Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o częściach do maszyn rolniczych

skorpion1272 31 Maj 2014 06:45 21007 54
 • #31 31 Maj 2014 06:45
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze

  Nie ma się co denerwować. Części jak części ale nie wiele i ceny takie sobie. Szukaj sklepów które mają duży asortyment. One mają duży przemiał, mogą sobie pozwolić na puszczanie towary w rabatach czy promocjach.

 • Sklep HeluKabel
 • #32 25 Gru 2017 18:18
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Termostat woskowy THM - niesłusznie opisany jako TS-8
  Dobra jakość wykonania oraz niska cena (16 zł). Polecam.
  Ze względu na stalową obudowę nie używać na wodzie!

  Opinie o częściach do maszyn rolniczychOpinie o częściach do maszyn rolniczych
  Wyłącznik świec żarowych C-330
  Poza plastikową obudową, wykonanie wewnętrzne nie różni się od oryginału metalowego (zdjęcie porównawcze z prawej strony). Niska cena (18 zł), więc nie ma co narzekać.
  Otrzymałem jednak opinię, że "ten tani przełącznik mi się stopił". Pragnę zwrócić uwagę, że świece żarowe w C330 pobierają 50A (600W), a elektromagnes rozrusznika do 10A w stanie ustalonym. Dlatego przewody (6 mm²) należy porządnie przykręcić stosując końcówki tulejkowe na przewodach, nie skręcać na "gołe druty" czy próbować pobielać cyną (często korozja starych przewodów nie pozwala dobrze polutować).
  Oryginalny polski przełącznik kosztuje ok. 80 zł, a nie różni się wykonaniem poza wielkimi wkrętami na wkrętak krzyżowy.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Wtryskiwacz THM D1Z1042
  Niestety nie jestem w stanie wydać opinii na jego temat. Pożyjemy, zobaczymy. Niska cena.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Korek chłodnicy C330/C385
  Nadaje się tylko do wyrzucenia do kosza. Źle wykonany zaworek podciśnieniowy - nieszczelność na bolcu oraz na przylgni (otworek w złym miejscu). To znaczy że korek nie utrzymuje nadciśnienia w układzie i płyn będzie się gotował i odparowywał. Cena 6 zł.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Korek chłodnicy POLCAR A2303 (Fiat, Suzuki, Seat - wersja uszczelniona do układu ze zbiornikiem wyrównawczym, ciśnienie 0.5 Bar)
  Korek tylko dobrze wygląda, wykonanie jak przez chińczyków. U mnie nie trzymał ciśnienia - prawdopodobnie źle wykonany talerzyk zaworu nadciśnieniowego (kształt stożka a nie płaski) lub zbyt cienka gumka. Natomiast zaworek podciśnieniowy jest wykonany z plastiku, a sprężynka jest zamocowana na zgrubieniu plastikowego trzonka. Jak się pociągnie to wypadnie i już się nie włoży z powrotem. Cena 12 zł.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczychOpinie o częściach do maszyn rolniczych
  Węże układu chłodzenia Ursus-Waryński
  Są dość drogie, ale chyba są to jedyne dobre węże. Jednak trzeba podkreślić jedną uwagę, są one produkowane celowo dłuższe niż być powinny. Powołując się na informacje producenta - są one celowo dłuższe, gdyż klienci zgłaszali że węże fabrycznej długości były za krótkie. Można, a nawet trzeba je skracać do własnych potrzeb, nie spowoduje to utraty gwarancji. Tak jak widać, łącznik termostatu z pompą ma 67 mm długości, a powinien mieć 45 mm. Górny wąż trzeba było minimalnie skrócić. Dolny wąż pasował bez przeróbek.
  Jakość zamienników? Poprzedni wąż nie miał zbrojenia... Zamiennik dolnego węża mimo że wykonaniem wyglądał bardzo dobrze jak typowy wąż ze samochodu, okazał się źle wyprofilowany (zagięty) oraz zbyt krótki...

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Stacyjka MF
  Nie zgadzały się rozmiary dużych konektorów, powinny mieć rozmiar 9.5x1.2 mm a tutaj były szersze i z cieńszego materiału. Jako ciekawostkę dodam, że widziałem dane techniczne tych stacyjek - łącznie kilkanaście amper, na grzanie tylko kilka amper.

