Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Efekt chóru przy mówieniu

Duracell997 12 Apr 2011 14:37 3105 12
 • #1
  Duracell997
  Level 11  
  Chce uzyskać efekt chóru podczas mówienia i mam takie pytanie:

  Czy nie wystarczy podłączyć mikrofon na wejściu do chorusa gitarowego (źle myślę)? A jeśli mikrofon to jaki?
  Jeśli miałbym to robić to na AVT306 B. Zasilanie 9V, małe czyli przenośne.
 • #2
  Wdaer
  Level 11  
  Ale chcesz kupic normalny dynamiczny mikrofon? Bo jeśli tak i nie chcesz dużo kasy wydawać na niego to mozesz wziąć shure c606, w miare dobrze dziala, pczywiscie zalezy do czego chcesz to używać (w sensie w domu czy gdzie?).

  A co do efektu to powinien działać, choć mnie wiem czy będzie to co chcesz osiągnąć
 • #3
  Duracell997
  Level 11  
  A jeśli zastosowałbym:
  1.mikrofon pojemnościowy,
  2.mikrofon pojemnościowy z wmacniaczem mikrofonowym
  Efekt chóru przy mówieniu

  Dodano po 41 [sekundy]:

  jakby to wyszło?
 • #4
  huluk
  Level 32  
  W tym przypadku ciągle jest problem podania zasilania mikrofonu - jeśli chcesz użyć pojemnościowego to poszukaj schematu (na elektrodzie trochę ich się przewinęło) z własnym zasilaniem, np 9V. Możesz też użyć pojemnościowego z własnym zasilaniem (np. z ogniwa AA). Dalej nie wiadomo, do czego tego chcesz używać - czy do zabawy w domu przy komputerze, czy do rejestracji nagrań - to jednak jest wyznacznik w kwestii poszukiwania odpowiednich rozwiązań.
 • Helpful post
  #5
  SzokalML
  Level 36  
  jeśli do nagrywania to bezproblemowo różnego rodzaju "chorusy" można uzyskać już po nagraniu, bądź nawet na żywo - dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do karty dźwiękowej.

  Jeśli na żywo, a nie do nagrań, to mikrofony wokalowe na scenę, budżetowe, to w 99% mikrofony dynamiczne.

  Można użyć efektu gitarowego chorus jeśli taki masz pod ręką, bądź jakiegoś multiefektu. Są też procesory dedykowane, wokalowe, z wieloma efektami wbudowanymi (chorus, reverb, delay, flanger, octaver itp.) - jednak tu już trzeba liczyć się z większymi kosztami, a kostkę gitarową "chorus" można tanio kupić, ale to może nie wyczerpać tematu, bo efekt "chóru" to najlepiej połączyć kilka efektów.
 • #6
  Duracell997
  Level 11  
  A co myślicie? Za pospolito myślę??Może rzeczywiście macie rację, można to podrasować!Ale do was pytanie - o co ?A co do używania - zabawa w domu.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Efekt chóru przy mówieniu


  Coś takiego do zasilania mikrofonu?

  Dodano po 10 [minuty]:

  Przed chwilą patrzyłem na multiefekty - i co mi się rzuciło w oczy - cena takich urządzeń. 390, 450 złotych.Żebym miał tyle do dyspozycji. Nie macie propozycji na jakieś urządzenie typu multiefektu. Jakieś pomnożenie efektu z małym opóźnieniem(coś typu chorus) ale żeby był to prosty schemacik.Zobaczę na jakieś testy, Mam jakieś elementy na zapleczu biurkowym. Czekam na odpowiedź. I pamiętajcie o podrasowaniu
 • Helpful post
  #8
  SzokalML
  Level 36  
  Dokładnie. Być może nawet nie trzeba będzie kupować karty dźwiękowej, może twoja karta ma możliwość wgrania takiego oprogramowania.

  A jeśli chodzi o efekty po nagraniu- to programy typu Cool Edit, Audacity, itp. Większość programów do nagrywania posiada wbudowane efekty. Więc jeśli to zabawa w domu, to będzie najtańsza i najbardziej wygodna opcja dla ciebie
 • #9
  Duracell997
  Level 11  
  Dzięki za tańszy pomysł.Spróbuję ściągnąć jak najszybciej te programy co zaproponował szokal.Na razie necik jak ślimaczek.
 • #11
  Wdaer
  Level 11  
  ale większość programów na kompie działa z małym opóźnieniem, więc będzie dyskomfort, no ale spróbuj ( jesli chcesz w czasie rzeczywistym, jeśli po nagraniu to rzeczywiście takie programy jak audacity ci wystarczą.
 • #12
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  Nie większość tylko wszystkie. Efekty cyfrowe (np gitarowe) też. Każda konwersja sygnału z cyfry na analog i odwrotnie trwa. Dodatkowa obróbka po stronie cyfrowej również trwa.
  Coś za coś.
 • #13
  Duracell997
  Level 11  
  Myślę, że to wszystko w tym temacie - dostałem satysfakcjonującą odpowiedź.