Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca po studiach inż EiT podkarpacie

alcar44 12 Kwi 2011 19:04 1462 4
  • #1 12 Kwi 2011 19:04
    alcar44
    Poziom 10  

Studiuje EiT na Prz. Dopiero pierwszy rok. Mam dwa pytania do osób które kończyły ten kierunek bądz są w temacie.
    Na co kłaść nacisk, czym się interesować, bo wiadomo uczelnia wszystkiego cie nie nauczy, "Studia mają cie nauczyć myśleć" jak mawiają niektórzy dr.

Drugie pytanie jak jest z pracą po studiach inż w rzeszowie albo ogólnie na podkarpaciu. Gdzie mogę zdobyć pracę w jakim charakterze? I czy jeżeli wezmę się za magisterkę to moje szanse na zdobycie pracy wzrosną?

• #2 13 Kwi 2011 10:11
    Elektronik9
    Poziom 30  

Naucz się lutować i składać układy, bo tego na EiT Cię nie nauczą.

• #3 13 Kwi 2011 22:41
    alcar44
    Poziom 10  

tzn jest możliwość zrobienia certyfikatu obwodów drukowanych. Chciałbym poznac opinie osób które ukończyły ten kierunek

• #4 13 Kwi 2011 23:22
    Anubis2
    Poziom 12  

Jeżeli nie masz problemów ze zdobyciem punktów ECTS to na twoim miejscu zacząłbym specjalizować się w jakiejś dziedzinie i gromadził literaturę np. c++,java,direct 3d Zrobiłbym jakis powazny projekt.Przy okazji nauczysz się sztuki rozwiązywania problemów inżynierskich.Po Eit nie jest łatwo z pracą znajomy ma teraz problemy w firmie i przerabia się na informatyka.

• #5 13 Kwi 2011 23:43
    alcar44
    Poziom 10  

Tzn jesli chodzi o programowanie to program przewiduje podstawy C, oraz jeden semestr C# i Java. Poznam podstawy podstaw dzięki uczelni ale sam musze przerobić te języki. Jak myślicie który jest bardziej użyteczny? Podobno C# ma przyszłość ale nie jest wcale taki prosty do opanaowania. I co masz na mysli specjalizować? Jestem w stanie przerobić jakąś dobrą książke z danym językiem załóżmy C# i oczywiście próbować pisać jakieś programy tzn ogolnie mieć jakieś podstawowe bądz średnie rozeznanie w tym języku. Czy to gwarantuje mi pracę?

Anubis2 napisał:
    .Po Eit nie jest łatwo z pracą znajomy ma teraz problemy w firmie i przerabia się na informatyka.

Niestety ten kierunek jest dwojaki tzn troche programowania troche elektroniki i ogolnych zagadnien komunikacyjnych. Mam dyplom technika teleinformatyka, gdzie też jest zdobyłem rozmaitą wiedzę na różne tematy (sieci, elektronika) no ale są to podstawy a bedąc dobrym z wszystkiego to tak naprawde nic mi to nie daje na przyszlosc wiec pytam się w co najbardziej opłaca się pojść w jakim kierunku żeby zdobyć dobrą pracę?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME