Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MPO-zadanie wyrzucone do kosza.

12 Kwi 2011 01:55 1094 3
  • Poziom 2  
    Oto moje zadanie.
    Nie potrzebuję pomocy w rozwiązaniu bo jakoś sobie poradziłem sam (chociaż bilans napięć w 2 oczku nie wyszedł) i dostałem 4+ :). Chciałem tylko zapytać w jaki sposób należy zamieszczać tematy na tym forum aby nie trafiały do kosza.
    W zeszłym tygodniu zamieściłem prośbę o pomoc a raczej sprawdzenie poprawności wyboru oczek (na schemacie już były oznakowane oczka). Temat trafił do kosza ponieważ "Forum nie zastępuje zajęć/wykładów, podręcznika lub innej, podobnej tematycznie literatury". Wg moderatora należy takie zadania rozwiązywać samodzielnie. Tylko że ja nie potrzebowałem rozwiązania zadania tylko naprowadzenia na "właściwą drogę". Przewertowałem obie książki Bolkowskiego, a jeśli chodzi o wykłady to nie opuściłem żadnego więc myślę że robię co trzeba żeby to zadanie rozwiązać. Po prostu skończyły mi się pomysły co może być źle w rozwiązaniu. Myślę że zadanie jest ciekawe, zwłaszcza z uwagi na źródło prądowe w gałęzi ze sprzężeniem zwrotnym. Dzięki zamieszczaniu rozwiązań takich zadań inni mogą się też trochę nauczyć. Sam kilka razy korzystałem z tego forum jako wskazówki do rozwiązania zadań.
    Poza tym forum jest pełne podobnych zadań (w większości dużo prostszych) które na mój gust również podlegały ocenie i doczekały się pomocy a niekiedy niemal kompletnych rozwiązań. Więc moje pytanie jeszcze raz:
    CO ZROBIĆ ŻEBY ZADANIE NIE TRAFIŁO DO KOSZA? DLACZEGO INNE PODOBNE NIE TRAFIŁY DO KOSZA? CO MYŚLICIE O ZAMIESZCZANIU ZADAŃ NA TYM FORUM?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Witam,
    lukaszw1982 napisał:
    uprzedzając to co niżej, to już taki niechlujny sposób zamieszczenia schematu - jak wyżej - kwalifikuje temat do kosza ... :idea: :cry:
    To jak mam sobie obracać wyżej zamieszczony schemat do właściwej pozycji ? ? ?
    Jak dla, mnie to jest to z Twojej strony zwykły "tumiwisizm" i lenistwo oraz zwyczajne lekceważenie ewentualnego chętnego do udzielenia Tobie pomocy.

lukaszw1982 napisał:
    Oto moje zadanie.
    Nie potrzebuję pomocy w rozwiązaniu bo jakoś sobie poradziłem sam (chociaż bilans napięć w 2 oczku nie wyszedł) i dostałem 4+ :).
    Jak było to rozwiązane tak, jak tu to ja nie mam pytań odnośnie wiedzy i poziomu 'zawieszonej poprzeczki' to oceniającego ... :idea: ... ponieważ jak dla mnie to - patrz niżej - za tak kardynalne błędy w rozwiązaniu tego prostego (choć trochę 'rozwlekłego') zadania ocena byłaby niedostateczna .. :!: :cry:

lukaszw1982 napisał:
    Chciałem tylko zapytać w jaki sposób należy zamieszczać tematy na tym forum aby nie trafiały do kosza.
    W zeszłym tygodniu zamieściłem prośbę o pomoc a raczej sprawdzenie poprawności wyboru oczek (na schemacie już były oznakowane oczka). Temat trafił do kosza ponieważ "Forum nie zastępuje zajęć/wykładów, podręcznika lub innej, podobnej tematycznie literatury". Wg moderatora należy takie zadania rozwiązywać samodzielnie. Tylko, że ja nie potrzebowałem rozwiązania zadania tylko naprowadzenia na "właściwą drogę". Przewertowałem obie książki Bolkowskiego, a jeśli chodzi o wykłady to nie opuściłem żadnego więc myślę, że robię co trzeba żeby to zadanie rozwiązać. Po prostu skończyły mi się pomysły co może być źle w rozwiązaniu.
    Przewertowanie podręczników Profesora Bolkowskiego (i dobrze mi ich znanych) to, jak widać (patrz niżej), zbyt mało by nie czynić tak kardynalnych błędów przy rozwiązaniu tego zadania.
    Trzeba jeszcze to bezbłędnie - a nie tylko "mechanicznie" i bezkrytycznie - zrozumieć, a tego Tobie tu zabrakło.

lukaszw1982 napisał:
    Myślę że zadanie jest ciekawe, zwłaszcza z uwagi na źródło prądowe w gałęzi ze sprzężeniem zwrotnym. Dzięki zamieszczaniu rozwiązań takich zadań inni mogą się też trochę nauczyć. Sam kilka razy korzystałem z tego forum jako wskazówki do rozwiązania zadań.
    Poza tym forum jest pełne podobnych zadań (w większości dużo prostszych) które na mój gust również podlegały ocenie i doczekały się pomocy a niekiedy niemal kompletnych rozwiązań. Więc moje pytanie jeszcze raz:
    CO ZROBIĆ ŻEBY ZADANIE NIE TRAFIŁO DO KOSZA? DLACZEGO INNE PODOBNE NIE TRAFIŁY DO KOSZA? CO MYŚLICIE O ZAMIESZCZANIU ZADAŃ NA TYM FORUM?
    Nie krzycz tu - ja wypraszam to sobie - nie pisz tu wielkimi literami ... :!: :idea:
    Treść Twoich obu tematów: pierwszego oraz drugiego przejrzałem i stwierdzam, iż ich miejsce w koszu jest tam jak najbardziej właściwe.
    Masz też tam w obu przypadkach uwagi Moderatora i warto je sobie - ze zrozumieniem - poczytać.
    Odnośnie tematu drugiego to dodam, że jest w jego podanym przez Ciebie tam rozwiązaniu - pomijając niechlujny i mało zrozumiały zapis - tyle kardynalnych błędów merytorycznych, iż cokolwiek tam podpowiedzieć = rozwiązać to proste zadanie za Ciebie.
    A tu na przeszkodzie staje Regulamin forum i jego punkt 3.1.17.
    Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Reasumując - zamiast rościć tu pretensje do funkcyjnych tego forum, miej je najpierw przede wszystkim do siebie.
    Zaś o co najmniej nonszalanckiej formie redakcyjnej Twoich tematów już nie wspomnę ... :idea: :cry: ... i jak łatwo zauważyć są tam również ortograficzne błędy.

Pozdrawiam

P.S. Moderatora proszę o przesunięcie tego tematu do kosza - po odpowiedzi autora, ponieważ, jak mniemam, chyba będzie mieć on tu coś do odpowiedzenia ... :idea: :D
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Na wstępie pragnę przeprosić za wielkie litery w temacie. To rzeczywiście nieelegancko z mojej strony. Trochę mnie poniosło.
    Co do odpowiedzi na mój temat:
    Sposób zamieszczenia schematu i rozwiązania w drugim temacie nie wynika z "tumiwisizmu" ani chęci urażenia kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które prosiłem o pomoc, tylko z pośpiechu, a także z tego, że pierwszy raz korzystam z forum.
    Oceniający to zadanie nie przykłada się ani do nauczenia nas (studia zaoczne) czegokolwiek ani do sprawdzenia zadawanych prac. Sprawia wrażenie jakby był tam za karę (nie ujmuję nic Politechnice Warszawskiej, to świetna uczelnia, ale tam też pracują ludzie, a ludzie są różni...). Mniej rozwlekłe zadania rozwiązywałem bez problemów, więc wydawało mi się że rozumiem metodę, ale to zadanie widocznie mnie przerosło. Zanim poprosiłem o pomoc ślęczałem nad tym zadaniem przez tydzień po kilka godzin po pracy. Po prostu wyczerpałem swoje możliwości. Nie poprosiłem o rozwiązanie tego zadania do końca. Nie neguję opinii przedmówcy o mojej osobie, jestem świadomy tego że robię błędy ortograficzne, robię dookoła siebie bałagan gdy się śpieszę (choć sam nie znoszę bałaganu) i na pewno robię błędy merytoryczne w rozwiązaniu (inaczej nie prosiłbym o pomoc). Czy mimo wszystko taki chłopek ze wsi jak ja, któremu się wymarzyły studia na PW (z zamiłowania a nie przymusu), nie ma prawa do uzyskania pomocy od mądrzejszych od siebie i nauczenia się czegoś z forum skoro uczelnia nie jest w stanie mu tego zapewnić?
  • Poziom 43  
    Witam,
    lukaszw1982 napisał:
    Witam ponownie.
    Na wstępie pragnę przeprosić za wielkie litery w temacie. To rzeczywiście nieelegancko z mojej strony. Trochę mnie poniosło.
    Co do odpowiedzi na mój temat:
    Sposób zamieszczenia schematu i rozwiązania w drugim temacie nie wynika z "tumiwisizmu" ani chęci urażenia kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które prosiłem o pomoc, tylko z pośpiechu, a także z tego, że pierwszy raz korzystam z forum.
    jak dla mnie, to żadne wytłumaczenie, a taki 'odwrócony' schemat został zamieszczony tu aż trzy razy i dwa razy był on raportowany ...

lukaszw1982 napisał:
    Oceniający to zadanie nie przykłada się ani do nauczenia nas (studia zaoczne) czegokolwiek ani do sprawdzenia zadawanych prac. Sprawia wrażenie jakby był tam za karę (nie ujmuję nic Politechnice Warszawskiej, to świetna uczelnia, ale tam też pracują ludzie, a ludzie są różni...).
    Ciekawe, bardzo ciekawe ... :idea: :cry: ... czyżby od mojej ostatniej mojej bytności na PW (a minęło to już prawie dziesięć lat) tak wiele tam - w Instytucie Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych - zmieniło się na gorsze ... :?:
    Nie bardzo w to wierzę ...

lukaszw1982 napisał:
    Mniej rozwlekłe zadania rozwiązywałem bez problemów, więc wydawało mi się że rozumiem metodę, ale to zadanie widocznie mnie przerosło. Zanim poprosiłem o pomoc ślęczałem nad tym zadaniem przez tydzień po kilka godzin po pracy. Po prostu wyczerpałem swoje możliwości.
    Jednak wszystko co jest potrzebne do rozwiązania tego zadania można znaleźć w moich wcześniejszych postach, a napisanych w tym dziale tego forum.
    Zaś o zasadach doboru niezależnych oczek, ilości niezależnych równań, dla MPO - Metody Prądów Oczkowych - we wspomnianych tu podręczniku Profesora Stanisława Bolkowskiego jest jasno napisane - patrz rozdział 7. METODY OBLICZANIA OBWODÓW ROZGAŁĘZIONYCH.
    Dla przedmiotowego zadania jest to pięć niezależnych oczek, ale tylko cztery niezależne równania napisane na MPO.
    A dla napisania końcowego równania macierzowego - w postaci wzoru, czyli na liczbach ogólnych - potrzebowałem jedenastu zapisów równań prostych w których użyłem siedemnastu znaków równości ... :!: :D
    Dlatego też, nie widzę żadnej przesłanki abym miał to dla Ciebie zrobić jeszcze raz, a co byłoby równoznaczne z rozwiązaniem tego banalnie prostego - jak dla mnie - zadania.
    A tu na przeszkodzie staje Regulamin z jego punktem 3.1.17.

lukaszw1982 napisał:
    Nie poprosiłem o rozwiązanie tego zadania do końca. Nie neguję opinii przedmówcy o mojej osobie, jestem świadomy tego że robię błędy ortograficzne, robię dookoła siebie bałagan gdy się śpieszę (choć sam nie znoszę bałaganu) i na pewno robię błędy merytoryczne w rozwiązaniu (inaczej nie prosiłbym o pomoc).
    Patrz wyżej ...

lukaszw1982 napisał:
    Czy mimo wszystko taki chłopek ze wsi jak ja, któremu się wymarzyły studia na PW (z zamiłowania a nie przymusu), nie ma prawa do uzyskania pomocy od mądrzejszych od siebie i nauczenia się czegoś z forum skoro uczelnia nie jest w stanie mu tego zapewnić?
    Forum to - nie ma takich ambicji - i nie zastępuje Wykładów na Uczelni, samokształcenia, itp.
    Te czasy, kiedy rozwiązywano tu zadania szkolne/akademickie za 'sprawnych umysłowo inaczej' oraz 'patentowanych leni' i cwaniaków już dawno minęły, choć same rozwiązania tamtych zadań na forum, i w tym dziale, pozostały - o ile mają one jakąś wartość dydaktyczną.

Pozdrawiam