Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk 120GB na starej płycie.

Yupikayey 03 Lis 2004 22:06 966 6
  • #1 03 Lis 2004 22:06
    Yupikayey
    Poziom 13  

Udało mi się zainstalować dysk 120GB na płycie Asus P2B na chipsecie 440BX. Dowcip polega na tym, że w 7 sklepach powiedziano mi, że to nie zadziała a w jednym tylko, że może się uda. Sporo zabawy było ze zrobieniem partycji, bo pierwotnie komputer widział tylko 2GB ale udało mi się. Innym radzę nie słuchać za bardzo sprzedawców bo cosik mało wiedzą.

0 6
  • #2 04 Lis 2004 00:36
    elbob
    Poziom 32  

Yupikayey napisał:
    Udało mi się zainstalować dysk 120GB na płycie Asus P2B na chipsecie 440BX. Dowcip polega na tym, że w 7 sklepach powiedziano mi, że to nie zadziała a w jednym tylko, że może się uda. Sporo zabawy było ze zrobieniem partycji, bo pierwotnie komputer widział tylko 2GB ale udało mi się. Innym radzę nie słuchać za bardzo sprzedawców bo cosik mało wiedzą.

Witam.

Ameryki to Ty nie odkryłeś.

Pozdrawiam.

Ps.
    Co do dysku, to jednak mogę pogratulować, że sam do tego doszedłeś.

0
  • #3 04 Lis 2004 00:47
    Kolobos
    Spec od komputerów

Najlepiej sprawdzic na stronie producenta niz pytac w sklepach...

0
  • #4 04 Lis 2004 01:31
    Robert B
    Poziom 43  

Dołączam się do gratulacji :)
    A co do sprzedawców, to jest teraz taka reklama w TV o Castoramie i jej "profesjonalnych doradcach". Jak zapytałem tam o komplet kluczy calowych to ci "profesjonaliści" z działu narzędzi wybałuszyli na mnie gały :shocked!: jakbym pytał o rakietę międzyplanetarną i oczywiście wybąkali że nie ma.
    Znalazłem ze 6 różnych kompletów :lol:
    Wracając do tematu to pochwal się "publicznie" jak to robiłeś. Wiedza na pewno przyda się innym Kolegom :)
    :arrow: elbob, Kolobos
    Zauważcie że wyświetleń tematu jest stosunkowo mało i w dyskusji biorą udział ludzie którzy wiedzą jak się to robi a ci którzy nie wiedzą o nic nie pytają. Daję głowę że niedługo pojawi się temat-bumerang typu "heeeeeelp!!! duży dysk na starej płycie" :(

0
  • #5 04 Lis 2004 01:45
    Pytong
    Poziom 32  

A ja mam płyte na Via693 która według producenta widzi dyki do 32GB. A chodzi ładnie 80GB. A spod fdisk to różne głupoty wyświetla przy dużych dyskach, także to 2GB to normalka.

0
  • #6 04 Lis 2004 08:15
    trampki
    Poziom 12  

Uruchamialem dysk Sygate 120 gb na podobnej plycie po kilku nieudanych proba prostota rozwiazania zaskoczyla mnie samego: przez zwyklego fdiska (z w98) dysk byl rozpznawany conajmnije bzdurnie ale udalo sie zalozyc pierwsza partycje 20 GB i ustawic ja aktywna, druga partycja zaostala zalozona z wykorzystaneiem dostpnego miejsca (ktore bylo zle obliczane) ale pod windowsami (w98) byla widziana juz poprawnie.

0
  • #7 04 Lis 2004 13:25
    Yupikayey
    Poziom 13  

Kolega trampki opisał to doskonale, tak samo musiałem i ja robić, od małych partycji z fdiska do dużych, gdzie korzystałem z partition magic 5. Wcześniej zrobiłem upgrade biosu na nowszy, ale może to nawet nie było potrzebne - sam nie wiem.

0