Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sennheiser HD 201 vs. Skullcandy Lowrider

klosiar32 11 Kwi 2011 15:19 2466 7
  • #1 11 Kwi 2011 15:19
    klosiar32
    Poziom 11  

Witam, mam problem w zakupie słuchawek.

Rozmyślam nad Sennheiser HD 201 lub Skullcandy Lowrider. Oba modele są ciekawe.

Potrzebuje ich do słuchania z telefonu Sony Ericsson Yari (fon ma kopa) poprzez MW600 i od czasu do czasu podłączone pod wzmacniacz.

Głownie słucham Reggae ale także techno dokładniej Hardstyle. Zależy mi na jakości oraz na dobrym basie.

Do wydania maks. 70zł jeżeli ktoś miałby w propozycji inny model.

PS nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu, jeżeli zły to proszę moderatorów o przeniesie do odpowiedniego działu/kategorii

0 7
  • #2 11 Kwi 2011 15:28
    dostojnykot
    Poziom 8  

Polecam Sennheiser HD 202 . Sam jestem posiadaczem tych słuchawek, będziesz w pełni zadowolony, a co do tych drugich to nie polecam, plastik szybko się łamie J , jeżeli już miały by być rozkładane to polecam coś z Technicsa, ale wtedy trzeba się pogodzić z ceną.

0
  • #3 12 Kwi 2011 18:20
    klosiar32
    Poziom 11  

ok, dzięki ;)

czekam na dalsze opinie oraz sugestie..

0
  • Pomocny post
    #4 12 Kwi 2011 22:52
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zdecydowanie HD201 są "lepsze" od 202 ale dokładając troszkę, można cieszyć się zupełnie inną jakością. No nic, w podobnej cenie koniecznie posłuchaj KOSS KTX PRO 1 i Philips SHP 5401.
    Jeśli zdecydujesz się dołożyć parę złotych, to zobacz koss ur40 czy koss porta pro.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Kwi 2011 11:43
    pioreK.
    Poziom 17  

klosiar32 napisał:
    Zależy mi na jakości oraz na dobrym basie

Jeżeli tak to model HD202 będzie zdecydowanie lepszy od HD201. Sam jestem ich posiadaczem - właśnie mam je na głowie - i przesiadając się z nich na każde inne właściwie nie czuje basu (dla niektórych uchodzą nawet za "przebasowione" słuchawki). Ale licz się z tym, że przez pierwsze kilka tygodni będą Cię cisnąć w głowę.

Porównywałem je z Plantronics 367, Steelseries 3h, Philips SHP-1900, z czymś jak to http://eu.skullcandy.com/shop/g-i-lurker-punk-show.html,, tylko trochę inaczej "pokolorowane", z kilkoma parami słuchawek dousznych i dokanałowych, jakieś komputerówki Logitecha i Creative'a... i wszędzie HD202 były górą.

0
  • #6 18 Kwi 2011 17:39
    klosiar32
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim ;)

Ostatecznie zakupiłem Sennheiser'y HD 201 i mam pytanie (by nie zakładać nowego tematu) ile czasu potrzebują na wygrzanie ?
    Mam je podłączone pod wzmacniacz i grają już tak ponad godzinkę, czytałem na innych forach że kilka godzin, 30 godzin a nawet 80h
    Takie skoki czasowe są dość duże do określenia właściwego czasu : /

Na dodatek pytanie o wygrzewanie AKG K514

Ponownie liczę tak na szybką pomoc z waszej strony.

0
  • Pomocny post
    #7 18 Kwi 2011 17:57
    pioreK.
    Poziom 17  

Ja od razu założyłem na "dynie" i odpaliłem CS'a. Szkoda mi było czasu "wygrzewać", a różnica jeżeli była to minimalna - bynajmniej ja nic po tym wygrzaniu nie słyszałem innego.

0
  • #8 18 Kwi 2011 18:42
    klosiar32
    Poziom 11  

pioreK.
    dzięki za info, czekam na dalsze wypowiedzi

0