Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes 190 2.0 benzyna 1992r. na zimnym silniku nie odpala!

11 Kwi 2011 22:17 8300 7
  • Poziom 2  
    Witam ,mam problem z moją mercedes 190 2.0 benzyna 1992r. na zimnym silniku nie odpala.Kręce 10 min i zaczyna trybić odpali na 30 sekund i gaśnie za 2-3razem odpali i chodzi normalnie, jak jest rozgrzany to odpala od razu.Wymieniłem świece i kable ,czujnik Bosch OEM 08150 ten od temp. i nic!! zastanawiam się czy wymienić przekaźnik 201 540 32 45 ten przy akumulatorze, bezpiecznik jest na nim cały ale jak wyciągnę przekaźnik z gniazda to niema różnicy czy by był czy by go nie było.Kompresja jest chyba ok bo wskaźnik ciśnienia oleju jest na 2 ,wtryskiwacze i rozdzielacz wydaje mi się ze są w porządku bo silnik pracuje równo, jak już odpali to jest ok.
    Nie mam pojęcia co to morze być że na zimnym nie pali, morze nie ma ssania albo ten przekaźnik.
    Proszę o pomoc i poradę jak tom usterkę usunąć.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 42  
    Ten typ ssanie ma ale na kacu!
    Nie włacz się wtryskiwacz rozruchowy. Gdzie on jest i co nim steruje znajdziesz , wpisując w wyszukiwarkę elektrody - 190 E.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Spec od Mercedesów
    emeryt2 napisał:
    Ten typ ssanie ma ale na kacu!
    .

Oczywiście ze ten typ ma ssanie! Nazywaj zreszta jak chcesz - moze byc "wzbogacenie mieszanki przy niskiej temperaturze silnika" i zalaczane jest wlasnie (tak jak cała elektronika silnika) wlasnie poprzez "srebrny przekaznik".
    Wpisz takie hasło do wyszukiwarki elektrody to sie dowiesz co go zazwyczaj boli. Usterka jest łatwa w naprawie.
  • Poziom 42  
    Gari , Ty jesteś specjalista od MB , niech będzie potocznie ssanie!! Jestem starej daty i praktykę własną odbywałem na Moskiczu 412 , nie zawsze na przednim siedzeniu!
  • Poziom 2  
    Przekaźnik przelutowany i sprawdzony na mierniku jest sprawny był zimny lut, po włożeniu naprawionego przekaźnika auto nie odpala!! jak wyciągnę przekaźnik to odpala tylko na ciepłym silniku,na zimnym kręce jak wcześniej .Myślę że morze nie dociera napięcie do ssania? albo coś się rozłączyło Macie morze jakiś schemat elektryczny wtrysku rozruchowego z rysunkiem to bym pomierzył i obejrzał czy jest ok.Tylko nie wiem jak się do tego dobrać.
    Proszę o jakiegoś linka do schematu:cry:
  • Poziom 2  
    koledzy pomóżcie z tym schematem
  • Poziom 8  
    Przekaźnik uszkodzony. Moja 190 też miała uszkodzony przekaźnik ten (srebrny) za akumulatorem. Zimnych nie było wydawał się na pierwszy rzut oka ok ale niestety był feralny. Po wymianie auto pali od razu.
  • Poziom 1  
    Witam też mam taki problem z odpalaniem . Po regeneracji głowicy i wtawieniu nowego wałka rozżądu odpala ale tylko na 2-3 sekundy i gaśnie . Elektryk sprawdził i stwierdził że jest do wymiany silniczek krokowy i czujnik ten z zielonymi pinami . Silniczek wymieniłem i z rozruchem nie ma poprawy , być może ten czujnik. :?: