Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WIL 105 nie płuka i nie wiruje

iksiu 11 Apr 2011 19:04 6835 3
    iksiu
    Level 2  
    Witam wszystkich.

Mam pralkę Indesit Wil 105 i od około tygodnia mam z nią pewien problem. Zaczęło się od tego, że spalił się silnik. Kupiłem na allegro drugi używany, ale sprawny. Dodam tylko, że był to silnik od innego modelu, bo od WIL 107 ale silnik taki sam model. Pralka ożyła, ale zrobiła tylko jedno pranie, po czym robiąc kolejne zatrzymuje się w cyklu płukania. Nie pobiera wcale płynu do płukania natomiast pobiera czystą wodę (ze środkowego pojemnika). Pomiesza parę razy w prawo i w lewo dolewa znowu wody znowu pomiesza zatrzymuje się włącza pompę wody (stoi do momentu wypompowania wody i zaczyna się szybko kręcić, ale nie wirować). Czytając od tygodnia posty na elektrodzie sprawdziłem chyba wszystko. Zacząłem od wyczyszczenia całego układu hydrostatu, następnie od sprawdzenia hydrostatu a zrobiłem to tak, iż założyłem sobie rurkę gumową zamiast tej oryginalnej i włączyłem program 1. Zaczęła się lać woda i lała się do momentu aż nie dmuchnąłem w założoną przeze mnie rurkę natomiast dmuchając mocniej włącza się pompa wody i wypompowuje do momentu aż nie wypuszczę powietrza z rurki, więc twierdzę, że hydrostat jest sprawny. Kolejną rzeczą, jaką sprawdziłem były 2 zawory, które wpuszczają wodę i też są sprawne. Cewka tacho na silniku ma około 120 Ohm, więc z tego, co wyczytałem też jest prawidłowo. Na sam koniec wyciągnąłem sterownik i płytka była usyfiona zgrzanym kurzem, więc wymyłem ją i wysuszyłem (wygląda jak nowa). To niestety też nie pomogło. Gdy sprawdzałem te wszystkie rzeczy zdarzyło się, iż pralka 2 razy skończyła pranie, więc wszystko mogłoby wskazywać na uszkodzenie sterownika, lecz gdyby była usterka sterownika to chyba była by to usterka stała, a nie tak, że raz zrobi pranie a raz nie.
    Nie miga nic, więc sterownik nie sygnalizuje żadnego błędu.
    Jeśli możecie drodzy koledzy to proszę bardzo pomóżcie, bo ja już sam nie wiem, co mam z nią robić. Z góry dziękuję.
    User removed account
    User removed account  
    Adik C
    Level 25  
    Sprawdź czy na module nie masz zimnych lutów,w szczególności popraw luty na procesorze,pozdrawiam.
    iksiu
    Level 2  
    Dziękuję wszystkim za pomoc

Pralka działa
    Moduł sprawny
    Styki na wszystkim ok

Uszkodzony jest zamek
    Po zrobieniu zworki wszystko ok

Jutro kupię nowy

Temat uznaję za zamknięty
    Pozdrawiam