Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

disk floppy fail (C0)

04 Lis 2004 10:48 1526 15
  • Poziom 10  
    Mam problem ze stacja dyskietek! Przy łądowaniu komputera wypisuje mi komunikat błędu Disk Floppy fail (C0).
    Sprawdzałem połączenia, taśmy, inne stacje i nadal nie działa!

Poza tym w opisie płytygłównej nie ma takiego numeru (C0) błędu, są podane inne ale nie ten!
  • Poziom 23  
    podpiętą masz stacje pod krosowaną wtyczke czy nie.
  • Poziom 25  
    pamietaj o zasilaniu dla stacji,oraz prawidlowo podepnij sygnal[siwa tasma]-pewnie wpiales odwrotnie ®
  • Poziom 26  
    Wtyczka do stacji jest w zasadzie nieoznakowana. Można ją podpiąć dowolnie do gniazda. Dlatego sprawdz jak powyzsi koledzy podpowiadali . Jesli nie działa - obróc ją o 180 stopni.

Jak i to nie zaskoczy, a stacja nie jest Ci potrzebna, tylko denerwuje Cię komunikat - po prostu wyłącz ją w Biosie.
  • Poziom 10  
    wtyczka jest prawidłowo podpięta (sprawdzałem na innym sprzęcie!)
    a co jeśli wyłączę sprawdzanie stacji na starcie i wyłączę komunikaty o błędach, w biosie?
  • Poziom 12  
    powinno wystarczyć to pierwsze
  • Poziom 26  
    qsb napisał:
    wtyczka jest prawidłowo podpięta (sprawdzałem na innym sprzęcie!)
    a co jeśli wyłączę sprawdzanie stacji na starcie i wyłączę komunikaty o błędach, w biosie?

Bios będzie oszukiwał systemy Win9x , że stacja jest i ma sie dobrze.
  • Poziom 11  
    Przewód sygnałowy "przeplotka" ma jeden z brzegu czerwony przewód tzw. jedynka, który w przeciwieństwie do dysków twardych i cd-rom - ów nie powinien znajdowac sie od strony zasilania... czyli czerwonym przewodem od zasilania... Moze powinienes sprobowac "pozyczyc" od kogos tasme, mozliwe ze cos sie z nia stalo bo i tak bywa...
  • Poziom 14  
    Ja bym najprościej wykręcił stację i wpiąl do innego kompa. Jeśli będzie to samo to bym ją wywalił i kupił używaną. Cena ok. 15zł.
  • Poziom 12  
    Napisz czy czasem nie swieci Ci sie caly czas dioda na stacji, to oznacza ze kabelek jest odwrotnie podpiety, ewentualnie w biosie zalacz ustawienie swap floppy drive(albo cos w tym stylu zalezy od biosu)
  • Poziom 14  
    Lu3K napisał:
    Napisz czy czasem nie swieci Ci się caly czas dioda na stacji, to oznacza ze kabelek jest odwrotnie podpiety, ewentualnie w biosie zalacz ustawienie swap floppy drive(albo cos w tym stylu zalezy od biosu)

Ktoś już pisał wcześniej że kabelek jest ok. Opcja o której piszesz zamienia tylko litery napędów A z B miejscami, więc nie ma najmniejeszj przydatności przy omawianym problemie.
  • Poziom 12  
    Nie powiedzial bym ze nie ma zadnego znaczenie jezeli tasma jest tylko na jedna stacje a zalaczony jest swap to stacja nie wstanie
  • Poziom 14  
    Lu3K napisał:
    Nie powiedzial bym ze nie ma zadnego znaczenie jezeli tasma jest tylko na jedna stacje a zalaczony jest swap to stacja nie wstanie

Ale wtedy nie wypisze "disk floppy fail"...
  • Poziom 19  
    Taki komunikat pojawia się najczęściej gdy jest coś nie tak ze stacją dyskietek. Miałem kiedyś ten sam problem i okazało się że zwyczajnie stacja była spalona.
  • Poziom 10  
    otórz to, ze stacja jest git, podpinałem pod inny sporzęt i działała dobrze, i na odwrót. Taśma również sprawdzana na inny sprzęcie. !!!
  • Poziom 19  
    To być może że kontroler na płycie upalony.