 • #33 10 Mar 2018 20:22
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Przewód wtryskiwacza drugiego cylindra T25
  Nie do końca pasuje, wymaga korekcji gięcia przy pompie wtryskowej i wtryskiwaczu.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Przewód wtryskiwacza pierwszego cylindra T25
  Kompletnie nie pasuje ponieważ nie zgadza się kształt gięcia!

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Czujnik spadku ciśnienia CSC-2 PAFAL, prawdopodobnie do Perkinsa gdyż posiada gwint stożkowy, jednakże do nich przeznaczony jest czujnik CSC-3. Nie wiadomo skąd się taki wziął. Na chama dało się wkręcić w miejscu gwintu metrycznego, dla spokoju wymieniłem na oryginał. Czujnik działał prawidłowo do końca.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Czujnik spadku ciśnienia CSC-1 Ursus. Biorąc pod uwagę jak trudno w PL kupić podkładkę ALU, trzeba ją z DE ściągać, to można powiedzieć klasa prestiż. Próg zadziałania jest trochę wyższy więc nawet i lepiej. Cena 15 zł.

 • Sklep HeluKabel
 • #34 18 Mar 2018 10:02
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze

  Ruskie części... normalka. Gdybyś wiedział jakie przeboje są z tarczami sprzęgłowymi, dociskiem, tarczami hamulcowymi czy taśmami do womu do mtz-ta. Masakra nie wiadomo co kupić. U siebie blok musiałem przybierać żeby weszła pompa nsz-14.

 • #35 18 Mar 2018 12:01
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Podobno T25 (T30) robią do tej pory pod jakąś nową nazwą. Konstrukcja prawie bez zmian, tylko kabina nowa. Czasem ktoś nie miesza części tych do nowych ciągników z częściami do starych T25A?
  W katalogu części przewody wtryskiwaczy są pod numerem zaczynającym się od D37M. Sklep podawał numery katalogowe dla w.w. przewodów D21 i D37 ale żadne nie zgadzały się z katalogami. Mizar ma jeszcze komplety przewodów zarówno pod D21 i D37, numery katalogowe się zgadzały. Ma ktoś jakieś info jak pasują przewody wtryskowe od nich?

 • #36 29 Cze 2018 23:30
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Stacyjka MF - producent b.d.
  Nowa, a już zepsuta. Nie łączył styk odpowiadający za zasilanie całej instalacji elektrycznej. Pozostałe styki działały bez problemu.
  Została zakupiona stacyjka oryginalna LSN, która zadziałała bez żadnych niespodzianek. Ciekawe ile wytrzyma, świeca płomieniowa w tym MF pobiera 15A, natomiast LSN deklaruje obciążalność "grzania" zaledwie 3A.

 • #37 12 Sie 2018 16:55
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Pompa hamulcowa Zetor/Ursus krótka (no-name)
  Przestała pompować. Po rozebraniu okazało się że tłoczki tak spuchły, że stanęły bokiem. Uszczelniacz spuchł do tego stopnia, że prawie wypadł ze swojego rowka na tłoku, a płyn hamulcowy zaczął wyciekać.
  Myślałem nad zakupieniem zestawu naprawczego, lecz z nimi też są problemy z podróbkami (m.in. w niektórych zestawach jeden z tłoczków ma na środku otwór, czego nie powinno być).

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Pompa hamulcowa Fragokov Zetor/Ursus krótka (słowacka).
  Taka pompa kosztuje 65 zł i są dostępne oryginalne zestawy naprawcze. Dobra jakość wykonania. Na uwagę zasługuje sposób zabezpieczenia uszczelnienia tłoka przed wypadnięciem - kolosalna różnica w stosunku do podróby. Podkładka uszczelniająca króćca przyłączeniowego aluminiowa (prestiż). Żeliwna obudowa jest ocynkowana. Z ciekawości rozebrałem i przedstawiłem kolejność montażu, gdyby ktoś miał kłopot ze złożeniem podczas regeneracji. Końcowego elementu aluminiowego nie byłem w stanie wyjąć. Oba tłoczki gumowe są takie same (pełne, z wystającym elementem centrującym).

