Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 brak możliwości zwiększenia ciśnienia

11 Kwi 2011 16:18 2322 9
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z piecem 2 funkcyjnym Vitopend 100. Piec ma ok 5 lat.

Spadło mi ciśnienie do 0,5 bara. Piec nie podgrzewa przez to wody. Niestety próba podniesienia ciśnienia po odkręceniu czarnego zaworka nie przynosi poprawy. Wcześniej po odkręceniu tego zawora w razie potrzeby podnosiłem sobie ciśnienie.
    Teraz po odkręceniu nic się nie dzieje. Na pewno nie jest uszkodzone plastikowe pokrętło :)

Proszę o pomoc.

pozdrawiam
    Maciek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Sprawdź czy woda dochodzi do tego zaworu.
  • Poziom 2  
    Wiem, że to głupie pewnie ale nie wiem jak sprawdzić czy woda dochodzi. Piec jest serwisowany od początku więc nie interesowałem się nim zbytnio :)
  • Poziom 21  
    Spróbuj przekręcić zawór bezpieczeństwa, zobaczysz czy woda leci.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Należałoby zakręcić zimną wodę, odciąć zawory na co spuścić wodę z kotła i wymontować zaworek wyczyścić przede wszystkim rurki którymi ta woda dochodzi i powinno działać.
    No chyba że zaworek w środku popsuty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Heh takie porady?

Na drodze od licznika do zaworu napełniania kotła są zawory odcinające, w kotle zawór bezpieczeństwa, zawór opróżniania instalacji, itp. Są one dostępne i pokręcanie nimi nie spowoduje żadnych złych skutków, a pomoże ustalić gdzie zatrzymuje się woda.

Porada "wezwij serwis" jest najprostsza i nie wymaga myślenia.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za pomoc.

Cytat:
    Spadikbartosz

Heh takie porady?

1. Kręć tym pokrętłem, aż odkręcisz na maksa. Jeśli podczas odkręcania nic nie słychać(dziwne hałasy), sprawdź czy pokrętło się przypadkiem nie kręci(plastik)
    2. Zadzwoń po serwisanta

Cytat:
    tymoteuss
    ... Na pewno nie jest uszkodzone plastikowe pokrętło...

Odkręcałem ten zawór do końca więc na pewno to nie jest to.
    Zadzwoniłem do serwisu, żeby zaczerpnąć trochę informacji. Od serwisanta usłyszałem:

Cytat:
    pawel_i

Należałoby zakręcić zimną wodę, odciąć zawory na co spuścić wodę z kotła i wymontować zaworek wyczyścić przede wszystkim rurki którymi ta woda dochodzi i powinno działać.
    No chyba że zaworek w środku popsuty.

:)

Dziękuję Pawle :)

Serwisant odwiedzi mnie dziś. Mimo wszystko wieczorny zimny prysznic nie jest wcale taki zły :D

pozdrawiam

temat do zamknięcia
  • Poziom 2  
    Po serwisie.

Wróciłem wczoraj do domu. Kobitka pokazała mi fakturę za serwis. 280 pln.
    Okazało się, że spuszczenie wody i czyszczenie nie pomogło. Uszkodzony był "czujnik(sonda) NTC". Nie wiem czy dobrze napisałem bo ciężko rozszyfrować pismo serwisanta :)
  • Użytkownik usunął konto