Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II ph I Skrzynia biegów od 1.9 do 2.2

Maggikk 10 Apr 2011 21:03 8272 6
    Maggikk
    Level 9  
    Witam,
    Czeka mnie wymiana skrzyni biegów (LIIPHI 2.2 dCi) gdyż stara się rozsypała. Do mojego silnika stosowna jest skrzynia 6-biegowa PK6 002, lecz teść posiada luzem skrzynię 6 biegową od silnika 1.9 dCi 120 km PK6 018 którą może mi oddać. Proszę o informacje, czy jest techniczna możliwość zamontowania do mojej Lali skrzyni od silnika 1.9? Oczywiście ma ona inne przełożenia, natomiast jeśli dałoby się ją zamontować to mogę poświęcić te kilka km/h przy prędkości maxymalnej.
    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Inne mocowanie impulsatora, oraz inne koło zamachowe. 2,2 ma montowany impulsator z tyłu silnika za pomocą blaszki w bloku silnika, 1.9 ma mocowany w obudowie skrzyni. Mocowanie rozrusznika również inne.
    Maggikk
    Level 9  
    Więc wychodzi na to że nie da się bezproblemowo zainstalować pk6 018 zamiast pk6 002. Szkoda :/
    skipi29
    Level 11  
    Witajcie podepnę się pod temat: Posiadam lagunę 2ph1 1,9 dci z 2002r skrzynia PK6 002,niestety padnięta, mam możliwość taniego nabycia skrzyni PK6 002 z laguny2ph1 z z silnikiem 2,2dci auto również z 2002r >Czy skrzynia podpasuje do mojej laguny 1,9?

Dodano po 3 [minuty]:

I w sumie nurtuje mnie pytanie czy w dwóch skrzyniach PK6 002 mogą występować różnice?
    skipi29
    Level 11  
    Reasumując moje dzisiejsze poszukiwania "w ciemno po google" Fora,serwisy skrzyń,dochodzę do wniosku że:
    Mało kto wie co oznaczają magiczne cyferki w skrzynkach PK6 T.J 002>>>018 i chyba nikt na 100%nie orientuję się w różnicach.z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że RENAULT pod tymi samymi cyframi montował na przykład wysprzęgliki na 2 lub 3 śrubowe mocowanie,chyba że w jakimś momencie nastąpiła zmiana technologiczna tylko w którym?.......ale dlaczego nie zapisał by tego faktu w zmianie oznaczenia skrzyni?Ja sam pracując w fabryce samochodów w logistyce,dostarczając skrzynie biegów na linie produkcyjną kieruję się numerami części,i nigdy w mojej 12 letniej karierze nie nastąpiła zmiana technologiczna bez zmiany numeru części!........ POMOCY!!! demontując skrzynie biegów aby ją rozszyfrować jaka to po tych różnicach: Wysprzęglik 2 lub 3 śruby,czujnik prędkości----jest czy go nie ma,rozrusznik która strona?zmuszony jestem zostawić auto na podnośniku na 2 lub 3 dni zanim kupie inną skrzynkę.niestety warsztat znajomego,A wiadomo podnośnik zajęty warsztat nie zarabia,zgodził się na 1 dzień:)dobry chłopina z niego ale kilka dni przepędzi mnie i skreśli z listy znajomych na przykład na facebook-u:(pomocy musi być sposób na dobór skrzyni bez wyciągania z auta jej,ma ktoś złoty środek plissss
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A czytałeś to co napisałem wcześniej?
    skipi29
    Level 11  
    Tak czytałem :)Szperając po google wyczytałem że PK6 002 z 2,2 dci mają gdzie indziej umiejscowione rozruszniki i mogą mieć wysprzęgliki na 2 lub 3 śruby. A szperając po Ogłoszeniach ze skrzyniami do 1,9 DCI doszedłem do wniosku że w Lagunach 2ph1 1,9 DCI w rocznikach 2001-2003 montowane były skrzynki PK6 018 w sumie z tych roczników tylko te skrzynki są na sprzedaż .Heh:) to co w takim razie w mojej Lagunce robi PK6 002 ?>Dzwoniłem do ASO Ale niestety po numerach VIN,bardzo miły pan nie chciał udzielić mi informacji,może ktoś z was ma kogoś znajomego;) w ASO który po VIN mógłby pomóc mi rozwiązać tajemnice

tu znalazłem ciekawy link na temat różnic w skrzyniach PK6-----http://www.skrzynie....enault-pk6.html