 • #38 12 Sie 2018 22:58
  cinho90319
  Poziom 8  

  Ja mogę się na temat pompki paliwowej i kraników do c 330 wypowiedzieć, otóż, te pompki co ja trafiłem, są jak durszlaki i mają gwinty jednorazowe, także, przykręcenie przewodów tylko na raz, jak mocniej dokręcisz to odkręcisz, ale z gwintem, szczelność także porażka, kupiłem dwie jedna za 60 zł, druga za 120, wiecie czym się różniły, jedna miała gumowe podkładki, druga miedziane, mimo wszystkie obie leciały. Wkurzyłem się wygrzebałem starą, wymieniłem odstojnik i ten filterek mały i służy do dziś, nawet kropla nie skapnie i gwinty nie do zerwania, Co do kraników, kupowałem standardowe z różnych sklepów wszystkie leciały, dopiero niedawno znalazłem inny typ, który zakręca się jak starego typu krany w łazienkach :D i dopiero ten nie przepuszcza płynu. Kolejny przykład wieszak prawy, korba działa swobodnie, ale tylko przy opuszczaniu, przy podnoszeniu trzeba chwycić za ramie bo korba staje dęba. Kolejny przykład, głupi filtr oleju przekładniowego, jak wyjąłem orginalny, to był na tulejce i wchodził jak w masło, a to co jest teraz, nie dość że ma cienką ściankę, to jeszcze nie wejdzie swobodnie, tylko na wcisk i to też nie do końca.

 • #39 18 Lis 2018 18:40
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Oprawka żarówki chińskiego dwuwskaźnika. Badziew to mało powiedziane. Wszystkie części luźne. Cokół żarówki obrócił się, styk środkowy był skierowany w cokół, po włożeniu żarówki prawie następowało zwarcie. Dodatkowo stopienie się wnętrza dwuwskaźnika powodowało że żarówka była dodatkowo dopychana więc zwarcie następowało praktycznie po włożeniu oprawki z żarówką w dwuwskaźnik. Żarówki pokruszyły się, zostały w dwuwskaźniku...
  Sprawdziłem u siebie oryginalne oprawki żarówek. Mimo że konstrukcja identyczna, to cokół był cynowany/ocynkowany, ale żadne części nie były luźne a styk środkowy był kierowany w stronę izolacyjnego wycięcia cokołu.
  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  A to jest dopiero tania podróba przełącznika świec żarowych. Bardziej to wygląda na Indie niż na Chiny. Podstawa stykowa wykonana z tworzywa termoplastycznego. Styk ruchomy był tak jak widać na zdjęciu fabrycznie zagięty. To nie działało - razem załączało się grzanie świec i rozrusznik w pierwszym położeniu. Po wyprostowaniu styku zaczęło działać jak powinien. Płytki osadcze (segerki) na ośce styku ruchomego wyglądały jakby były dorabiane z blachy za pomocą wiertarki i kątówki.

 • #40 02 Gru 2018 14:31
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  Na początek mała uwaga i wyjaśnienie dotyczące montażu alternatora Jubana w legendzie PGRu, czyli w Zetorze 3011/4011 (może dotyczyć także Ursusa C-4011). Otóż w Zetorze stosowano innej konstrukcji wspornik prądnicy - spawany z kątownika i dwóch płaskowników. Okazało się że brakowało dosłownie dwóch milimetrów aby zmieścić alternator pomiędzy łapkami (wymiar 155 mm). W tym Zetorze była zamontowana polska prądnica Elmot, z ciekawości sprawdziłem tą od C330M - różni się na długości tylnym mocowaniem. Ponadto alternator Jubana posiada śrubę mocującą M10, natomiast prądnice posiadają mocowania M8. Właściciel zdecydował kupić wspornik od C360 który jest wykonany w postaci giętej blachy. Koszt dodatkowe 5 zł. Pasuje idealnie na długość, tylko otwory mocujące alternator trzeba rozwiercić na 10 - 10.5 mm.
  Natomiast alternator Jubana ma konstrukcję przypominającą tą z FSO1500/Poloneza. Części elektryczne (regulator, przewody, a pewnie i też stojan, wirnik i diody) są chińskiego pochodzenia. Szczotki wydają się mniejsze niż w alternatorze FSO. Ale jakoś nic nie śmierdzi chinami. Natomiast reszta (śruby, wentylator, koło pasowe, śruba mocująca) wyglądają jak normalna europejska produkcja i nie mam zastrzeżeń.
  Właściciel wymienił prądnicę na alternator ze względu na ciągle niedoładowany akumulator. Należy pamiętać, że przy włączonych światłach (10 A) ustawić minimalnie wyższe obroty biegu jałowego, na minimalnych ładowanie akumulatora jest zerowe lub ujemne pomimo braku świecenia kontrolki ładowania. Jako ciekawostkę dodam, że Zetor ma śruby M8 na klucz 14 mm.

