Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SGS4902/12 pobiera zbyt mało wody

SuliX 12 Apr 2011 10:30 3884 2
Bosch
 • #1
  SuliX
  Level 11  
  Temat poboru wody w zmywarce był już omawiany w kilku wątkach jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytania które stawiam poniżej.Mój staruszek Bosch SGS4902/12 pobiera zbyt mało wody do prawidłowego mycia.Płaszcz wodny przelany octem.Wyczyszczony,przelany.Zawory działają prawidłowo bo woda napełniana jest do poziomu zalania zbiornika na dnie zmywarki.Standard jednak to wyższy poziom o około 1,5 - 2 litry, 2 do 3 cm na całym dnie.Po dolaniu wody zwłaszcza w pierwszej i drugiej części cyklu mycia wszystko jest bez zarzutu.Wąż doprowadzający wydaje się być drożny.Widać, że woda pobierana jest do płaszcza i gdy startuje główna pompa równocześnie jej poziom gwałtownie się obniża przelewając do zmywarki. Moje pytania: Czy szukać przyczyn tej sytuacji tylko w niesprawnym liczniku poboru wody? Może coś innego? Czy taki element podlega w tych zmywarkach kalibracji czy regulacji ? Czy tylko wymiana ? Do niedawna jeszcze miałem objaw przytkanego węża.W trakcie końcowej fazy pobierania 3,4 razy pobierała wodę z krótką przerwą na wylewanie w tym samym czasie.Po czym startowała.Jednak tej sytuacji nie ma w tej chwili.Przelewałem wąż octem powtórnie i jest ok.Proszę o jakieś sugestie.
 • Bosch
 • #2
  SuliX
  Level 11  
  Poruszam temat dla niektórych oczywisty.Jednak dla tych którzy zastanawiają się jeszcze nad tym czy dadzą radę rozebrać płaszcz wodny i hydrostat zostawię kilka wskazówek.Pierwsza to moja auto odpowiedź na pytanie o kalibracje hydrostatu.W tym typie nie ma żadnej regulacji i podejrzewam, że w żadnej zmywarce jej nie ma.Podobno cudowny dodatek konstrukcyjny "Aquasensor" w kolejnych cyklach monitoruje stopień zabrudzenia wody.Ale... czy ktoś to rzeczywiście sprawdzał ... Zasadniczym poborem wody steruje elektrozawór, konstrukcja płaszcza wodnego, zaworki na dole płaszcza i pływaki współpracujące z mikrostycznikami w hydrostacie.Jak wszystko jest czyste i dobrze odkamienione powinno działać. Moje pierwsze czyszczenie skończyło się fiaskiem.Usiłowałem wyczyścić płaszcz w zasadzie bez rozebrania. Zalałem 10% octem na 24h ale efekt był połowiczny.Nie jest np. możliwe dotarcie w ten sposób do ważnego elementu jakim jest kapturek zaworka w lewym górnym rogu płaszcza.U mnie koloru czarnego.Nie wiem jednak po co niektórzy usiłują wkładać jakieś drutu do środka płaszcza i dostać się do specyficznego elementu w formie ślimaka.Na załączonej fotce dokładnie widać konstrukcję.Element jest pokazany w odwróceniu po wyczyszczeniu.Nie zawsze jak jest to zabrudzone kamieniem można dostrzec, że nie ma połączenia w środku.Żadne "druty" nie pomogą.Jedyny sposób to mozolne wlewanie środka typu "kret" oczywiście tylko w żelu.Przepłukiwanie i potrząsanie.Zostawienie na kilka godzin itd. Nie zaszkodzi też opukiwanie tych wszystkich trudno dostępnych miejsc.Nie obawiajcie się zalewać tych elementów zmywarki kwasem.Złoże jonitowe właśnie poprzez zalanie np. kwasem solnym podlega czyszczeniu z żelaza.Mówię oczywiście o procedurach w układach uzdatniania w innych miejscach niż zmywarki np. w zakładach produkcyjnych.Do zmywarek wystarcza "Kret"- wodorotlenek sodu.RĘKAWICE WSKAZANE - uwaga na oczy.Zresztą i tak przy tradycyjnym czyszczeniu zmywarki nie ma on kontaktu z jonitem.Powodzenia.Warto! Mój staruszek Bosch chodzi jak nowy.Podpowiedzi szukajcie też np. tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1489979.html:|

  Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

  SGS4902/12 pobiera zbyt mało wody
 • #3
  SuliX
  Level 11  
  Może ktoś poda jakąś radę. Ten sam tym zmywarki. Pierwszy pobór wody prawidłowy. Wszystkie kolejne zbyt małe. Nie mam pomysłów ... Help.