Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglosnienie świetlicy wiejskiej do 1000zl

10 Kwi 2011 23:13 5352 43
  • Poziom 16  
    Witam. Zostałem poproszony o rozpoznanie terenu i zakup wzmacniacza + kolumn stereo do świetlicy wiejskiej. powierzchnia pomieszczenia to okolo 80m^2 . Pomieszczenie nie jest wysokie, bo około 240 cm. Kwota również jest bardzo ograniczona bo jedynie 1000 zł.
    Prosił bym o jakies nakierowanie mnie, ponieważ nie znam za bardzo tego rynku.
    znalazłem takie coś: http://allegro.pl/nowy-zestaw-idealny-do-dyskotek-sklep-gw-fv-24h-i1555266650.html Ale bladego pojęcia nie mam jak to zagra. Dodam ze planowane tam są jakieś wiejskiej potupaje, komunie, itp imprezy gdzie potrzeba trochę muzyki i nagłośnienia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Może jakiś zestaw aktywny ? tylko do tak małej kwoty ciężko coś dobrać.

Dodano po 25 [minuty]:

Do tej ceny kupić dobry sprzęt to nie lada wyzwanie ale tak jak kolega wyżej pisał z daleka od tych badziewnych zestawów.
  • Poziom 9  
    DjMapet napisał:
    Za 1000 zł? Hmm, będzie problem.
    Potrzebne będą faktury? Jeśli nie, licytuj: http://allegro.onet.pl/beyma-elestra-i1537113085.html Może uda się je kupić w okolicy 700 zł.
    Kupisz, pomyślimy o wzmacniaczu.

Pozdrawiam.

Te grzmoty ładne jednak trzeba czymś je ruszyć

Dodano po 13 [minuty]:

Jak dobrze pójdzie za jakieś 300-400 wylicytujesz ...
    Link
    Jak ktoś zainteresowany mam do sprzedania PROCESOR DZWIĘKU PIONEER VSP-200

Może jak się dogadasz sprzeda tylko wzmacniaczyk
    Link

Dodano po 17 [minuty]:

Link
  • Poziom 9  
    Znalazłem jeszcze coś takiego
    Link

Dodano po 3 [minuty]:

Może da się dogadać ze wzmakiem 1000zł
    Link

Dodano po 1 [minuty]:

Tutaj też możesz coś próbować licytować.
    Link

Dodano po 1 [minuty]:

Link

Dodano po 1 [minuty]:

Za nie wielkie pieniądze można upolować bardzo ładny sprzęcik.
    Link

Dodano po 7 [minuty]:

Też ładny sprzecik.
    Link

Dodano po 2 [minuty]:

Kolejne cudeńsko :)
    Link
  • Poziom 16  
    Niestety potrzebne mi są faktury i przede wszystkim gwarancje na ten sprzęt. Zapytałem tutaj na forum ludzi którzy się na tym znają o radę. Zestaw na Beymach wygląda fajnie. Ale sam decyzji podejmował nie będę. przedstawiłem oferty tych używanych. Padł pomysł aby ta salę nagłaśniać kinem domowym. Nie ja się pod tym będę podpisywał. Więc dziękuję kolegom za wszelkie rady. Może jednak się skuszą na dozbieranie środków więc wtedy wrócę po pomoc, jeśli kupią kino domowe, ich sprawa. Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 43  
    Postaraj się inwestorom wytłumaczyć, że kinem domowym za 1000 zł o mocy 30W nie da się nagłośnić takiej powierzchni. Z realizacją gwarancji na sprzęty grające różnie bywa (tym bardziej, jeśli dojdą do wniosku iż sprzęt nie był używany zgodnie z przeznaczeniem), stąd od dłuższego czasu, raczej bazuję na dobrej jakości sprzęcie używanym. Sprzedawcy na wszelkie sposoby starają się udowodnić, że uszkodzenia sprzętu są spowodowane przez użytkownika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Życzę powodzenia z kinem domowym.
  • Poziom 22  
    No cóż Tak to jest jak jak w remizie bujają w obłokach i większość nie wie co to logarytm :) (żarcik) :) A tak poważnie to temu co zaproponował kino domowe to jemu zaproponuj, że by postukał się w głowę albo lepiej, głową w ścianę (następnym razem za nim coś palnie to się zapozna w temacie). Jeżeli to ma być do tej kwoty to tylko używka. Borzo28 zaproponował parę ciekawych aukcji. Jeżeli to ma być nowe to daruj sobie ten temat i po prostu powiedz, że się nie da za tyle, a za dziadostwo nie będziesz brał odpowiedzialności.
  • Poziom 9  
    Też tak uważam no ale wolą bujać się w rytmach zestawu kina domowego (hehe)
  • Poziom 32  
    Te porady które tu przeczytałem nieźle mnie rozbawiły. Ktoś proponuje zabytkowe elestry, następny cały dyskotekowy set dexona (który ni jak nie pójdzie za 1 tyś zł) i inne wyszukane zabytki vermony czy diy super majstra z szopki. Moja rada - nie mamy o czymś pojęcia to się nie odzywamy bo wprowadzanie kogoś w błąd by sobie nabić kilka postów to działanie nie tylko wbrew regulaminowi forum.