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych
  O złączach żarówek Zetora mogę powiedzieć tylko jedno - gówno. Blaszki stykowe są cienkie i łatwo ulegają trwałemu odkształceniu, elementy te są wykonane jako nierozbieralne. Jako zamiennik mogę polecić DDRowskie złącza FER (skręcane).
  Jednak dużo tańsze i łatwiej dostępne są złącza żarówek produkcji Wesem. Są całkiem przyzwoitej jakości, jednak ludzie nie polecają do żarówek mocniejszych niż 60/55W. Należy pamiętać żeby montować je stroną przedstawioną na zdjęciu w kierunku żarówki. Kostkę daje się zamontować od drugiej strony, jednak brak odpowiedniego styku i nieprawidłowe świecenie żarówki spowoduje szybkie stopienie plastikowej obudowy złącza! Uwaga ta została przekazana producentowi, być może w przyszłości wada formy zostanie usunięta. Przy przeróbce na kostkę Wesem należy zwrócić uwagę na wolne miejsce w obudowie lampy.

 • #41 02 Gru 2018 17:42
  bearq
  Poziom 36  

  BANANvanDYK napisał:
  Natomiast alternator Jubana ma konstrukcję przypominającą tą z FSO1500/Poloneza. Części elektryczne (regulator, przewody, a pewnie i też stojan, wirnik i diody) są chińskiego pochodzenia. Szczotki wydają się mniejsze niż w alternatorze FSO. Ale jakoś nic nie śmierdzi chinami

  Przypominać przypomina ale chińczyk skutecznie zmienił trochę budowę. W środku wszystko sporo mniejsze i delikatniejsze łącznie z uzwojeniem. Pierścień ślizgowy marnej jakości który w dodatku jest tak "przemyślany" że od wersji "Polskich" nie pasuje ponieważ oś pod jego osadzenie jest mniejsza o około 5mm.

 • #42 02 Gru 2018 18:07
  Wojte1199
  Poziom 18  

  Końcówki wtryskiwaczy c360 thm 4 nowe na 2 nie dało się ustawić ciśnienia. Wymienili na takie same z innego pudełka i już było ok (wymieniał i ustawiał sprzedawca owych). Swoją drogą używam iglic z takich wtryskiwaczy jako punktaków. Te jeszcze po dziadku do dzisiaj ostre z nowych końcówek większość po jednym uderzeniu wyłupana.

 • #44 02 Gru 2018 18:46
  hevet2
  Poziom 22  

  Zestawy czy same tłoki ? tłoki nie wiem zestawy Mahle, panewki Bimet.

 • #45 02 Gru 2018 19:15
  grzeniuw
  Poziom 14  

  Najlepsze są tłoki Gorzyce, do nich pierścienie Prima, a panewki Bimet (jak kolega wyżej).
  Cena tych tłoków dla wielu jest nie do przełknięcia.
  Są nawet całe takie komplety premium w cenie chyba 2x wyższej od standardu rynkowego.

 • #46 02 Gru 2018 19:30
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  To w takim razie które alternatory są godne polecenia? Obecnie jest taki wybór:
  1. "import" i inne Agtechy itp, czyli made in china. W zestawie śruby mocujące w chińskiej klasie 4.8. Z tyłu osłona plastikowa, pod którą nie zaglądałem, a montowałem taki w C330. Cena 180 zł. Trochę dziwny sposób mocowania - przedłużka do tylnego mocowania, ale pozwalające na pływające zamocowanie które nie ułamie aluminiowej obudowy. Wersja do C360 jest sprzedawana wraz ze wspornikiem, ale cena podobna do Jubany (ok. 220 zł)
  2. Jubana wyżej wymieniona.
  3. Polski z Kwidzyna - prawie dwa razy droższy. Też nie wiadomo czy robione z nowych polskich części, chińskich czy z regeneracji.
  4. Magneton czeski - najdroższy, u mnie na miejscu 550 zł i to bez dystansów. Wykonanie identyczne jak Bosch: złącze na kostkę, regulator ze szczotkami, nawet na diodach logo Boscha. Ale jak uderzyłem o ladę to odezwał się luz w gniazdach łożysk...

