Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opinia na temat przycisków dotykowych do modułu dwuręcznego

duszysko 12 Apr 2011 20:19 3312 7
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Poszukuje opinii na temat przycisków dotykowych do modułu dwuręcznego,
    głownie chodzi o Wasze doświadczenia : awaryjność, cena , niezawodność działania,
    którego producenta i jaki typ wybrać. Oprócz Allen Bradley nic innego nie spotkałem.

Pozdrawiam
    bestler
    Admin of DIY, Automation
    Np. Moduły bezpieczeństwa SICK też mają opcję sterowania dwuręcznego. Wielokrotnie spotykałem rozwiązanie na tych modułach i zero problemów.
    hiene
    Level 10  
    bestler wrote:
    Np. Moduły bezpieczeństwa SICK też mają opcję sterowania dwuręcznego. Wielokrotnie spotykałem rozwiązanie na tych modułach i zero problemów.

Ciekawostka - ja się spotkałem z problemami w SICK - sklejenie styków w pozycji niebezpiecznej.

SICK rzeczywiście robi moduły bezp., natomiast Wieland robi swoje moduły oraz bebechy do w.w. SICK-a - prawie połowę tańsze od SICK-a , wiec polecam się zainteresować.
    np. SNZ4052

Preventa to ta czerwona seria ze Schnaidera jest dobrym rozwiązaniem, posiadają w ofercie zarówno moduły bezpieczeństwa XPSB.. (trochę droższe od Wielanda) jak i zestawy z przyciskami XY2SB -

Często inwestor nakłada wymóg na określoną markę.

Prozdrawiam
    duszysko
    Level 13  
    Witam

Dzieki za sugestie, czy spotkaliscie sie moze Panowie z podswietlanymi przyciskami?
    Jezeli tak to bardzo prosze o model i producenta.

Pozdrawiam
    zeropower
    Level 10  
    Quote:
    Dzieki za sugestie, czy spotkaliscie sie moze Panowie z podswietlanymi przyciskami? Jezeli tak to bardzo prosze o model i producenta.

Jeśli kupisz konsolę dwuręczną Telemecanique XY2SB71

możesz wymontować oryginalne przyciski i dać podświetlane, np złożone z modułów Moellera lub Telemecanique. (Moeller popracuje dużo krócej, szczególnie moduły NC). Masz także do wykorzystania 4 zaślepione miejsa na sygnalizacje / przyciski...
    Do XY2SB71 można dobrać także nogę

z solidną, stabilną podstawą. Całość wyglada tak:

Polecam, bo pulpit jest nieśmiertelny.
    Co do przekaźników bezpieczeństwa w sterowaniu dwuręcznym to polecam TELEMECANIQUE ze względu na jakość i doskonały opis przeróżnych konfiguracji do każdego typu Preventy, oraz WIELANDA, ze względu na b.dobrą cenę w nieustępującej jakością Prevencie.

PS. Od razu dodam, że nie sprzedaję ww aparatów, znam sterowanie dwuręczne z doświadczenia.
    Azarro
    Level 2  
    hiene wrote:
    bestler wrote:

Ciekawostka - ja się spotkałem z problemami w SICK - sklejenie styków w pozycji niebezpiecznej.

SICK rzeczywiście robi moduły bezp., natomiast Wieland robi swoje moduły oraz bebechy do w.w. SICK-a - prawie połowę tańsze od SICK-a , wiec polecam się zainteresować.
    np. SNZ4052

Preventa to ta czerwona seria ze Schnaidera jest dobrym rozwiązaniem, posiadają w ofercie zarówno moduły bezpieczeństwa XPSB.. (trochę droższe od Wielanda) jak i zestawy z przyciskami XY2SB -

Często inwestor nakłada wymóg na określoną markę.

Posłuchałem Twojej rady i kupiłem sterowanie dwuręczne(przekaźnik) w Wielandzie.. faktycznie to samo co Sick nawet ten sam układ połączeń i żadnych problemów z dostępnością (nie wiem może miałem takie szczęście? :D bo zadzwoniłem prosto do producenta :D a przy okazji zainteresowałem się ich ofertą i znalazłem kilka fajnych rzeczy z dobrymi rozwiązaniami technicznymi... aż dziwne, że tak późno się tą firmą zainteresowałem :| no ale lepiej późno niż wcale :D

Prozdrawiam

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych. [Łukasz]