Do tematu: Za 1.000zł NIE DA SIĘ zakupić nowego sprzętu o przyzwoitej jakości dźwięku, mocy i wytrzymałości. Temat nie raz, nie dwa wałkowany aż do bólu i krwi (a i tak widzę, że nic to nikogo nie nauczyło).

By coś jakoś zagrało na początek: 2* PA-400-4-FR STX oraz ostre poszukiwania po DK (lub innych instytucjach gdy chcemy f.vat na sprzęt) używanej końcówki elmuza, ads do tych trzystu, czterystu złotych które nam zostały. Opcja bardzo skromna i wymagająca rozbudowy o kolejne zestawy (w tym koniecznie basowe).
  • Poziom 26  
    Na tym forum im niższy budżet ,tym więcej porad.A na poważnie ,minimum absolutne na jakiś sensowny sprzęt to 2000 PLN .Np. STX PA600 i końcówka T.amp PA600.
  • Poziom 28  
    Eddie dobrze prawi z tymi PA-400, a jeśli wzmacniacz koniecznie nowy, to T.amp E400 (za 450 zł kupisz w Polsce) i przekraczjąc nieznacznie budżet, coś tam już gra.

Z czasem dokładacie subwoofer, i już będzie nienajgorzej.

Na pewno lepsze to, niż kino domowe.
  • Poziom 43  
    _eddie, jak myślisz dlaczego tyle niby zabytkowych elestr jest na rynku? Jak nie wiesz to Ci powiem - są nie do zajechania i trzeba by się nieźle postarać aby je wykończyć. Sporo kapel do dziś na nich gra. Miałem i wiem co mówię, zresztą mam 15" Beymę w nich stosowaną a liczy już sobie ponad 15 lat. Śmiem twierdzić, iż te Elestry zabrzmią sporo czytelniej i pełniejszym (szerszym) pasmem od PA-400-4-FR a w związku z tym i dłużej pograją.

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Albo ja słabo dodaje albo kolega słabo czyta, bo nijak to co poleciłeś nie mieści się w kwocie 1000zł.
    Powinno się opracować jakiś sposób na takie tematy bo jest ich mnóstwo a mimo tego nadal się pojawiają, proponuje po pojawieniu się postu typu "nagłośnienie 200m za 1000zł" i podobnych dać ostrzeżenie moderowane(z wyjaśnieniem) i zamknąć temat, tylko patrząc na przypływ takich zapytań moderator to będzie "najtrudniejszy zawód świata"
  • Poziom 32  
    DjMapet napisał:
    _eddie, jak myślisz dlaczego tyle niby zabytkowych elestr jest na rynku? Jak nie wiesz to Ci powiem - są nie do zajechania i trzeba by się nieźle postarać aby je wykończyć. Sporo kapel do dziś na nich gra. Miałem i wiem co mówię, zresztą mam 15" Beymę w nich stosowaną a liczy już sobie ponad 15 lat. Śmiem twierdzić, iż te Elestry zabrzmią sporo czytelniej i pełniejszym (szerszym) pasmem od PA-400-4-FR a w związku z tym i dłużej pograją.

Pozdrawiam.

Zgadzam się z Tobą w 100% ale po pierwsze nie tykamy sprzętu śmiesznie taniego (paczki elestry za 500 zł nie mogły mieć lekkiego życia i czort wie ile to razy coś było przewijane i naprawiane, kto jak na nich grał, gdzie je trzymał). Kupowanie takich pak polecam jedynie z pewnej ręki lub możliwością dokładnego przekopania i zwrotu. Ale to raczej na alle... nie jest możliwe. Druga sprawa - sprzęt ma być nowy.
  • Poziom 43  
    Sporo sprzętu który miałem i mam, kupowałem na Allegro w bardzo okazyjnych cenach, niekiedy wręcz śmiesznych. Fakt, raz się naciąłem, ale sprzedawca poniósł konsekwencje. Nie wszyscy sprzedający to oszuści a jeśli już się na takiego trafi, to korespondencja prowadzona poprzez portal, może być powodem roszczeń.
    Autor o fakturze i gwarancji, napisał po moich propozycjach.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Ilość takich tematów możnaby zmniejszyć, zamieszczając na początku działu, podwieszony temat "nagłośnienie dla początkujących", czy coś w tym stylu. Napisałem już takie krótkie "FAQ", z tym, że w innym dziale. Widzę, że dobrze byłoby, jakby moderator przeniósł go tutaj, na pewno znaleźliby się koledzy, co pomogli by uzupełnić, i moze chociaż niektórzy użytkownicy by taki temat przeczytali i zaoszczędzili tematów typu nagłośnienie za 1000 zł...

