Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter gaśnie na wolnych obrotach przy dłuższej jeździe

siwy17xD 12 Apr 2011 06:51 13490 10
    siwy17xD
    Level 11  
    Witam i proszę o porady.
    Przy dłuższej jeździe kiedy dojeżdżam do skrzyżowania skuter spada na niskie obroty światła zaczynają tak jak by coraz słabiej świecić aż w końcu gaśnie.
    Jak go kupiłem miał padnięty akumulator wiec kupiłem nowy wraz z filtrem powietrza, olejem i świecą. Problem znikł. Ale po jakoś 3 tygodniach znowu zaczęło się dziać to samo. po dłuższej jeździe Dojeżdżam do skrzyżowania, światła przygasają aż gaśnie silnik całkowicie. Czy przyczyną może być coś z ładowaniem akumulatora? Regulator napięcia czy coś? Czy raczej coś w silniku?
    ...KUBA...
    Level 24  
    Mówiąc o światłach chodzi Ci o światła drogowe/mijania? bo kierunki, pozycyjne normalnie się zachowują? Dzieje się to tak, bo przedni reflektor jest zasilany z cewek pod magnetem, i jak silnik gaśnie to prąd przestaje być indukowany... przyczyna problemu leży bardziej w mechanice silnika, zacząłbym od przeczyszczenia gaźnika, i podstawienia drugiej świecy, a po odpaleniu silnik ładnie pracuje na wolnych czy też przygasa? jak tak to może wystarczy wyregulować śrubkę od wolnych obrotów w gaźniku.
    Jarosx9
    Level 35  
    Gaźnik + czyszczenie + regulacja. Odwieczny problem skuterów o małej pojemności.
    siwy17xD
    Level 11  
    Chodzi mi o światła mijania.
    Skuter po odpaleniu pracuje ładnie.
    Skuter MOTOBI YIBEN 4t.
    jack63
    Level 43  
    Czy bez świateł tez gaśnie?
    Jak potrafisz to sprawdź:
    1. jakie masz ssanie? Automat czy ręczne? Czy jest zamknięte po rozgrzaniu silnika.
    2. Odpowietrzenie baku. Czy po zgaśnięciu silnika i otwarciu korka baku słychać syk?
    3. Luzy na zaworach. szczególnie ssącym.
    siwy17xD
    Level 11  
    Ssanie automatyczne.
    Bez świateł też gaśnie.
    Z baku nic nie syczy.
    A jeśli chodzi o luzy na zaworach to wydaje mi sie że na zimnym silniku to samo by się działo...
    jack63
    Level 43  
    Jak jesteś mądrzejszy to czemu się pytasz?
    Jak ci się coś wydaje, to nie sprawdzaj tylko jedź do serwisu lub kup nowy skuter. A jak chcesz go naprawić sam z pomocą kolegów z forum, to bądź łaskaw wykonać te proste czynności diagnostyczne, które ktoś ci zaleca.
    Jak nie potrafisz tego zrobić to napisz szczerze i zapytaj jak to zrobić, a nie prowadź dziwnych dyskusji wykazujących twoją niewiedzę.
    PS.
    Źle ci się wydaje!. Luzy się zmniejszają po rozgrzaniu silnika. Poza tym, gdy silnik jest zimny, to pracuje ssanie i efekt nieszczelnego zaworu się nie ujawnia.
    siwy17xD
    Level 11  
    Wszystko to co piszecie to sprawdzam. Za wyjątkiem czyszczenia gaźnika i regulacji zaworów.... Ale spróbuje jeszcze zrobić te dwie czynności..
    siwy17xD
    Level 11  
    Chyba mi zostaje zakup nowego gaźnika...
    Bo w środku jest czysty a rozbierać go na części pierwsze to troch się boje bo coś może wypaść nie tak a skuter potrzebuję do pracy...
    siwy17xD
    Level 11  
    Witam ponownie.
    Otóż zakupiłem nowy gaźnik i nic nie pomogło... Teraz to nawet odpalić nie chce... Zauważyłem że nie było nic woleju w silniku (mimo to ze wymienialem go z 2 miesiace temu)
    Możliwe że silnik się zatarł i dlatego byly takie objawy??