Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk sieciowy wymaga login i hasło mimo katalogu publicznego

AlexCage 12 Kwi 2011 15:32 2996 4
  • #1 12 Kwi 2011 15:32
    AlexCage
    Poziom 12  

Witam.

Mam nietypowy problem. U znajomego w firmie podłączyłem w sieć dysk sieciowy WD. Na dysku stworzyłem katalog publiczny dostępny dla wszystkich bez hasła. Dysk zmapowałem na każdym z komputerów. Na ok 10 komputerach dostęp do dysku jest bezproblemowy, z jednym jednak mam problem. Aby wejść na w/w dysk z felernego komputera muszę podać login i hasło (czy to admina czy zdefiniowanego usera). Co uciążliwe hasło muszę wpisać jednorazowo za każdym razem po restarcie.

Na każdym z tych komputerów jest XP Home oraz to samo oprogramowanie narzędziowe oraz antywirusowe więc wg mnie jest to kwestia czegoś w systemie. Być może jakaś usługa jest wyłączona lub coś nie tak w rejestrze ?

Czekam na Wasze sugestie.

0 4
  • #3 12 Kwi 2011 20:02
    iagre
    Poziom 35  

Czy na kompie udostępniającym jest włączone konto "gość"?

0
  • #4 12 Kwi 2011 21:30
    AlexCage
    Poziom 12  

W firmie u znajomego będe na tygodniu więc narazie niewiele zdziałam.

Proste udostępnianie jest na 90% włączone, konto gośc aktywne.

Dodam, że w sieci jest kilka komputerów z udostępnionymi folderami na które z tego komputera wchodzę bez problemu, tylko przy wejściu na ten dysk tak się dzieje. Na dysku sieciowym jest folder Public oraz drugi ustawiony jako publiczny. Przy próbie zmapowania dysku, dysk widzę na liście jako SIECIOWY (tak go nazwałem), jest przy nim znaczek + (bo ma dwa katalogi), niestety próba rozwinięcia + nic nie daje. Aby go zmapować musiałem wejść w Otoczenie Sieciowe, tam na niego wejśc i wtedy sie zalogować użytkownikiem i hasłem. Dopiero po tej czynności poprawnie go było widać w normalnej procedurze mapowania dysku. Tamten "+" można było rozwinąć i wybrać do zmapowania żądany folder.

Więc przypadek jest dośc dziwny ;)

0
  • #5 12 Kwi 2011 21:59
    smoq35
    Poziom 28  

Należy logować się przez konto gościa

0