Co do:

Cytat:
    dobrze gadajace kolumny

To 2 rozstrzelone daleko od siebie głośniki wysokotonowe, na pewno dobrze nie "zagadają"...

Co do basu już nie mam zastrzeżeń.
  • Poziom 35  
    Kolega parę postów wcześniej ma 200% racji odnośnie gwarancji - sprzęt na bank ulegnie uszkodzeniu z winy użytkownika. O ile w ogóle będzie gwarancja przy zakupie na firmę! A po roku gwarancja się skończy i zostanie sprzęt, którego nikt nie naprawi.

Coraz więcej jest pytań o nowy zestaw pro audio za 1000zł - a takie coś nie istnieje...

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 22  
    Hefajstos napisał:

Coraz więcej jest pytań o nowy zestaw pro audio za 1000zł - a takie coś nie istnieje...

--
    pozdrawiam
    Hefi

No cóż, jak taki 16-o latek, który chce być Dj'em, napatrzy się na chińskie go..no z nalepkami 1000000W za 500zł to co się dziwić ;/ Osobiście to mnie zaczyna (delikatnie mówiąc) denerwować ten chiński chłam. Powinni jakieś cło nałożyć czy cuś :smoke:
  • Poziom 33  
    Chyba najtańsza opcją jest 2 szt stx PA-400-4-FR i polowanie na używana końcówkę jakiegoś elmuza czy handboxa ; albo takie coś jak w aukcji nr 1557889832 kupiłem coś bardzo podobnego (trzeba zwrócić uwagę na to żeby 4 omy pociągnęło) gra moc na ucho jakieś 100W nie 300, ale gra akceptowalnie właśnie właśnie taki zestaw zamontowałem w świetlicy wiejskiej tylko że sala minimalnie większa bo 100m2 jest wystarczający pod warunkiem że nie jeżdżą po nim technem dje
  • Poziom 19  
    Z postem wyżej nie mogę się zgodzić w 100%. Kolumny są ok jeśli chodzi o niskobudżetowe stosunek jakości do ceny jest ok czego nie można powiedzieć o wzmacniaczu w podanej aukcji... wzmacniacz nie ma 100w, to jest parszywy syf niczego nie warty, miałem to w rękach(w celach oględzin tylko i wyłącznie) gra strasznie płasko wszelkie korekcje nie wiele pomagają , moc szacuje na max 50w, nie będę mówił co tam siedzi w środku i jakie to awaryjne bo tematów jest wiele. Głupotą jest kupić coś takiego za 300zł kiedy można mieć używana końcówkę 10 klas wyżej, tylko należy uzbroić się w cierpliwość i upolować coś.
  • Poziom 26  
    Nightline-zgasić światło i zatkać uszy ;-)
    Najtańsza sensowna opcja to końcówka T.amp E400 lub E800.
  • Poziom 33  
    może trochę wyprostuję bo konkretnie to kupiłem wtedy hollywood'a jakiegoś a wszystkie te chinole dla mnie są podobne gra przyzwoicie, trochę szumi ale nie ma tragedii generalnie można mówić że szajs bo to jest szajs, ale tam gdzie ja brałem wystarczy, a jak zepsują po pijaku to mała strata
  • Poziom 35  
    Cytat:
    16-o latek, który chce być Dj'em, napatrzy się na chińskie go..no

A potem słyszę od kolegów z branży opinie na temat elektrody - że to forum małolatów chcących nagłaśniac za 1000zł. Nie ma co rozwodzic się nad zakupem sprzętu nowego z mniej niż niskiej półki, od handlu są handlowcy, niech sobie handlują tym badziewiem, a my jesteśmy elektronikami. Dla tego zawsze będę popierał pomysł, żeby "zbudowac 2 paczki i zasili Elmuzem kupionym z drugiej ręki".

Za 1000zł można złożyc bas na STX, 2 paczki na GDS + GDWT i grając na byle jakim wzmacniaczu, który był pod ręką odkłada kasę na wzmanciacz porządny.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 16  
    Panowie, a mam pytanie, czy ten zestaw na kolumienkach Dexona wcześniej zaproponowany w ogóle jest warty uwagi?