Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II ph I Skrzynia biegów od 1.9 do 2.2

10 Kwi 2011 21:03 7540 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    Czeka mnie wymiana skrzyni biegów (LIIPHI 2.2 dCi) gdyż stara się rozsypała. Do mojego silnika stosowna jest skrzynia 6-biegowa PK6 002, lecz teść posiada luzem skrzynię 6 biegową od silnika 1.9 dCi 120 km PK6 018 którą może mi oddać. Proszę o informacje, czy jest techniczna możliwość zamontowania do mojej Lali skrzyni od silnika 1.9? Oczywiście ma ona inne przełożenia, natomiast jeśli dałoby się ją zamontować to mogę poświęcić te kilka km/h przy prędkości maxymalnej.
    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Inne mocowanie impulsatora, oraz inne koło zamachowe. 2,2 ma montowany impulsator z tyłu silnika za pomocą blaszki w bloku silnika, 1.9 ma mocowany w obudowie skrzyni. Mocowanie rozrusznika również inne.
  • Poziom 8  
    Więc wychodzi na to że nie da się bezproblemowo zainstalować pk6 018 zamiast pk6 002. Szkoda :/
  • Poziom 11  
    Witajcie podepnę się pod temat: Posiadam lagunę 2ph1 1,9 dci z 2002r skrzynia PK6 002,niestety padnięta, mam możliwość taniego nabycia skrzyni PK6 002 z laguny2ph1 z z silnikiem 2,2dci auto również z 2002r >Czy skrzynia podpasuje do mojej laguny 1,9?

Dodano po 3 [minuty]:

I w sumie nurtuje mnie pytanie czy w dwóch skrzyniach PK6 002 mogą występować różnice?
  • Poziom 11  
    Reasumując moje dzisiejsze poszukiwania "w ciemno po google" Fora,serwisy skrzyń,dochodzę do wniosku że:
    Mało kto wie co oznaczają magiczne cyferki w skrzynkach PK6 T.J 002>>>018 i chyba nikt na 100%nie orientuję się w różnicach.z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że RENAULT pod tymi samymi cyframi montował na przykład wysprzęgliki na 2 lub 3 śrubowe mocowanie,chyba że w jakimś momencie nastąpiła zmiana technologiczna tylko w którym?.......ale dlaczego nie zapisał by tego faktu w zmianie oznaczenia skrzyni?Ja sam pracując w fabryce samochodów w logistyce,dostarczając skrzynie biegów na linie produkcyjną kieruję się numerami części,i nigdy w mojej 12 letniej karierze nie nastąpiła zmiana technologiczna bez zmiany numeru części!........ POMOCY!!! demontując skrzynie biegów aby ją rozszyfrować jaka to po tych różnicach: Wysprzęglik 2 lub 3 śruby,czujnik prędkości----jest czy go nie ma,rozrusznik która strona?zmuszony jestem zostawić auto na podnośniku na 2 lub 3 dni zanim kupie inną skrzynkę.niestety warsztat znajomego,A wiadomo podnośnik zajęty warsztat nie zarabia,zgodził się na 1 dzień:)dobry chłopina z niego ale kilka dni przepędzi mnie i skreśli z listy znajomych na przykład na facebook-u:(pomocy musi być sposób na dobór skrzyni bez wyciągania z auta jej,ma ktoś złoty środek plissss
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czytałeś to co napisałem wcześniej?
  • Poziom 11  
    Tak czytałem :)Szperając po google wyczytałem że PK6 002 z 2,2 dci mają gdzie indziej umiejscowione rozruszniki i mogą mieć wysprzęgliki na 2 lub 3 śruby. A szperając po Ogłoszeniach ze skrzyniami do 1,9 DCI doszedłem do wniosku że w Lagunach 2ph1 1,9 DCI w rocznikach 2001-2003 montowane były skrzynki PK6 018 w sumie z tych roczników tylko te skrzynki są na sprzedaż .Heh:) to co w takim razie w mojej Lagunce robi PK6 002 ?>Dzwoniłem do ASO Ale niestety po numerach VIN,bardzo miły pan nie chciał udzielić mi informacji,może ktoś z was ma kogoś znajomego;) w ASO który po VIN mógłby pomóc mi rozwiązać tajemnice

tu znalazłem ciekawy link na temat różnic w skrzyniach PK6-----http://www.skrzynie....enault-pk6.html