Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia Carnival 2002, 2,9 crdi - silnik wolno wchodzi na obroty, dusi się i szarpie

puchacz76 11 Apr 2011 20:24 5523 2
    puchacz76
    Level 1  
    witam, już od jakiegoś czasu tzn, od wymiany głowicy borykam się z kilkoma problemami, przede wszystkim auto wchodziło mi w tryb awaryjny, ale to już chyba po zaprogramowaniu na nowo wtrysków minęło (mam nadzieję) ale zostaje kolejny problem, przede wszystkim auto strasznie powoli wchodzi na obroty, jest strasznie mułowate, zanim osiągnie 2,2 obrotów kiedy to włącza się turbina mija strasznie dużo czasu, wiem, że nie jest to samochód wyścigowy ale jak dla mnie nie jest to normalne, kolejna sprawa która może być z tym powiązana to podczas jazdy szarpie mi kilka razy silnikiem (szczególnie na 5 biegu przy 2,2-2,5 tyś obr) a do tego jeszcze dochodzi dziwne zjawisko zamknięcia w momencie dopływu paliwa (jak puszczę pedał gazu i nacisnę ponownie problem mija) te dwie sprawy zdarzają się czasem częściej a czasem w ogóle, czuję się jednak, że silnik cały czas walczy ze sobą , byłem ostatnio u mechanika i na komputerze wyszły błędy:
    - przepływomierza ( jest nowy więc to chyba jakieś przekłamanie)
    - pompy wtryskowej (nie była sprawdzana)
    - czujnika położenia wałka rozrządu (rozrząd był ponoć robiony 15 tyś km temu)

wymieniłem jeszcze ostatnio filtr paliwa, wtryski też są dobre, a do tego jeszcze dochodzi spalanie które chyba też nie jest ok, w trasie ostatnio przy średnio 100-110 km/h spalił mi 10,5 L , z tego co się naczytałem na forach to chyba trochę dużo

mechanik wykasował mi błędy i kazał pojeździć i za tydzień znowu się podłączymy i zobaczymy co wyjdzie, ja osobiście skłaniałbym się na tę pompę wtryskową, czy gdyby byłaby padnięta mogą być takie objawy i pokazywać się błędy dotyczące przepływomierza ?? czy szarpanie silnikiem, brak mocy na wolnych obrotach i przyduszanie w momencie może być też spowodowane jej usterką, proszę o opinie i pomoc w tej kwestii, walczę już z tym problemem długi czas i ręce mi opadają

za wszelkie wiadomości i sugestie będę wdzięczny
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ekka
    Level 17  
    Kolego sprawdź w pierwszej kolejności poprawność ustawienia rozrządu ,potem coś pomyślimy jak to sprawdzić w razie W pisz na p.w lub gg
    kogucik359
    Level 9  
    właśnie dzisiaj pojawił mi się podobny problem, jeżeli znalazłeś usterkę to napisz co było przyczyną. Mam accenta 1,5 crdi i po próbie przepalenia katalizatora ( 4000 obrotów przez 30 km po autostradzie) po zjechaniu z autostrady okazało się że auto ciężko wchodzi na obroty tak do ok. 2000 strasznie nim szarpie i brak mu mocy, później wchodzi ładnie. Proszę o odpowiedź