 • #48 02 Gru 2018 20:26
  grzeniuw
  Poziom 14  

  Decyzję zawsze podejmuje ten, kto płaci.
  Jeśli reszta w porządku, tzn to co kosztowne (wał, głowice, rozrząd, pompa wtr.), to wymień zestawy. Wał lepiej oryginalny dać do szlifu, niż trafić na chiński/indyjski.
  Wtryskiwacze pewnie też będziesz sprawdzał, regulował - załóż wyłącznie polskie rozpylacze Wuzetem (ok 50pln/szt), kiedyś były jeszcze Boscha ale już ich nie robi, reszta to wiadomo co - ani na tym nie chodzi dobrze ani długo.

 • #49 02 Gru 2018 20:38
  piachu1994
  Poziom 24  

  BANANvanDYK napisał:
  Z tyłu osłona plastikowa, pod którą nie zaglądałem, a montowałem taki w C330. Cena 180 zł. Trochę dziwny sposób mocowania - przedłużka do tylnego mocowania, ale pozwalające na pływające zamocowanie które nie ułamie aluminiowej obudowy


  Ten alternator o którym piszesz, jest to kopią alternatora z Fiata 126p BIS. Ładuje, o czym miałem okazję się przekonać podczas wybuchu akumulatora. Niestety jakość połączeń szczotki i regulatora zostawia wiele do życzenia (blaszka szczotki pokrywa się rdzą w zastraszającym tempie). Trzyma parametry oryginału z Fiata jeżeli chodzi o diody, uzwojenie, wirnik.

 • #50 02 Gru 2018 23:12
  bizon_126
  Poziom 29  

  Dlatego ja u siebie w c 360 mam bosch-a 100A z opla na szrocie jedyne 50 zeta włożyłem nowe łożyska i szczotki i mam spokój na lata jak padnie jest dość typowy jadę kupuje następny z opla 2,0 DTL i po problemie
  Kilka razy montowałem z BMW też dość pancerny raz do białoruśki z tico
  Miałem ostatnio okazje montować co prawda do samochodu rozrusznik nówkę wprost z prc i okazało się ze rozstaw śrub mocujących nie do końca się pokrywa ale od czego jest klucz pneumatyczny

 • #51 02 Gru 2018 23:15
  piachu1994
  Poziom 24  

  bizon_126 napisał:
  Dlatego ja u siebie w c 360 mam bosch-a 100A z opla na szrocie jedyne 50 zeta włożyłem nowe łożyska i szczotki i mam spokój na lata jak padnie jest dość typowy jadę kupuje następny z opla 2,0 DTL i po problemie
  Kilka razy montowałem z BMW też dość pancerny

  W przypadku tego nowego dziadostwa to najlepsza opcja. Kupić, sprawdzić, wymienić elementy eksploatacyjne, założyć i jeździć.

 • #52 03 Gru 2018 18:19
  bearq
  Poziom 36  

  BANANvanDYK napisał:
  To w takim razie które alternatory są godne polecenia? Obecnie jest taki wybór:

  Spotkałem się z tymi tańszymi i żaden z nich nie jest wart tych pieniędzy. Warto kupić starszą używkę z zachodniego samochodu i go niedużym kosztem wyremontować.

 • #53 04 Gru 2018 17:02
  Megawe
  Poziom 30  

  Opinie o częściach do maszyn rolniczych

  Lampa z najtańszych ma tą wadę, że po włożeniu żarówki i założeniu na nią wtyczki, która jest razem z tą lampą nie da się jej skręcić.
  Wtyczka opiera się o tylną obudowę i powstaję szczelina 5 mm. Trzeba odciąć wtyczkę i założyć od Zetora, która jest węższa o te 5 mm.

 • #54 06 Gru 2018 22:27
  miras 33
  Poziom 9  

  dodam od siebie ze zaraz odblaski zmatowieja