Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator łazienkowy KANAŁOWY czym sterować

zbig723 12 Kwi 2011 12:52 5418 6
  • #1 12 Kwi 2011 12:52
    zbig723
    Poziom 9  

Witam wszystkich, to moje pierwsze pytanie tutaj.

Wentylator łazienkowy znajduje się jako kanałowy na strychu, żeby nie hałasował w łazience. Chciałbym go sterować podobnie jak dostępne w handlu kratki wywiewne: (czujnik ruchu + wyłącznik czasowy) OR higrostat.

W internecie jest spory wybór "samodzielnych" czujników ruchu i wyłączników czasowych niestety nie znalazłem włącznika higrosterowalnego z przekaźnikiem dostosowanym do 12 lub 230V. Są tylko czujniki wilgotności, które wymagają dodatkowych układów.

Czy moglibyście doradzić gdzie kupić gotowy sterownik wentylatora łazienkowego (higro+ruch+czas) występujący rozdzielnie od wentylatora z kratką. Ewentualnie kompletny włącznik higrosterowalny ?

pozdrawiam

edit: chciałbym zmieścić się w koszcie 100-150 zł. Czujnik ruchu + włącznik czasowy to razem ok 70 zł na włącznik higro zostaje 30-80 zł.

0 6
  • Fibaro
  • #2 12 Kwi 2011 17:36
    lutek2001
    Poziom 15  

Witam
    Kolego po pierwsze zastanów się czy czujnik higro to dobre rozwiązanie bo moim zdaniem taki układ lepiej sterować z obwodu oświetlenia bądź czujnikiem ruchu. Druga sprawa to czym dla ciebie różni się czujnik higro od czujnika wilgotności? Jeżeli uznasz że potrzebne ci jest sterowanie higrostatem to kilka minut na popularnym portalu aukcyjnym lub spacer do dobrej hurtowni elektrycznej powinno ci wystarczyć - co nie znaczy że uda ci się zmieścić w tych 80zł.

0
  • Fibaro
  • #3 13 Kwi 2011 00:46
    zbig723
    Poziom 9  

Włącznik/przekaźnik higro + ruchu to dla mnie dobre rozwiązanie ponieważ mam okno w łazience i nie zawsze zapalam światło. Poziom wilgoci znów niekoniecznie zależy od hm... aktywności uzytkowników ;)

Co do czujnika higro/wilgotności nie bardzo wiem co z nim zrobić. Jego sygnał wyjściowy musi iść do jakiegoś sterownika i dopiero może włączyć przekaźnik czy wentylator.

Potrzebuję gotowego rozwiązania a'la to co siedzi w wentylatorach kratkowych po 100 zł. W okolicznych hurtowniach nie mają takich wyrobów tylko ew. gotowe kratki.

pozdrawiam

0
  • Fibaro
  • #4 13 Kwi 2011 08:09
    TanTan
    Poziom 12  

Może teki czujnik "CV701 - Elektroniczny czujnik wilgotności" tylko że nie załatwia sterowania ruchem no i kosztuje ok 150 zł... Może kupić najtańszy wentylator z funkcjami o których piszesz, wybebeszyć i zamontować u siebie?

0
  • #5 13 Kwi 2011 12:40
    zbig723
    Poziom 9  

Tak widzę, chyba wybebeszenie wentylatora to będzie najprostsze i najtańsze wyjście. Trochę szkoda ale co robić. silnik i kratkę dostanę gratis ;)

pozdrawiam

0
  • #6 13 Kwi 2011 12:56
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W castoramie możesz bez problemu kupić przystawki do wentylatorów, które załączają go na ruch, wilgotność i temperaturę. I możesz te parametry regulować. I masz kombo.

0
  • #7 13 Kwi 2011 13:24
    zbig723
    Poziom 9  

Do Castoramy nie zajrzałem a zajrzę. Dzięki za konkretną poradę.

pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo