Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook M8EKP FX awaria zegara

and61 12 Kwi 2011 08:51 7973 7
  • #1 12 Kwi 2011 08:51
    and61
    Poziom 26  

Brak możliwosci ustawienia czasu bieżacego , poprosze o informacje jak usunąc ten problem

1 7
  • #2 12 Kwi 2011 15:49
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę o informację jak zachowuje się wyświetlacz , czy migają i z jaką częstotliwością cyfry , czy są jaskrawe czy przytłumione.Mile widziane zdjęcia problemu. A tak na marginesie co to jest pirometraż?

0
  • #3 14 Kwi 2011 21:13
    and61
    Poziom 26  

machefi napisał:
    Proszę o informację jak zachowuje się wyświetlacz , czy migają i z jaką częstotliwością cyfry , czy są jaskrawe czy przytłumione.Mile widziane zdjęcia problemu.

Na początek informacja : piekarnik nie jest mój , tylko kolegi z pracy.
    Jutro jadę zobaczyć co i jak , na chwile obecną, mogę tylko powiedzieć, że po wyjęciu wtyczki z gniazdka , na kilka minut daje sie ustawić godzinę , po czym gaśnie ikona ustawiania godziny i zegar wyświetla godzinę 12:00.

machefi napisał:
    A tak na marginesie co to jest pirometraż?

Nie jesteś pierwszym ,który zadaje to pytanie :)
    Nadzór nad AKP , wzorcowanie jej oraz inne prace związane z automatyką na wydziale obróbki cieplnej , kiedyś pirometrażystów można było spotkać w hutach i na hartowniach , teraz kiedy przemysłu hutniczego już prawie nie ma tylko w nielicznych hartowniach

0
  • Pomocny post
    #4 15 Kwi 2011 00:11
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może być problem z wartością napięć zasilania elektroniki, nalegam na umieszczenie zdjęć płytki zegara. Odnośnie pirometrażu jak myślisz, nie pomylę się twierdząc że jest to technika pomiaru wysokich temperatur? ( nie mam pojęcia co to jest AKP ).

0
  • #5 21 Maj 2011 21:14
    and61
    Poziom 26  

machefi napisał:
    Może być problem z wartością napięć zasilania elektroniki, nalegam na umieszczenie zdjęć płytki zegara.

Witam ponownie , niestety nie jestem w stanie przedstawić tych zdjęć, własciciel piekarnika ich sam nie zrobi , a mnie jakoś ostatnio nie po drodze jest go odwiedzić i dokonać niezbędnych czynności.

Zresztą właściciel piekarnika sam "rozwiązał" problem połowicznie , jak sam twierdzi obecnie zegar piekarnika po ustawieniu godzin po południowych po uplywie kilkunastu minut sam sie resetuje i powraca do wyświetlenia godziny 12:00 , nie ma tego zjawiska po ustawieniu czasu przedpołudniowego ,więc ustawia czas przed południowy i wtedy korzysta z piekarnika

machefi napisał:
    Odnośnie pirometrażu jak myślisz, nie pomylę się twierdząc że jest to technika pomiaru wysokich temperatur?

dokładnie tak

machefi napisał:
    ( nie mam pojęcia co to jest AKP ).

AKP= Aparatura Kontrolno Pomiarowa
    pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy

0
  • #6 20 Wrz 2011 21:24
    dziadzialecho
    Poziom 2  

Warto wymienić kondensatory, szczególnie elektrolit.

0
  • #7 08 Lis 2011 09:44
    Top3000
    Poziom 2  

Piekarnik Mastercook M8EKP FX
    Wymieniłem ostatnio programator . Miał wypalone styki i nie włączał kuchni. Przekładałem przewody pojedynczo i mało prawdopodobne abym coś pomylił ale niestety zawsze może się coś zdarzyć . Programator był oryginalny. Czy może ktoś posiada dokumentację do tego modelu albo chociaż rozpiskę przewodów na programatorze ? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Sprawdziłem praktycznie wszystko i już zaczynam siebie podejrzewać że jednak coś poszło nie tak.

3
  • #8 16 Mar 2012 14:41
    and61
    Poziom 26  

Technicznie problem nie usunięty , właściciel kupił nowy piekarnik

1