiedzi pozwala z grubsza stwierdzić, gdzie tkwi problem - przykładowo, jak będzie odpowiadać Twój router a "wyżej" już nie, to coś jest w sieci dostawcy, jak nie odpowie tylko adres w internecie - coś nie tak z połączeniem internetowym dostawcy, itd.