Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda STREAM MP3 - dorobienie wyjścia liniowego z TDA-7566

10 Kwi 2011 23:38 3163 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Posiadam takie radio w Octavii 2 2007 i niestety nie posiada ono wyjść liniowych na wzmacniacz. O ile dobrze powęszyłem, to końcówką mocy jest układ TDA-7566. Pytanie brzmi, czy ktoś się orientuje, które piny są odpowiedzialne za wejście sygnału liniowego kolejno dla każdego z 4 kanałów, oraz które to sygnały, a które to ich masy. Pomierzyłem przejścia między układem a wyjściami z radia i oto efekty.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 2  
    Dzięki kolego. Przyznam, że uruchomiłem ten temat również na forum posiadaczy Octavii i oto co dodatkowego ktoś tam dopisał:
    "Oczywiście wyjście z tych pinów trzeba odseparować minimum szeregowym kondensatorem ( 0,22uF ).

Jednak jeśli to wyjście ma być wyjściem z prawdziwego zdarzenia to trzeba dołożyć dodatkowy układ separujący tak, by uzyskać jak najniższą impedancję wyjściową i odpowiedni dla wzmacniacza poziom sygnału ( 1-2 Vpp ). Pozwoli to na maksymalne wyeliminowanie zewnętrznych zakłóceń, których w nowych autach nie brakuje.

Co o tym sądzicie? Gra warta świeczki? Z uwagi na to, że elektronik ze mnie ja z mysiej d... harfa poproszę o ewentualne łopatologiczne wytłumaczenie czy jest sens się w to dodatkowo bawić i jeśli tak to jak powpinać ten układ separujący (czy co to tam w ogóle ma być).
    Dodam, że sygnał, który chcę uzyskać ma biec do wzmacniacza SINUSLIVE SL- A1500 V2, a do niego ma być podpięta skrzynka Infiniti REF1240SE
    http://www.infinitysystems.com/car/products/p...ser=REF&Language=ENG&Country=PL&Region=EUROPE