Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o wygłuszenie pokoju

Tlalocc 11 Kwi 2011 14:21 1819 3
  • #1 11 Kwi 2011 14:21
    Tlalocc
    Poziom 9  

Witam jest mój pierwszy temat więc proszę pisać jeśli znajdziecie jakiekolwiek błędy.
    Od kilku dni zastanawiam się jak wygłuszyć pokój jest on dość mały.
    Mam kilka pomysłów (rysunek) ale nie wiem czy to ma sens dlatego proszę o pomoc.
    Jeśli chodzi o sprzęt grający to posiadam
    kolumny diy w oparciu o STX FX-300 ale niestety muszę je rozmontować i złożyć coś mniejszego ze względu na niewielki metraż pokoju (chyba że ktoś ma pomysł jak wygłuszyć taki pokój pod duże kolumny )
    wzmacniacz Arcam Alpha 8
    źródło komputer z Prodigy HD2
    Legenda do rysunku
    czerwone linie -miejsca w których znajdować się będą panele akustyczne
    2 szare prostopadłościany - kolumny
    górna zakreskowana część - sufit podwieszany który wypełniony będzie materiałem wygłuszającym

Pytanie o wygłuszenie pokoju

0 3
  • #2 11 Kwi 2011 15:46
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam .Swego czasu dla potrzeb robienia nagrań wokalnych w warunkach domowych, użyliśmy dużych opakowań na.... kurze jajka . Proszę się nie śmiać , ale tłumienie było bardzo dobre.No i oczywiście zabudowa gips kartonowa wypełniona dodatkowo watą budowlaną .A w niektórych miejscach zewnętrznych, użyliśmy płyt korkowych.

0
  • #3 12 Kwi 2011 23:19
    Tlalocc
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo za odpowiedz.Trochę czytałem przed założeniem tematu i podobno opakowania po kurzych jajach dają efekty lecz bardzo niewielkie.A co do zabudowy karton gipsem też nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż płyty przy drganiach dają nie pożądane efekty.

0
  • #4 13 Kwi 2011 07:46
    krzych1-b
    Poziom 21  

Zapomniałem dodać , że płyta była dodatkowo wyklejona terodemem , na całym suficie zwieszono co 40 cm z materiału wąskie firany .

0