Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czerwona dioda w Linksys WRP400-G2

11 Kwi 2011 23:33 4317 9
  • Poziom 9  
    Czerwona dioda zasilania w Linksys WRP400-G2 jak naprawić ?:cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Chyba jedynie zmiana firmwaru może coś zmienić. Nie wiedzieć czemu, ale niektóre urządzenia Linksysa zawieszają się w taki sposób. Jeżeli to urządzenie oferuje nowszą wersję firmware'u o spróbuj uaktualnić. Jeżeli jest to produkt na gwarancji to bym zadzwonił na wsparcie Linksysa. Ja miałem podobny problem z WRTP54GL. Niestety w moim przypadku ten router był produkowany przez Linksysa dla firm telekomunikacyjnych (router+voip) i firmware był pisany chyba przez te firmy. Dlatego Panowie z linksysa mi nie pomogli.
  • Poziom 9  
    Witam
    wszystko by pasowało tylko pc nie widzi Linksysa :(, czy jest jakiś sposób ?
  • Poziom 17  
    A czy po softrestarcie (wyjęcie zasilania) również pali się czerwona dioda, czy ten efekt występuje po np. jakimś czasie używania routera?
  • Poziom 9  
    czerwona dioda zapala sie zaraz po podaniu zasilania, brak komunikacji z kompem,a swieci sie tylko czerwona dioda pozostale zgaszone
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Możesz spróbować jeszcze zrobić pełny reset routera - przytrzymanie przycisku reset podczas uruchamiania routera. Jeżeli to nie przyniesie skutku to są jeszcze dwie możliwości:
    1. Próba wgrania firmware za pomocą tftp: http://www.lancelhoff.com/how-to-fix-a-bricked-linksys-router/
    Oczywiście ten link zawiera procedurę dla innego typu routera, ale jest ona generalnie dla wszystkich routerów linksysa. Jednej rzeczy tam brakuje - należy wymusić w ustawieniach karty sieciowej prędkość 10Mbit half duplex.
    2. Za pomocą kabla JTAG - trzeba zaopatrzyć się w kabel JTAG. Procedura opisana jest tutaj: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Recover_from_a_Bad_Flash#Recovery_by_JTAG_cable
  • Poziom 9  
    ok. jutro zobacze i dam znac
  • Poziom 9  
    Dopadła mnie ta przypadłość i pomogła wymiana zasilacza.
  • Poziom 9  
    Potwierdzam pomogła wymiana zasilacza :)
  • Poziom 1  
    Witam
    Gdzie kupić taki zasilacz. Mam dokladnie taką samą sytuację.
    Pozdrawiam Piotr