Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kable zastosować we wnętrzu kolumny?

Marios221 12 Kwi 2011 04:35 2215 5
  • #1 12 Kwi 2011 04:35
    Marios221
    Poziom 20  

Witam moje pytanie dotyczy kolumn Yamah'y NS-BP300 a dokładniej o to jakie okablowanie zastosować we wnetrzu kolumny z tego co ujrzałem wnętrzu jest tam bardzo cieniutki miedziany przewód i raczej trzeba sie go pozbyć:)
    I moje pytanie brzmi jaki najlepiej zastosować kabel czy zwykły miedziany kabelek 1.5 mm wystarczy czy pokusić sie na coś wiecej??

0 5
  • #2 12 Kwi 2011 08:32
    marian133
    Poziom 38  

Jeśli chcesz wymienić to tu masz kable firmowe i nie drogie: http://www.sklep.rms.pl/index.php?k114,kable-kable-glosnikowe-na-metry,,6,cordial

Czy warto wymienić? Osobiście "jadę" na kablach od patchcordów,jest to cienki drut miedziany taki jak w kablu od internetu :) miałem tego trochę więc postanowiłem użyć do połączenia głośników ze zwrotnicą na czas do ukończenia kolumn. Może nie uwierzysz ale różnicę dopiero słychać jak się mocniej podkręci wzmacniacz,przy cichym słuchaniu jest ok.

Cordiale też chcę kupić,ale tylko dlatego że przy sprzedaży kolumn na Usherach trochę by był obciach gdybym powiedział że siedzą tam miedziaki z Castoramy za 3zł. Jeśli usłyszę różnicę to na pewno opiszę,na dzień dzisiejszy nie robiłem testów jakościowych odnośnie rodzaju kabla (nie mylić z grubością).

0
  • #3 12 Kwi 2011 15:46
    Marios221
    Poziom 20  

Wiesz wydaje mi sie ze nie ma to zbytniego znaczenia przy tej klasie kolumn czy zastosujemy tam zwykłe miedziaki czy srebrne/złote kableki.
    Co prawda kolumna do wzmaczniacza jest podpiety kabel miedziany powlekany gruba warstwa srebra i róznice słychać;)

0
  • #4 13 Kwi 2011 23:40
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie wyobrażasz sobie jak pięknie słychać złote kable!

Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Kwi 2011 02:58
    Hefajstos
    Poziom 35  

Okablowanie wewnętrzne, to najbardziej rozdmuchany temat w całej dziedzinie audio. Przecież to raptem 1 metr. Jest 1000 innych rzeczy, które wpływają na brzmienie kolumny.

--
    pozdrawiam
    Hefi

PS: Jest jeszcze 1, bardziej przeceniona kwestia - 1 metrowe złote kable zasilające wetknięte w gniazdo w ścianie, a w ścianie siedzi kilknaście metrów, no coż...

0
  • #6 15 Kwi 2011 11:47
    398216
    Użytkownik usunął konto