Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola Model 210

03 Lis 2004 21:48 929 5
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam a raczej miałem telefon przenośny Motorola American Series Model 210. Śmigał dobrze dopóki nie zaliczył podłogi. Stracił kontakt z bazą. Rozebrałem, uszkodzeń mechanicznych - brak. Od czego zacząć ?
  • Poziom 25  
    Sprawdzałeś czy nie ma zimnych lutów, jeśli to jest technika smd to trzeba bardzo uważnie przejrzec płytkę czasami pomaga sprawdzenie miernikiem
  • Specjalista od telefonów
    Szukaj w okolicy "ciężkich" elementów oraz oczywiście kwarc-zawsze jest jakiś.Lupa niezbędna a i tak najlepiej przelutowac co sie da..
    WW
  • Poziom 17  
    Kwarce są 2 lub 3. Więc nimi się zajme. Co miałeś na mysli pisząc - "przelutować ile się da" ? Podmienić czy poprostu "odświeżyć" połączenie? Są tam jeszcze trzy dziwne elementy : prostopadłościany 2cmx4cm - trzy wyprowadzenia każdy. Pisze na nich : 1018 i HT1001. Jest jeszcze mniejszy czarny, ale to chyba filtr p.cz. jak się nie myle. Ale te duże to nie mam pojęcia.
  • Poziom 18  
    sprawdz wszystkie filtry i mocowanie gniazda anteny na płycie..
    ! sprawdz wogóle czy słuchawka odpala .. po otwarciu klapki (po paru sek) powinna "zaszczekać" buzzerem :) trzy razy .
    Rozumiem, ze wiesz jak koduje sie słuchawkę (odkładając na bazę na 5 sek)
    Kwarce są dwa - u góry płyty od radia .. na dole od procesora ..
  • Poziom 17  
    Telefon wstał :) . Podgrzałem co się dało. Zdaje mi się że jednemu z elementów to pomogło, bo jak tylko go ledwo dotknąłem to odpadł. Dzięki wszystkim za pomoc. A z tym kodowaniem to nie wiedziałem.