Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AutoCAD WS wkrótce dostępny także na Androida

exti 12 Kwi 2011 20:25 3518 6
  • AutoCAD WS wkrótce dostępny także na AndroidaFirma Autodesk ogłosiła, że planuje wprowadzenie oprogramowania AutoCAD WS na smartfony i tablety pracujące pod kontrolą systemu Android. Stałoby się to do końca tego miesiąca.

Już wcześniej AutoCAD WS trafił na iPady i iPhone'y. Androidowa wersja będzie posiadała te same funkcje i możliwość współpracy wielu użytkowników. Jak powiedział Amar Hanspal, wiceprezes Autodeska, jest to reakcja na prośby klientów, które pojawiły się po wypuszczeniu wersji iOS. Hanspal dodał, że oprogramowanie będzie działać nie tylko pod Androidem. Ruszy także na tabletach Samsung Galaxy i Motorola Xoom. Nie było to łatwe z racji różnic pomiędzy poszczególnymi platformami z systemem Android stworzonymi przez różnych producentów. Program musiał być przetestowany na dwóch różnych urządzeniach i tak zmodyfikowany, aby działał na każdym z nich.

Konkretne wymagania dla aplikacji nie zostały podane, ale jednoczesna obsługa telefonów i tabletów wymaga co najmniej Androida 1.6. Autodesk zamierza udostępnić AutoCADa WS do pobrania za darmo.

Źródła:
    http://www.electronista.com/articles/11/04/12/autocad.due.for.android.devices.in.april/
    http://newenterprise.allthingsd.com/20110412/exclusive-autodesk-brings-autocad-to-android-phones-and-tablets/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    exti
    Poziom 32  
    exti napisał 2390 postów o ocenie 100, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    maszkotek
    Poziom 16  
    Żabek, co ma fejsbuk do tabletu? Aż tak straszne jest w wykorzystanie do pracy komputera z ekranem dotykowym? To właśnie oprogramowanie decyduje o przeznaczeniu sprzętu. Nie wiem na ile wygodna byłaby praca na ekranie iphona, ale rozdzielczość jego ekranu jest wyższa niż monitorów stacji roboczych 20 lat temu.
    AutoCAD WS wkrótce dostępny także na Androida
    Zresztą fajnie że mobilne systemy operacyjne stają się powoli realną alternatywą dla windowsa. Zwłaszcza że Android to nie tylko smartphony.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzysztofh
    Poziom 29  
    Też myślę, że to kuriozalny pomysł. Sam czasem coś rysuję w tym programie i nie trudno mi jest wyobrazić pracę na monitorze mniejszym niż 19". Oczywiście da się ale aby mieć nieco komfortu monitor powinien być jak największy.
    Nie jestem specjalista od I-phonów i I-podów, ale jak by je można podłączyć do dużego monitora stacjonarnego i przy tym korzystać z bezpłatnego oprogramowania CAD, jak to jest podane, to mogło by być.
    Dla mnie korzystanie z nawigacji w komórce podczas jazdy samochodem jest już prawie nieporozumieniem, a co dopiero AutoCAD.
    w@mpir
    Poziom 18  
    A jak dla mnie genialna sprawa, nie mówię, że zastąpi stację roboczą, ale do edycji jakichś podpisów itp.

Dodatkowo nowoczesny smartphone z dwurdzeniowym procesorem i wydajną grafiką podłączamy do nowoczesnego telewizora (rozdzielczość na poziomie 1920x1080) przez DLNA lub HDMI i całkiem wygodnie dało by się przeglądać nawet obszerne rysunki.
    Działało by to lepiej niż na moim komputerze z procesorem AMD Athlon 2600xp (szczyt domowej techniki 8 lat temu), a dodam, że nie dalej jak 2 miesiące temu robiłem jeden mały projekt i rysowałem w AutoCAD 2010.
    krzysztofh
    Poziom 29  
    A jaki ten sprzęt ma wyświetlacz, bo monitor czy TV to jedno, a żeby coś sensownie narysować to też potrzebne jest określone pole pracy.