Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagłośnienie dla zespołu grającego na żywo

Saxamator 11 Kwi 2011 21:39 2138 12
  • #1 11 Kwi 2011 21:39
    Saxamator
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Chcemy z kolegą założyć zespół weselny grający na żywo tzn ( klawisze, gitara el, sax, perkusja raczej elek, no i bas tylko nie wiemy czy gitara czy drugie klawisze oraz jakiś tam wokal) chodzi o imprezy głównie na salach do ok+/- 300 osób
    Jeśli chodzi o kolumny to myślałem o pol-audio:
    2x TP 118 (700W) doły
    2x PA 212-600 ND lub 2x SAT 210-600 ND górki
    końce ads plx 2400 na doły iads lx 1400 na górki
    mikser chyba ALLEN&HEATH
    natomiast nic nie wiem o procesorach, kompresorach i takich innych, tutaj proszę o pomoc
    Aha jeszcze jakieś 2 odsłuchy też pol- audio:
    M 112-300

0 12
  • #2 11 Kwi 2011 23:02
    alojzy7719
    Poziom 35  

Polecam Allen&Heath ZED 22 FX z wbudowanym (dobrze brzmiącym) procesorem efektów. Sugeruję też kupno 4-kanałowej bramki szumów oraz 2 lub 4 kanałowego kompresora. Nie zapomnijcie o końcówce mocy do odsłuchów.

0
  • #3 12 Kwi 2011 17:54
    Saxamator
    Poziom 2  

dzięki może jeszcze jakieś propozycje

0
  • #4 12 Kwi 2011 21:31
    przemopo
    Poziom 12  

w kwestii procesorów dynamiki - daj sobie spokój, sam napisałeś, ze nie masz o tym zielonego pojęcia a niestety z doświadczenia wiem, ze im więcej możliwości regulacji parametrów dźwięku - tym trudniej czyli łatwiej wszystko (efekt końcowy - brzmienie) zepsuć
    poza tym jeżeli bierzesz pod uwagę perkusje elektroniczną to bramki nie będą ci w ogóle potrzebne
    mikser zaproponowany przez Alojzego to całkiem niezła opcja - bardzo dobry stosunek ceny do możliwości

0
  • #5 12 Kwi 2011 23:32
    alojzy7719
    Poziom 35  

Zgadza się, w przypadku perkusji elektronicznej bramka jest zbędna. Dobrym rozwiązaniem było by kupno miksera cyfrowego (np Yamaha 01V). Nie wiem tylko, czy budżet pozwoli i czy macie jakieś doświadczenie z techniką cyfrową.

0
  • #6 12 Kwi 2011 23:38
    barek89
    Poziom 20  

polecam serie wizard od AH jakosc jest na bardzo wysokim poziomie, do tego prosty crossover np dbxa i nic wiecej nie trzeba

0
  • #7 12 Kwi 2011 23:44
    przemopo
    Poziom 12  

cyfra - fajna rzecz ale niestety póki co droga (droższa od analogów) a poza tym wspomniana 01 to tylko rozwiązanie połowiczne
    wielu jej używa ale tylko dlatego, ze nie ma tańszej opcji
    ja na temat tego stołu (poza ceną) nie mam zbyt dobrego zdania choć faktem jest, ze decydując się na taki zakup wiele rzeczy "załatwilibyście" jednym urządzeniem
    no i dochodzi potężnie wygodna sprawa związana z zapisywaniem i przywoływaniem z pamięci wszystkich nastaw

o serii Wizard A&H też myślałem (pisząc poprzedniego posta) tyle, ze jest ona droższa od ZED-ów

podstawowe pytanie: jakim budżetem dysponujecie lub na ile możecie sobie pozwolić, bo jak na razie (z tego, co napisałeś) wynika, ze macie dużo dobrych chęci

0
  • #8 12 Kwi 2011 23:49
    barek89
    Poziom 20  

ale to dwa razy wyzsza polka niz zed...

0
  • #9 13 Kwi 2011 00:21
    alojzy7719
    Poziom 35  

Zagrałem sporo imprez na 01V i jej "starszej siostrze" 01V/96. Brzmienie obu mikserów (oczywiście moim zdaniem) jest zadowalające, również obsługa jest bardzo intuicyjna. Ale jak napisał Przemopo, nie określiliście budżetu, więc trudno polecić cokolwiek.

0
  • #10 14 Kwi 2011 19:38
    Saxamator
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedzi
    co do budżetu to myślę że tak od 25 do 30 tyś. wiadomo że im taniej tym lepiej ale to ma po prostu ładnie grać, żeby miło się tego słuchało i pochodziło parę lat.
    mam jeszcze parę pytań a mianowicie:
    chodzi mi o górki lepsze będą te PA 212-600 ND czy 2x SAT 210-600 ND?
    co sądzicie o mikserze Allen&Heath PA20?
    a jakiś kompresor do wokalu i saxa będzie potrzebny?
    co do crossovera to sprawę załatwiają końcówki ads-a chyba że się mylę?

0
  • #12 14 Kwi 2011 22:18
    przemopo
    Poziom 12  

Jeżeli chodzi o kolumny, o które pytasz, parametry maja zbliżone, cenę również i zarówno 2x10" jak i 2x12" do "muzyki na żywo" a zwłaszcza do wokali nadają się bardzo dobrze. Nie masz innego wyjścia jak posłuchać co potrafią, porównać i wybrać. Sądzę, że bez problemu zrobisz to w siedzibie Pol-Audio w Józefowie. jest to tym bardziej wskazane, że również od nich chcesz kupić "doły" i będziesz mógł posłuchać kompletnego zestawu.
    Jeżeli chodzi o zaproponowany przez Protone DCX-2496 - nie polecam, zresztą w ogóle nie należę do fanów marki Behringer.
    Poza tym, przy podanym budżecie masz dosyć szerokie możliwości jeżeli chodzi o wybór sprzętu wiec może zadaj konkretne pytania różnym firmom i wtedy wybierz to, co będzie Ci najlepiej odpowiadać.

0
  • #13 15 Kwi 2011 04:29
    Hefajstos
    Poziom 35  

Do grania na żywo brał bym PA212-600ND.

TP118 - bez procesora są dosyc nieokiełznane, szczególnie w małych salach. To w ogóle nie są paczki na wesela... PLX2400, to absolutne minimum dla nich (PLX w mostku na 2szt TP). TP ma 1000 lub 1200W AES.

Można od razu kupic 2szt PLX3200 - 1 na górki, 1 na bas.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  Szukaj w 5mln produktów