Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook M8EKP FX awaria zegara

12 Kwi 2011 08:51 9182 7
 • Poziom 26  
  Brak możliwosci ustawienia czasu bieżacego , poprosze o informacje jak usunąc ten problem
 • Specjalista AGD
  Proszę o informację jak zachowuje się wyświetlacz , czy migają i z jaką częstotliwością cyfry , czy są jaskrawe czy przytłumione.Mile widziane zdjęcia problemu. A tak na marginesie co to jest pirometraż?
 • Poziom 26  
  machefi napisał:
  Proszę o informację jak zachowuje się wyświetlacz , czy migają i z jaką częstotliwością cyfry , czy są jaskrawe czy przytłumione.Mile widziane zdjęcia problemu.

  Na początek informacja : piekarnik nie jest mój , tylko kolegi z pracy.
  Jutro jadę zobaczyć co i jak , na chwile obecną, mogę tylko powiedzieć, że po wyjęciu wtyczki z gniazdka , na kilka minut daje sie ustawić godzinę , po czym gaśnie ikona ustawiania godziny i zegar wyświetla godzinę 12:00.

  machefi napisał:
  A tak na marginesie co to jest pirometraż?

  Nie jesteś pierwszym ,który zadaje to pytanie :)
  Nadzór nad AKP , wzorcowanie jej oraz inne prace związane z automatyką na wydziale obróbki cieplnej , kiedyś pirometrażystów można było spotkać w hutach i na hartowniach , teraz kiedy przemysłu hutniczego już prawie nie ma tylko w nielicznych hartowniach
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Może być problem z wartością napięć zasilania elektroniki, nalegam na umieszczenie zdjęć płytki zegara. Odnośnie pirometrażu jak myślisz, nie pomylę się twierdząc że jest to technika pomiaru wysokich temperatur? ( nie mam pojęcia co to jest AKP ).
 • Poziom 26  
  machefi napisał:
  Może być problem z wartością napięć zasilania elektroniki, nalegam na umieszczenie zdjęć płytki zegara.

  Witam ponownie , niestety nie jestem w stanie przedstawić tych zdjęć, własciciel piekarnika ich sam nie zrobi , a mnie jakoś ostatnio nie po drodze jest go odwiedzić i dokonać niezbędnych czynności.

  Zresztą właściciel piekarnika sam "rozwiązał" problem połowicznie , jak sam twierdzi obecnie zegar piekarnika po ustawieniu godzin po południowych po uplywie kilkunastu minut sam sie resetuje i powraca do wyświetlenia godziny 12:00 , nie ma tego zjawiska po ustawieniu czasu przedpołudniowego ,więc ustawia czas przed południowy i wtedy korzysta z piekarnika

  machefi napisał:
  Odnośnie pirometrażu jak myślisz, nie pomylę się twierdząc że jest to technika pomiaru wysokich temperatur?

  dokładnie tak

  machefi napisał:
  ( nie mam pojęcia co to jest AKP ).

  AKP= Aparatura Kontrolno Pomiarowa
  pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy
 • Poziom 2  
  Warto wymienić kondensatory, szczególnie elektrolit.
 • Poziom 1  
  Piekarnik Mastercook M8EKP FX
  Wymieniłem ostatnio programator . Miał wypalone styki i nie włączał kuchni. Przekładałem przewody pojedynczo i mało prawdopodobne abym coś pomylił ale niestety zawsze może się coś zdarzyć . Programator był oryginalny. Czy może ktoś posiada dokumentację do tego modelu albo chociaż rozpiskę przewodów na programatorze ? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Sprawdziłem praktycznie wszystko i już zaczynam siebie podejrzewać że jednak coś poszło nie tak.
 • Poziom 26  
  Technicznie problem nie usunięty , właściciel kupił nowy piekarnik