Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka elekrolux EWT 1255 chyba nie obraca bębna

sszczecin 11 Apr 2011 08:02 2475 9
 • #1
  sszczecin
  Level 10  
  A co gorsza na wyświetlaczu nie pokazuje żadnego E .Przechodzi cały cykl a w bebnie część ciuchów mokrych część suchych . Podczas WIROWANIA NIE SŁYCHAĆ jakby pracy bębna tak jakby nie obracało bo nie ma charakterycznego hałasu. Dotychczas wyczyściłem filtr faktcznie był zapchany śmieciami ale to nie pomogło.Najgorsze że nie pokazuje na wyswietlaczu zadnego błędu.Czy może to być zerwany pasek ?Tak przeczytałem na tym forum że moze to.Jak to stwierdzić?Pobiera wode normalnie i odpompowuje też.Pralka ma ok 8 lat.Jak mozna sprawdzić w domowych warunkach?
 • #2
  machefi
  Home appliances specialist
  sszczecin wrote:
  .Jak mozna sprawdzić w domowych warunkach?
  Bardzo prosto , odkręć ściankę boczną tą od strony paska wielorowkowego i zobacz czy cały .
 • #3
  sszczecin
  Level 10  
  Faktycznie tak zrobiłem i jest pękniety . Czy jak kupię nowy ciekawe czy są jakieś trudności z założeniem.Jak widzę to koło bębna jest dostępne i końcówka silnika na którą się nakłada też.Chodzi mi o to czy wymiar paska pozwoli na swobone założenie z góry czy trzeba bedzie przesunać na moment silnik by objął końcówkę silnika.No i jak zachować poziom pracy całego paska by się nie ześlizgnął podczas pracy.Wiadomo że poziom pracy paska wyznacza koło bębna ale na końcówce silnika jest już margines ustawienia. Może poziomnicą?
 • #4
  axxx
  Home appliances specialist
  Pasek w pierwszej kolejności na koło pasowe silnika w miejsce w którym pracował,a potem na koło bębna i powinno być ok.Chyba, że ułożyskowanie się kłania.
 • #5
  Paw_el

  Home appliances specialist
  sszczecin wrote:
  .... Czy jak kupię nowy ciekawe czy są jakieś trudności z założeniem...?

  Uważaj na palce :D:D

  sszczecin wrote:
  ...No i jak zachować poziom pracy całego paska by się nie ześlizgnął podczas pracy.Wiadomo że poziom pracy paska wyznacza koło bębna ale na końcówce silnika jest już margines ustawienia. Może poziomnicą?

  Co chcesz ustawiać poziomicą?
  Koło pasowe silnika masz w miejscu współpracy starego paska "świecące" załóż na to miejsce nowy.
 • #6
  sszczecin
  Level 10  
  Symbol paska to 1199 J Mael , 4 rowki czyli 5 zebów. Te 1199 wskazywało by na długość paska 1199 , ale zerwany pasek ma ok. 1160 .Czy mozliwe jest że wymiar na symbolu jest o ok 3 cm krótszy ? Czy przy innych paskach też tak jest że np symbol jest 1200 a w rzeczywistości ma mniej.
 • #7
  sszczecin
  Level 10  
  Czy symbol pasku np 1199 oznacza jego długość, bo po zerwaniu jest o 30mm krótszy a nic nie ubyło bo końcówki zerwania do siebie pasują. Czy Mael oznacza że pasek jest rozciągany? Jaką długość paska kupić bo po przymierzeniu zerwanego brakuje jakieś 30 mm. W katalogach z paskami nie ma rzeczywistej długości podanej tak jakby nazwa paska sugerowała jego wymiar. Mój pasek to 1199 J mael ale jego wymiar rzeczywisty to ok 1160.
  Moderated By mrhari:

  Tematy scaliłem.
  3.1.12. (10.1, 10.5) Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.

 • #8
  goldi74
  Level 43  
  Słowo MAEL oznacza, że pasek jest elastyczny. Kup pasek z dokładnie takim samym oznaczeniem jak ten zerwany czyli 1199 J MAEL.
 • #9
  erbis
  Level 19  
  Dokładnie tak jest - pasek naciągnie się przy zakładaniu. Musisz kupić pasek 1199 J5.
 • #10
  sszczecin
  Level 10  
  Kupiłem pasek o takim symbolu jak na zerwanym, choć tylko jeden sklep internetowy sprzedawał.Miałem trudności z poziomowaniem paska ( chciałem mieć zapas na wałku silnika, miejsca rowkowanego na wałku było na 3 szerokości paska )tzn po kilku obrotach spadał. Dopiero założenie na ostatnie możliwe rowki wałka silnika spowodowały że nie spadal i pralka odbyła już kilkanascie prań bez zarzutu .sporo namocowałem się z załozeniem paska na koło bębna za pierwszym razem ale pózniej już nie miałem problemu. Dzięki wszystkim za pomoc