Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PCT4580B412 nie odpompowuje wody

-vasilij- 12 Kwi 2011 17:15 4740 6
  • #1 12 Kwi 2011 17:15
    -vasilij-
    Poziom 2  

Witam!!
    Mam problem z pralką amica pct4580b412, otóż od jakiegoś czasu po każdym praniu zostaje w bębnie woda. Cały program prania działa bez zarzutu, kiedy jednak program się kończy, nie dochodzi do odpompowania wody ani do wirowania i tak za każdym razem. Program zatrzymuje się 2min przed końcem i.. nic się nie dzieje. Po ok. pół minuty z wyświetlacza znikają owe 2min i zapala się dioda "koniec". Wodę można następnie odpompować przekręcając programator na odpompowanie, następnie można również wirować w ten sam sposób, problem w tym, że nie działa to w cyklu pracy.
    Sprawdziłem węże oraz pompę, dodatkowo zdjąłem moduł żeby sprawdzić czy nic nie jest przepalone, ale wszystko wygląda dobrze. Przejrzałem też oczywiście forum, ale jedyne co znalazłem to podobne usterki (choć objawy mniej lub bardziej różnią się) występujące w innych typach pralek.
    Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu mojej awarii, będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam

0 6
  • #3 12 Kwi 2011 21:46
    -vasilij-
    Poziom 2  

Pomimo tego, że w trakcie prania woda jest nalewana i odpompowywana silnik pompy może być przyczyną?? Gdy po zakończeniu cyklu prania woda zostaje w bębnie wciąż przecież można ją odpompować wybierając program.
    Jak by nie było silnik pompy działa.. Mam rozumieć, że nie pracuje tak jak powinien i to jest przyczyną??

1
  • #4 12 Kwi 2011 22:10
    lopp
    Poziom 19  

Silnik pompy zostawiłbym w spokoju.

0
  • #5 12 Kwi 2011 22:30
    zhudomel
    Specjalista AGD

Czy nie jest to kwestia ustawienia funkcji korekta obrotów wirowania.
    Naciskanie przycisku OBROTY WIROWANIA powoduje cyklicznie
    zmiany w nastawach. Istnieją następujące możliwości nastaw obrotów: Dla programów BAWEŁNA, ODWIROWANIE, USZLACHETNIANIE
    wirowanie pełne - max wartość obrotów w zależności od typu pralki;
    (np. pralka PCT5510B412 posiada maks. obroty wirowania 1000 obr./ min.)
    1000, 900, 800, _ _ _ , \-_-_-_-/

Wyświetlony znak \-_-_-_-/ oznacza STOP Z WODĄ

0
  • #6 13 Kwi 2011 17:08
    Gobro
    Poziom 28  

Gdzie znajduje się końcówka węża odpływowego?
    Czy nie jest nałożona na króciec , który z kolei jest włożony w rurę kanalizacyjną?

1
  • #7 13 Kwi 2011 19:56
    -vasilij-
    Poziom 2  

Witam wszystkich ponownie. Po złożeniu i skręceniu całej pralki z powrotem do kupy działa teraz bez zarzutu.. Jestem lekko skonsternowany, bo w zasadzie nie zrobiłem nic poza rozebraniem jej i ponownym złożeniem:-/ Sprawdzałem dzisiaj cztery pełne programy i wszystko hula jakby nowa była. Myślicie, że np. elektronika mogła się zawiesić czy coś takiego??
    Nie mam pojęcia co się mogło stać, ale na chwilę obecną już tego nie ma:)

zhudomel, po wystąpieniu problemu przewertowałem instrukcję i natrafiłem właśnie na to o czym napisałeś. Generalnie "bawiłem się" ustawieniami obrotów, ale nie pomagało. W sensie można było zmieniać liczbę obrotów i pojawiało się to na wyświetlaczu, ale na końcu woda i tak zostawała w bębnie, a pralka nie wirowała.

Gobro, było tak jak napisałeś: końcówka węża wchodziła w gumową przejściówkę, która wchodziła do rury kanalizacyjnej, ale tak było zawsze.. Myślisz, że to mogło być przyczyną? Szczelne połączenie węża odpływowego z kanalizą? Teraz na wszelki wypadek wsunąłem wąż głębiej, także jest mały prześwit.

Dzięki wszystkim za pomoc. W razie nawrotu problemu znowu się odezwe:) pzdr

0