Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter gaśnie na wolnych obrotach przy dłuższej jeździe

12 Kwi 2011 06:51 10817 10
  • Poziom 11  
    Witam i proszę o porady.
    Przy dłuższej jeździe kiedy dojeżdżam do skrzyżowania skuter spada na niskie obroty światła zaczynają tak jak by coraz słabiej świecić aż w końcu gaśnie.
    Jak go kupiłem miał padnięty akumulator wiec kupiłem nowy wraz z filtrem powietrza, olejem i świecą. Problem znikł. Ale po jakoś 3 tygodniach znowu zaczęło się dziać to samo. po dłuższej jeździe Dojeżdżam do skrzyżowania, światła przygasają aż gaśnie silnik całkowicie. Czy przyczyną może być coś z ładowaniem akumulatora? Regulator napięcia czy coś? Czy raczej coś w silniku?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Mówiąc o światłach chodzi Ci o światła drogowe/mijania? bo kierunki, pozycyjne normalnie się zachowują? Dzieje się to tak, bo przedni reflektor jest zasilany z cewek pod magnetem, i jak silnik gaśnie to prąd przestaje być indukowany... przyczyna problemu leży bardziej w mechanice silnika, zacząłbym od przeczyszczenia gaźnika, i podstawienia drugiej świecy, a po odpaleniu silnik ładnie pracuje na wolnych czy też przygasa? jak tak to może wystarczy wyregulować śrubkę od wolnych obrotów w gaźniku.
  • Poziom 35  
    Gaźnik + czyszczenie + regulacja. Odwieczny problem skuterów o małej pojemności.
  • Poziom 11  
    Chodzi mi o światła mijania.
    Skuter po odpaleniu pracuje ładnie.
    Skuter MOTOBI YIBEN 4t.
  • Poziom 42  
    Czy bez świateł tez gaśnie?
    Jak potrafisz to sprawdź:
    1. jakie masz ssanie? Automat czy ręczne? Czy jest zamknięte po rozgrzaniu silnika.
    2. Odpowietrzenie baku. Czy po zgaśnięciu silnika i otwarciu korka baku słychać syk?
    3. Luzy na zaworach. szczególnie ssącym.
  • Poziom 11  
    Ssanie automatyczne.
    Bez świateł też gaśnie.
    Z baku nic nie syczy.
    A jeśli chodzi o luzy na zaworach to wydaje mi sie że na zimnym silniku to samo by się działo...
  • Poziom 42  
    Jak jesteś mądrzejszy to czemu się pytasz?
    Jak ci się coś wydaje, to nie sprawdzaj tylko jedź do serwisu lub kup nowy skuter. A jak chcesz go naprawić sam z pomocą kolegów z forum, to bądź łaskaw wykonać te proste czynności diagnostyczne, które ktoś ci zaleca.
    Jak nie potrafisz tego zrobić to napisz szczerze i zapytaj jak to zrobić, a nie prowadź dziwnych dyskusji wykazujących twoją niewiedzę.
    PS.
    Źle ci się wydaje!. Luzy się zmniejszają po rozgrzaniu silnika. Poza tym, gdy silnik jest zimny, to pracuje ssanie i efekt nieszczelnego zaworu się nie ujawnia.
  • Poziom 11  
    Wszystko to co piszecie to sprawdzam. Za wyjątkiem czyszczenia gaźnika i regulacji zaworów.... Ale spróbuje jeszcze zrobić te dwie czynności..
  • Poziom 11  
    Chyba mi zostaje zakup nowego gaźnika...
    Bo w środku jest czysty a rozbierać go na części pierwsze to troch się boje bo coś może wypaść nie tak a skuter potrzebuję do pracy...
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Otóż zakupiłem nowy gaźnik i nic nie pomogło... Teraz to nawet odpalić nie chce... Zauważyłem że nie było nic woleju w silniku (mimo to ze wymienialem go z 2 miesiace temu)
    Możliwe że silnik się zatarł i dlatego byly takie objawy??