Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG z tunerem TV M2380DF-PZ

11 Kwi 2011 16:58 4101 19
 • Poziom 12  
  Witam. Mam problem z nowo zakupionym monitorem z tunerem telewizyjnym firmy LG M2380DF-PZ. Po podłączeniu anteny telewizji kablowej (analogowy sygnał) tylko TVP1 i TVP2 odbiera dobrze, reszta kanałów śnieży mniej lub bardziej a dodatkowo na kilku kanałach pojawiają się poziome pasy i buczenie (dodałem filmik mp4 jak to wygląda). Na początku myślałem, że to może wina kabla antenowego lub wtyczek ale po podłączeniu pod drugi kabel (podłączony jest do niego drugi telewizor i odbiera bardzo dobrze) problem nadal istnieje. Sygnał jest rozdzielony do 2 TV za pomocą małostratnego rozgałęźnika BADMOR. Może ktoś wie co może się dziać? Pisałem już do LG ale oni każą mi przesłać monitor do ich serwisu, a ja chciałbym mieć pewność, że sprzęt jest naprawdę uszkodzony. Najlepiej jakby ktoś z serwisu to sprawdził na miejscu, ale to raczej nie możliwe chyba. Bardzo proszę o jakieś wskazówki co to może być?
  Załączniki:
 • Poziom 12  
  Nikt nie wie co to może być?
 • Moderator
  Jeżeli inny odbiornik podłączony do tej samej instalacji odbiera dobrze to przyczyna jest wiadoma.
  To co widać na ekranie to przesterowanie (byc może w wewnętrznym układzie monitora) lub problemy z masą na kablu wizyjnym (w pasmie podstawowym). Najwyraźniej układ w monitorze ma problemy z odtwarzaniem składowej stałej.
  Gdybyś zamieścił obrazki tego co śnieży to można by coś więcej powiedzieć,.
 • Poziom 12  
  Niestety LG kazał mi go przysłać do serwisu w Łodzi i właśnie kurier go zabrał. Z twojej wypowiedzi wynika że to wina monitora raczej będzie?
 • Poziom 12  
  Zobaczymy co powiedzą w serwisie.
 • Poziom 12  
  Własnie przysłali mi ten monitor z serwisu LG w Łodzi. W Opisie naprawy napisali: "4,8 sprawdzenie, testowanie - usterki nie stwierdzono". Żart czy co???
  Muszę się chyba wybrać do okulisty i laryngologa bo nadal widzę śnieżenie, poziome pasy i słyszę buczenie. Na dodatek pajace porysowali mi podstawkę i obudowę i napisali, że tak było. Co ja teraz mogę jeszczę zrobić w tej sprawie bo po dobroci tego raczej nie załatwię.
 • Moderator
  Jest gdzieś w necie manual od tego urządzenia....?
 • Poziom 12  
  A co to jest manual bo ja jestem laikiem w tych tematach.
 • Moderator
  Manual czyli instrukcja obsługi, jakaś książka co do czego itp itd.....
  Warto by ustalić jak to działa.....
 • Poziom 12  
  Przy monitorze była instrukcja obsługi na CD (załączam) ale tam na ten temat nic nie pisze a w internecie nie nic nie mogłem znaleźć.
  Załączniki:
 • Poziom 12  
  Kurcze podłączyłem go pod cyfrową "N"-kę u kumpla i obraz rewelacja, ale kumpel mówi że "N"-ka omija tuner TV. Czy to prawda? Bo jeżeli tak to by znaczyło, że coś z tunerem jest nie tak.
 • Moderator
  Zapewne N-ka była włączona na wejście SCART lub HDMI, wówczas jest pomijany tuner. Wszystko na to wskazuje że sygnały które masz z "anteny"/kabla są albo zbyt silne albo w jakiś sposób zniekształcone. Tym bardziej ze jak dobrze zrozumiałem inny odbiornik działa w tym miejscu prawidłowo.
  Pisałeś że masz sygnały z kabla, co to za sieć i czy ma jakąś stronę z wykazem kanałów analogowych.
  Nie do końca zrozumiałem czy masz także normalna antenę analogową, jeżeli tak to jak z odbiorem z tej anteny....
  Opisz szczegółowo całą instalację....
 • Poziom 12  
  Jest to zwykła kablówka ze spółdzielni mieszkaniowej. Jej pełna nazwa to Lokalna Telewizja Kablowa "Krzemionki" w Ostrowcu Św. Jest doprowadzona do każdego bloku w ramach SM a w mieszkaniach są gniazdka antenowe z 2 wyjściami TV i R. Co do strony z wykazem kanałów to są podane kanały na stronie LTVK ale tylko nazwa i kanał (np TVP1 - K11, TVP Polonia -S20).
 • Moderator
  Masz jakiś link do strony..?
  Jak masz poustawiane kanały w TV..?
  Czy przypadkiem TVP nie odbierasz na kanale 28 i 38? Wówczas odbiornik bedzie odbierał TVP1 i 2 na "przeciekach z kabla, bo sygnał Świętego Krzyża w Ostrowcu jest po byku...
 • Poziom 12  
  Wysłałem ponownie do RAGZ w Łodzi, wymienili jakąś płytę MAIN, śnieży mniej albo mi się wydaje ale miga i buczy nadal na tych samych kanałach
 • Poziom 12  
  Dowiedziałem sie nieoficjalnie, że LG wypuściło jakieś 2 lata temu serię monitorów z funkcją TV z jakąś wadą ale nikt z LG nie chce się do tego przyznać. Mój monitor niestety pasuje rocznikowo do tej serii:cry:
 • Poziom 1  
  Morgan28b czy mógłbys mi powiedzieć z którego rocznika jest ten twój monitorek????????
 • Poziom 12  
  Pisze na nim, że grudzień 2010r.