Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Mastercook M8EKP FX awaria zegara

and61 12 Apr 2011 08:51 11300 7
 • #1
  and61
  Level 26  
  Brak możliwosci ustawienia czasu bieżacego , poprosze o informacje jak usunąc ten problem
 • #2
  machefi
  Home appliances specialist
  Proszę o informację jak zachowuje się wyświetlacz , czy migają i z jaką częstotliwością cyfry , czy są jaskrawe czy przytłumione.Mile widziane zdjęcia problemu. A tak na marginesie co to jest pirometraż?
 • #3
  and61
  Level 26  
  machefi wrote:
  Proszę o informację jak zachowuje się wyświetlacz , czy migają i z jaką częstotliwością cyfry , czy są jaskrawe czy przytłumione.Mile widziane zdjęcia problemu.

  Na początek informacja : piekarnik nie jest mój , tylko kolegi z pracy.
  Jutro jadę zobaczyć co i jak , na chwile obecną, mogę tylko powiedzieć, że po wyjęciu wtyczki z gniazdka , na kilka minut daje sie ustawić godzinę , po czym gaśnie ikona ustawiania godziny i zegar wyświetla godzinę 12:00.

  machefi wrote:
  A tak na marginesie co to jest pirometraż?

  Nie jesteś pierwszym ,który zadaje to pytanie :)
  Nadzór nad AKP , wzorcowanie jej oraz inne prace związane z automatyką na wydziale obróbki cieplnej , kiedyś pirometrażystów można było spotkać w hutach i na hartowniach , teraz kiedy przemysłu hutniczego już prawie nie ma tylko w nielicznych hartowniach
 • Helpful post
  #4
  machefi
  Home appliances specialist
  Może być problem z wartością napięć zasilania elektroniki, nalegam na umieszczenie zdjęć płytki zegara. Odnośnie pirometrażu jak myślisz, nie pomylę się twierdząc że jest to technika pomiaru wysokich temperatur? ( nie mam pojęcia co to jest AKP ).
 • #5
  and61
  Level 26  
  machefi wrote:
  Może być problem z wartością napięć zasilania elektroniki, nalegam na umieszczenie zdjęć płytki zegara.

  Witam ponownie , niestety nie jestem w stanie przedstawić tych zdjęć, własciciel piekarnika ich sam nie zrobi , a mnie jakoś ostatnio nie po drodze jest go odwiedzić i dokonać niezbędnych czynności.

  Zresztą właściciel piekarnika sam "rozwiązał" problem połowicznie , jak sam twierdzi obecnie zegar piekarnika po ustawieniu godzin po południowych po uplywie kilkunastu minut sam sie resetuje i powraca do wyświetlenia godziny 12:00 , nie ma tego zjawiska po ustawieniu czasu przedpołudniowego ,więc ustawia czas przed południowy i wtedy korzysta z piekarnika

  machefi wrote:
  Odnośnie pirometrażu jak myślisz, nie pomylę się twierdząc że jest to technika pomiaru wysokich temperatur?

  dokładnie tak

  machefi wrote:
  ( nie mam pojęcia co to jest AKP ).

  AKP= Aparatura Kontrolno Pomiarowa
  pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy
 • #6
  dziadzialecho
  Level 2  
  Warto wymienić kondensatory, szczególnie elektrolit.
 • #7
  Top3000
  Level 1  
  Piekarnik Mastercook M8EKP FX
  Wymieniłem ostatnio programator . Miał wypalone styki i nie włączał kuchni. Przekładałem przewody pojedynczo i mało prawdopodobne abym coś pomylił ale niestety zawsze może się coś zdarzyć . Programator był oryginalny. Czy może ktoś posiada dokumentację do tego modelu albo chociaż rozpiskę przewodów na programatorze ? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Sprawdziłem praktycznie wszystko i już zaczynam siebie podejrzewać że jednak coś poszło nie tak.
 • #8
  and61
  Level 26  
  Technicznie problem nie usunięty , właściciel kupił nowy piekarnik