Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restarty-jaka jest przyczyna

istotamyslaca 12 Kwi 2011 17:18 776 10
  • #1 12 Kwi 2011 17:18
    istotamyslaca
    Poziom 8  

Witam serdecznie mam problem z moim komputerem zawiesza się,resetuje,wyskakuje z przegladarki podczas korzystania z neta?Nie wiem sam co to powoduje,dziś wymieniłem zasilacz i dalej są restarty.Tu podaje link z pełna specyfikacja i opisem błędu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8816916#8816916 poruszałem już to na forum.Acha ciekawą rzeczą jest że jak podczas włączonego komputera ruszę delikatnie kartą graficzną to obraz zawiesza się i po chwili restart z niebieskim ekranem?może to karta?lecz w np cs. 1.6 mam po 100fps?hmmmm nie wiem sam.

• #2 12 Kwi 2011 17:26
    damian.bob
    Poziom 15  

Może być karta, może być złącze na płycie (jest wrażliwe na ruchy karty).
    Wyskakiwanie z przeglądarki wskazuje jednak że coś jest nie tak w oprogramowaniu.
    Wirus, antywirus, trojan, rootkit, konflikt oprogramowania..
    Błąd z IRQ - wirus lub niewłaściwy sterownik.

• #3 12 Kwi 2011 17:55
    istotamyslaca
    Poziom 8  

Hmmm nie wiem już sam,robiłem format i nie pomogło-dodam jeszcze że podczas gry w cs fps są ok ale często się zdarza że obraz staje w miejscu i pozostaje tylko restart.Bardzo często dochodzi do restartów podczas oglądania filmów na youtube.Gdy normalnie korzytam z przeglądarki to też lubi mnie wywalić na pulpit i informuje o błedzie(ale nie restartuje).Ciekawe jest to że speedfan pokazuje że temperatury są ok,miałem sprawdzane logi i też czysto.Może karta bo swego czasu spalił się jej wiatrak i był wymieniany.Gdzieś kiedyś czytałem że przyczyną mogą być kondensatory na płycie głównej i faktycznie mam dwa wybrzuszone?

• #4 12 Kwi 2011 18:05
    Kasek21
    Poziom 43  

istotamyslaca napisał:
    Gdzieś kiedyś czytałem że przyczyną mogą być kondensatory na płycie głównej i faktycznie mam dwa wybrzuszone?

Kondensatory do wymiany, wymieniamy wszystkie kondensatory na danej linii nawet jak wyglądają OK.

Jaki zasilacz posiadałeś? Na jaki wymieniłeś?

• #5 12 Kwi 2011 18:27
    istotamyslaca
    Poziom 8  

Takie dwa obok siebie zaraz koło procesora są wybrzuszone.Zasilacz posiadałem FEEL 350ATX a wymieniłem na Fortron FSP350-60HLC 350W.Moje pytanie czy kondensatory też mogą powodować błedy w systemie(chodzi mi o błędy przeglądarki)?

• #6 12 Kwi 2011 18:36
    Kasek21
    Poziom 43  

FEEL 350ATX - winowajca uszkodzonych kondensatorów.

Tak, ponieważ są one w układzie zasilania CPU - procesor otrzymuje prąd o niestabilnych wartościach.

• #7 12 Kwi 2011 19:33
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jest jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia. Uruchom sobie MemTest i sprawdź każdą z kości pamięci po kolei przez ok 2 godziny. Miałem podobny przypadek.

• #8 12 Kwi 2011 19:38
    istotamyslaca
    Poziom 8  

Robiłem memtestem całonocne testy i jest ok.Ja już desperacje mam:)I przyznam że zagadkowa sprawa.Acha dodam jeszcze że jak robiłem testy memtestem z płyty cd to było wszystko cacy ale jak robiłem z poziomu windowsa to już masę błędów wyszukiwało i resetowało kompa.

• #9 12 Kwi 2011 19:55
    RADU23

Rozumiem że każdą kość testowałeś z osobna?. Ważniejszy jest test z płyty bo jest wiarygodny. Tym z poziomu windowsa się nie sugeruj.

• #10 12 Kwi 2011 21:14
    istotamyslaca
    Poziom 8  

Tak testowałem każdą kość z osobna i testy chodziły jedna noc na jedna jedna na drugą i nic 0 błędów,dziwna akcja:/

• #11 12 Kwi 2011 21:17
    RADU23

Przeskanuj dysk SpyBot-em i Antimalware. Spisz dokładnie jakie to kondensatory i je wymień. Jeśli sam nie robiłeś tego nigdy to oddaj płytę do punktu,który się w tym specjalizuje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME